Kуќи опседнати од духови?

Mace^

* PLAY LOUD *
Член од
1 април 2009
Мислења
12
Поени од реакции
1
Duhovi?! Abe sto ima tolku strasno kaj niv?! Ja ne deka sum imala nekoe takvo iskustvo (osven neuspesen obid za povikuvanje na duhovi:pos2:)
Ama sto znam, mislam deka toa se samo dusi koi ne mozat da projdat na drugiot svet...:icon_conf
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
куќи опседнати со духови уствари се куќи со зезната локација... во чије подземје се дешаваат минијатруни тектонски движења кои испуштаат инфразвуци со специјална фрекфеницја (јбг не ја знам)... покрај таква фрекфенција може многу лесно да се придвижат честици (најчесто се прави промаја без отворени прозори... се тресат ствари без причина.. .и слични “духовити“ појави)..шо би асоцирало на малоумно човечко мислење... духовии...
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Dosega kaj nas imase edna kuka vo koja se nislese imalo duhovi,ama sega eden ja kupi i se doseli.Neznam ne kazal deka mu izlegle.Duhovi...:pos2::pos2:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Kukji opsednati so duhovi samo vo americkite filmovi ima, na drugo mesto NE.
 
Член од
4 април 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
21
duhovi,normalna pojava - no kako da im se pomogne da izlegnat od megu prostorot.Site oni se zrtvi koj baraat da im se pomogne i da im se rascisti ona sto im e napraveno dodeka bile zivi luge kako nas.Zamisle te si kolku nerascisteni ubistva,kolku masovni grobnici koj ne se pronajdeni i.t.n.

zamisle te se dali i duhot na Aleksandar ne e prisuten,i ceka da bide pronajden da se rascisti negovata smrt,dali e otroven od cemerika ili navistina umrel od treska.
 

kIRe9

OK. u'r right
Член од
4 март 2009
Мислења
1.419
Поени од реакции
73
леле бе ја читав темава пред 1 недела, и од тогаш не секое легнување ке се присетам на нешо заебано и секое сабајле се будам среќен шо не ми излегол некој...
се нешо ке ми затропа ја таков цел гомцето у гс ми се смрзнуе...
а шо се однесувадо таа куќата у црниче-ја живеам на 10 минути и иам влезено со другари..како клинци тоа пред 3-4 години и нема нишо внатре освен шприцови и ишкртани ѕидови(коа ке се мавнат еднаш ова наркоманиве изглеа им доаѓа инспирација па цртаат крстови и други г**нарии..)мислам дека ми кажуваа еднаш-киќата била на некои евреи ли беа, или егејци...знам на Е беше нешо. Како и да е интересна темаава...:jaj:
 

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
Abe dojdete vo prilep pa ke vidite sto e opsednata kuka...

Mozam da vi kazam eden primer blisku vo nasata naselba ima edna kuka okolu neze se e temno kukata e onakva nemaltarena nedogradena temna mracna...i na vecer koga pominuvas pokraj neze okolu tebe se gledaat mnogu tvoi senki,,....a zamislete nema nikakva lamba. cudno neli.?:vozbud:
 

Адиктус

Дрф.
Член од
26 јануари 2008
Мислења
725
Поени од реакции
33
Сега за сега, не сум видел некоја опседната куќа...Не верувам многу во тоа, околу 50%, засега имам само нешто слушнато, и гледано на Discovery :P
 
D

Dilan

Гостин
Imam edno prasanje! Dali nekoj znaj nekoja kuka opsednata so duhovi? Ne e vazno kade zivej samo da bidi taa kuka vo Makedonijava inaku jas ziveam vo Prilep! Pa ako sakate kazete i kazete nekoe iskustvo povrzano so duhovi
Има една у Тафталиџе, наводно опседната....

Опседанта е ко Марица со онаа работа...:pos2:

Во основа секоја куќа може да биде опседната, само уфилмај се и напрај добра хорор атмосфера :tv:
 
Член од
18 февруари 2009
Мислења
56
Поени од реакции
2
Jas stvarno veruvam vo duhovi!! Neznam tocno dali postojat ali mi se slucuvalo vo nekolku situacii da svatam deka postoi neshto.Inaku dedo mi kako pomal mi kazuvase za nekoi ``jperi`` toa se duhovi vo vid na senki koi ne umiraat i ne si dobivaat mir na dusata tuku se vracaat kaj nivnite kuci pa pravat nered.Inaku ovie raboti shto mi se kazani datiraat vo period od 1870 do 1950.Navistina postojat raboti za koi stvarno treba da se zeme vo predvid.No dodeka sum tuka ke vi kazam edna neobicna rabota koja mi se sluci pred edna godina dodeka bev kaj dedo mi na selo ! Vaka beshe : Nakaj 22 casot se stretnav so prijatelite od tamu i se dogovorivme da odime kaj eden manastir blizu seloto da pieme alhohol!!!!Ne me svakajte pogresno ama taka ispadna.I da prodolzam si zapalivme ogan i se drugi se raspolozivme i taka nataka pa resivme da go izgasneme oganot i da se vratime nazad.Dodeka go gasnevme oganot vratata od dvorot vo manastirot pocna da tropa.A zamislite nemase veter i nekoj koj bi ja turnal !!!
Potoa izlegovme od manastirot no normalno toa ne go svativme ozbilno tuku si se smeevme.Stignavme nazad vo civilizacija i taka site po doma i dodeka si setkav po ulicata i go brkav patot nakaj doma stignav do kaj igralisteto vo centarot na seloto.Normalno beshe 02 casot na polnoc i nemase nikoj na ulicata i na igralisteto.Taka jas zanesen odev po ulicata i samo slusam nekoj kako zbori i si rekov aj moze nekoj izlegol na terasa da ispusi cigara i da se osvezi malku pa rekov aj da si prodolzam,no togas vo toj moment imase eden znak (soobracaen znak za skolo ) shto e i padna pred mene!! tuku za malku i ke me udrese i jas taka zatreperen gledam shto se slucuva i koj go turna znakot na kaj mene ??? I togas naednas na igralisteto se pojavi limenka od koka-kola i kako nekoj da si igrase so nea (koga si ja sutirame limenkata od dosata po ulica) isto taka samo shto jas ne vidov koj ja sutira a i nemase veter koj bi ja duvnal ???!!! vo toj moment jas celiot isplasen zbrisav nakaj kucata so cela sila.Slednoto utro prasav shto bilo kaj dedomi a toj mi rece moze bil duhot od skoloto koj pred da go renoviraat skoloto sekoja vecer na polnoc tropal na skolskiot saat.I deka toj bil rabotnik koj nesrecno zaginal za vreme na izgradbata na skoloto ??
I taka luge vi velam postojat nekoi raboti za koi ne moze da se dade objasnuvanje,no nema da veruvame se dodeka ne se uverime vo neshtata.
 
Член од
2 март 2009
Мислења
16
Поени од реакции
1
Imam edno prasanje! Dali nekoj znaj nekoja kuka opsednata so duhovi? Ne e vazno kade zivej samo da bidi taa kuka vo Makedonijava inaku jas ziveam vo Prilep! Pa ako sakate kazete i kazete nekoe iskustvo povrzano so duhovi


I jas sum od Prilep i znam za kukata kaj zgrada tabana.Taja porano bila crkva ama vo nea se slucile mnogu zlodela i sega taa kuka e opsednata od gjavolot.
Porano tuka ziveele lugje,ama se odselile,a imase tuka i ness za avtomobili,prodavnica mislam,a sega se e zatvoreno.
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
721
Поени од реакции
40
Jas stvarno veruvam vo duhovi!! Neznam tocno dali postojat ali mi se slucuvalo vo nekolku situacii da svatam deka postoi neshto.Inaku dedo mi kako pomal mi kazuvase za nekoi ``jperi`` toa se duhovi vo vid na senki koi ne umiraat i ne si dobivaat mir na dusata tuku se vracaat kaj nivnite kuci pa pravat nered.Inaku ovie raboti shto mi se kazani datiraat vo period od 1870 do 1950.Navistina postojat raboti za koi stvarno treba da se zeme vo predvid.No dodeka sum tuka ke vi kazam edna neobicna rabota koja mi se sluci pred edna godina dodeka bev kaj dedo mi na selo ! Vaka beshe : Nakaj 22 casot se stretnav so prijatelite od tamu i se dogovorivme da odime kaj eden manastir blizu seloto da pieme alhohol!!!!Ne me svakajte pogresno ama taka ispadna.I da prodolzam si zapalivme ogan i se drugi se raspolozivme i taka nataka pa resivme da go izgasneme oganot i da se vratime nazad.Dodeka go gasnevme oganot vratata od dvorot vo manastirot pocna da tropa.A zamislite nemase veter i nekoj koj bi ja turnal !!!
Potoa izlegovme od manastirot no normalno toa ne go svativme ozbilno tuku si se smeevme.Stignavme nazad vo civilizacija i taka site po doma i dodeka si setkav po ulicata i go brkav patot nakaj doma stignav do kaj igralisteto vo centarot na seloto.Normalno beshe 02 casot na polnoc i nemase nikoj na ulicata i na igralisteto.Taka jas zanesen odev po ulicata i samo slusam nekoj kako zbori i si rekov aj moze nekoj izlegol na terasa da ispusi cigara i da se osvezi malku pa rekov aj da si prodolzam,no togas vo toj moment imase eden znak (soobracaen znak za skolo ) shto e i padna pred mene!! tuku za malku i ke me udrese i jas taka zatreperen gledam shto se slucuva i koj go turna znakot na kaj mene ??? I togas naednas na igralisteto se pojavi limenka od koka-kola i kako nekoj da si igrase so nea (koga si ja sutirame limenkata od dosata po ulica) isto taka samo shto jas ne vidov koj ja sutira a i nemase veter koj bi ja duvnal ???!!! vo toj moment jas celiot isplasen zbrisav nakaj kucata so cela sila.Slednoto utro prasav shto bilo kaj dedomi a toj mi rece moze bil duhot od skoloto koj pred da go renoviraat skoloto sekoja vecer na polnoc tropal na skolskiot saat.I deka toj bil rabotnik koj nesrecno zaginal za vreme na izgradbata na skoloto ??
I taka luge vi velam postojat nekoi raboti za koi ne moze da se dade objasnuvanje,no nema da veruvame se dodeka ne se uverime vo neshtata.
Занимливо ме фати страв сега незнам како че се врачам навецер дома од вград

Една другарка ми има раскажувано случка шо му се десила не нејзиниот татко ... кој инаку е таксист .... значи ... една вечер Дац(татко и) возел една баба и еден дедо ... со многу торби ... и коа стигнале пред куќата .... бабата го замолила Дац да им помогне со торбите .. овој земал неколку од торбите и им ги однел внатре во куќата (која инаку е огромна и морничава ... и од сите страни е обиколена со дрвја...мов...бла бла ...).Бабата го поканила на кафе ... за да му се одолжи за носењето... и овој рекол ајде демек.Откоа го испил кафето нормално излегол да си оди и кога влегол во колата(која била паркирана подалеку од куќата)приметил дека му го нема паричникот и се вратил по него ... викал,викал но од старите никој не се појавувал.Од соседната куќа излегла некоја девојка и му рекла дека во таа куќа одамна не живее никој ... дека се починати луѓето ... овој ја убедувал дека таму пиел кафе ... и дека си го забораил новчаникот ... али оваа не му верувала .... и човеков некако ја натерал да идат да проверат .... Кога влегле нашле многу торби на подот .... 3 шољи кафе(со свеж талог) и паричникот.Тогаш девојката излегла со вриштење и му кажала на човеков дека всушност таму умреле нејзините .. и дека ова не е прв пат некој таксист да имаат донесено во таа куќа.....:S:S:S:S:S:S
...после оваа случка на човекот му е став да вози навечер :S:S:S
:(
Ова ми наликува на некој хорор филм.А од каде е таа твоја другарка и во кој град таткому возел такси?
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
Занимливо ме фати страв сега незнам како че се врачам навецер дома од вград



Ова ми наликува на некој хорор филм.А од каде е таа твоја другарка и во кој град таткому возел такси?



двајцата се од Скопје...т.е. татко и не знам од кај е ... али битно вози во Скопје :) :smir:
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
721
Поени од реакции
40
двајцата се од Скопје...т.е. татко и не знам од кај е ... али битно вози во Скопје :) :smir:
И наводно оваа приказнава со таксито и куферите и бабата и дедото во Скопје се случило?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom