Сонови, толкување на сонови

jeeeee8

Like dreams
Член од
28 ноември 2008
Мислења
647
Поени од реакции
16
а виножитио што значи да сонуваш?:nesum:
и тоа две одеднаш!!!!!
?
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Еве еден сон што сношти го сонувал другар ми, ме праша за толкување ама бидејќи не знаев, ќе го напишам овде, па некој што знае да протолкува:

Другаров бил на свадба кај мене :) ама не знаел точно која била невестата, потоа полека му идела сликата, ама не можеше да се сети која е точно, или некоја непозната била.
Се’ така океј и едно време настанала гужва, некој почнал да пука со пиштол и сите излегле надвор. Потоа се’ се смирило, но некој човек облечен како готвач како да покажувал со прст кон другар ми и да пукал со пиштол и тој, а другаров почнал да бега и да го трга некој непознат со него да се скријат зад некоја кола, а цело време како да ги сеќавал куршумите како летаат околу него.
Потоа, наредниот ден, овој другаров се сретнал со татко му и тој му рекол дека не пробал од слатките и да земи да проба. Зел од слатките да јади...
И понатаму рече дека не се сеќава повеќе.

Знам дека сонов звучи ептен глупаво, ама ме интересира толкувањето кое е.
Ова со свадбата е болест, односно ќе се разболиш нешто ти, а со пушките/пиштолите некој гласини абери лоши... ама за другарти..:(

Јас вчера сонував како на дланката сум имала закачено 5 јадици од кои четирите беа помали и успеав некако да ги извадам, ама таа во средина големата ми беше страв зошто беше премногу длабоко зариена.

Не дека има некоја логика сонов ама ме интересира што значат ова јадициве:smir:


Лоши луѓе со негативна енергија ќе те опкружуваат, и ќе ти биде мн тешко да ги откачиш..

а виножитио што значи да сонуваш?:nesum:
и тоа две одеднаш!!!!!
?

Среќа, е бидејќи дури две си сонил дупла среќа:smir:
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Вчера ептен многу чуден сон сонував.
Кај мене у зграда едниот лифт што работе бил како заграден со хартии да не поминуваш а работел а другиот не што работел.Посе се симињам од зграда и се качувам како на нешто долго гумено и го паркирам доле пред зграда и пак у влез отидов.А ич не се качив во лифт цел сон.
Што знали тоа?
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
402
Поени од реакции
51
Lusyy aj mene pls :pipi:
Sonuvam kako spijam do brat mi i kako doagja Gospod :uvo: vo sobata i taka od pozadi grb, rakata mi ja prefrluva preku brat mi...
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Lusyy aj mene pls :pipi:
Sonuvam kako spijam do brat mi i kako doagja Gospod :uvo: vo sobata i taka od pozadi grb, rakata mi ja prefrluva preku brat mi...

Ќе ви се оствари нешто оддамна што посакувате:smir:

Вчера ептен многу чуден сон сонував.
Кај мене у зграда едниот лифт што работе бил како заграден со хартии да не поминуваш а работел а другиот не што работел.Посе се симињам од зграда и се качувам како на нешто долго гумено и го паркирам доле пред зграда и пак у влез отидов.А ич не се качив во лифт цел сон.
Што знали тоа?

Трудољубивост, успех со голем труд:smir:
 

jeeeee8

Like dreams
Член од
28 ноември 2008
Мислења
647
Поени од реакции
16
Фала Лусу лу :smir:!
А ако се гушкаш со некој во сон, И исто така вечерва сонуваав Папагал и си играв со него
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Луси,незнам што поточно сонував,ама еве што сум запишала.Нешто што сигурно сум го зборела во сон,а сега немам поима како одело се' тоа.Испомешани ствари.Цитирам: "Немирна ми е душата,овој предмет од 63та го чувам,ќе има мали урагани":nesvest:Со некој сум зборела,ама со кој си немам поима.Ова може некако да се протолкува?
 
Член од
9 март 2008
Мислења
184
Поени од реакции
4
Хелло Лу сонував како сум облечена во бело фустанче и наеднаш почнав да крваварам цели раце ми беа со крв .Може да ми кажеш што значи ова??
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Хелло Лу сонував како сум облечена во бело фустанче и наеднаш почнав да крваварам цели раце ми беа со крв .Може да ми кажеш што значи ова??

Болест, лоши вести.. :(

Што значи да сонуваш парфем ???

Некој ќе ти приреди пријатно задоволство:smir:

Луси,незнам што поточно сонував,ама еве што сум запишала.Нешто што сигурно сум го зборела во сон,а сега немам поима како одело се' тоа.Испомешани ствари.Цитирам: "Немирна ми е душата,овој предмет од 63та го чувам,ќе има мали урагани":nesvest:Со некој сум зборела,ама со кој си немам поима.Ова може некако да се протолкува?
Некоја голема расправија, за нешто што ти е вредно, што ти значи, очекувај доста бурен период и неспокој, држ се бебуш..:(
 
Член од
22 април 2008
Мислења
142
Поени од реакции
17
Хелло Лу сонував како сум облечена во бело фустанче и наеднаш почнав да крваварам цели раце ми беа со крв .Може да ми кажеш што значи ова??
Болест, лоши вести.. :(

Ја би нешто друго...
’Името’ ти е дама во синџири...интересно ми е тоа со сонот.
Можеби сонот ти кажува дека треба да се ослободиш од некои ’синџири’ или ограничувања кои си ги наметнуваш, за да уживаш во својата женственост. Носиш бело фустанче, значи сонот ти кажува дека си женствена, и дека синџирите на рацете само те повредуваат.

:smir:
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
Сум сонувала како со дечко ми сме се возеле по кал ама ептен незз што значи????:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom