Сонови, толкување на сонови

Член од
27 јануари 2007
Мислења
2.504
Поени од реакции
72
Фала и на двете за толкувањето, ептен ме исплаши сонов, језива беше сликата... :smir:
 
Член од
2 декември 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
Јас пред некое време сонував како ми се зезнал екранот на мобилниот (на преклоп). После 2 дена навистина почна да зафркава - да губи контакти на пола екран :( :( :( :( :(

ми се има случено да сонувам како ми паѓа заб ама не ме боли по 3 дна почина на таткоми подалечна роднина сепак мисалм дека моќта на потсевста е нешто што не води цело време:toe:
 

_Vlatko_

Rossonero
Член од
2 ноември 2008
Мислења
759
Поени од реакции
45
Кога бев помал постојано сонував дека со моите идам на некое место кое наликува како на атлетска патека само што оваа беше од песок...и како што завршува патеката има една врата...и постојано влегувам во вратата и таму има еден долг ходник...кога ке го изодам тој ходник има нова врата...влегувам во таа и продолжувам пак така...и постојано ходници и ходници се додека не се разбудам...долго време го немав тој сон и еве ноќеска го сонував пак а свесен бев во сонот дека ова ми е познато и негде...може ли некој да ми каже што може да значи ова?:nesum:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Кога бев помал постојано сонував дека со моите идам на некое место кое наликува како на атлетска патека само што оваа беше од песок...и како што завршува патеката има една врата...и постојано влегувам во вратата и таму има еден долг ходник...кога ке го изодам тој ходник има нова врата...влегувам во таа и продолжувам пак така...и постојано ходници и ходници се додека не се разбудам...долго време го немав тој сон и еве ноќеска го сонував пак а свесен бев во сонот дека ова ми е познато и негде...може ли некој да ми каже што може да значи ова?:nesum:
Значи дека тонеш во себе, и дека не си ама баш ич сигурен за се она што го правиш и пробуваш на некој начин да избегаш од некои обврски што те мачат и преокупираат.
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.784
Поени од реакции
4.023
лус,на именден дошла тетками со некое бебе,ама бебето немало глава,само тело.
јас цело време сум барала менѓушка по дома,ми се изгубила.

и,го сонував дедоми кој е починат,како седи кај мен ево дневна и јаде,мислам дека јадеше млеко и леб,попара.
а јас сум миела лажици.

ќе умрам??:)
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
лус,на именден дошла тетками со некое бебе,ама бебето немало глава,само тело.
јас цело време сум барала менѓушка по дома,ми се изгубила.

и,го сонував дедоми кој е починат,како седи кај мен ево дневна и јаде,мислам дека јадеше млеко и леб,попара.
а јас сум миела лажици.

ќе умрам??:)
најверојатно:jaj:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
лус,на именден дошла тетками со некое бебе,ама бебето немало глава,само тело.
јас цело време сум барала менѓушка по дома,ми се изгубила.

и,го сонував дедоми кој е починат,како седи кај мен ево дневна и јаде,мислам дека јадеше млеко и леб,попара.
а јас сум миела лажици.

ќе умрам??:)

Нема да умреш само некој лошотилак в куќи ќе сака да ти се пикне..
Блесава една ќе умрела .. хаха
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Ајде и ова протолкувај го:
Со еден другар се шетаме низ чаршија.И еден човек (во сонот пријател на таткото на тоа другарчето)не викна сонего со колата да не однесе до дома.И така возеше и по 50 метри застана на една продавница и му купи пепси на тоа другарчето а мислев и замене че зима а не зема а жеден бев.А ме срамеше да побарам и така жеден останав.
Де толкувај луси не си фер.
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
ја пред два вечери сонував како со другарките од клас идам нешто да купувам чизми од друг град, баравеме такси отидовме ама натака ништо не се секавам
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
ја пред два вечери сонував како со другарките од клас идам нешто да купувам чизми од друг град, баравеме такси отидовме ама натака ништо не се секавам

Пробиштипке ајде за арно за убаво нека е, со здарвје да си го носиш новиот дечко:smir:
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
Еве еден сон што сношти го сонувал другар ми, ме праша за толкување ама бидејќи не знаев, ќе го напишам овде, па некој што знае да протолкува:

Другаров бил на свадба кај мене :) ама не знаел точно која била невестата, потоа полека му идела сликата, ама не можеше да се сети која е точно, или некоја непозната била.
Се’ така океј и едно време настанала гужва, некој почнал да пука со пиштол и сите излегле надвор. Потоа се’ се смирило, но некој човек облечен како готвач како да покажувал со прст кон другар ми и да пукал со пиштол и тој, а другаров почнал да бега и да го трга некој непознат со него да се скријат зад некоја кола, а цело време како да ги сеќавал куршумите како летаат околу него.
Потоа, наредниот ден, овој другаров се сретнал со татко му и тој му рекол дека не пробал од слатките и да земи да проба. Зел од слатките да јади...
И понатаму рече дека не се сеќава повеќе.

Знам дека сонов звучи ептен глупаво, ама ме интересира толкувањето кое е.
 

Only*ME

Kaлимеро... :/
Член од
2 август 2008
Мислења
249
Поени од реакции
4
Јас вчера сонував како на дланката сум имала закачено 5 јадици од кои четирите беа помали и успеав некако да ги извадам, ама таа во средина големата ми беше страв зошто беше премногу длабоко зариена.

Не дека има некоја логика сонов ама ме интересира што значат ова јадициве:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom