Primera Division

Кој е најдобар фудбалски тим во Шпанија?


  • Вкупно гласачи
    293
Статус
Затворена за нови мислења.

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
La primera jornada completa es la siguiente:
Valencia-Sevilla
Real Madrid-Deportivo
Barça-Sporting
Málaga-Atlético
Mallorca-Xerez
Racing-Getafe
Osasuna-Villarreal
Zaragoza-Tenerife
Athletic-Espanyol
Almería-Valladolid
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Одма со победа ќе почнеме добро е тоа.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Чекај, дан биде како прошла сезона :)
Добро да збориме реално лани Спортинг ги згазивме 2 утакмици по 3-4 гола разлика и сега дома играме уигран тим како нема да победиме и вие сигурно ќе победите Депортиво редовно го тепате дома и тој редовно ве тепа дома.:tv:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Реал добива критики и од Ватикан

Огромните суми на пари кои Реал Мадрид ги потроши веќе на почетокот од летниот преоден рок не ги оставија рамнодушни ниту ватиканските кругови, кои остро ја критизираа политиката на Перез.

Ватиканскиот дневник „Осерваторе Романо“, официјалниот весник на Ватикан, со уредникот-колумнист Гаетано Валини жестоко го искритикува „Кралскиот клуб“.

Конкретно, мета на критиката на уредникот стана претседателот на Реал Флорентино Перез, кој, и покрај глобалната економска криза, ова лето беше најактивнот на фудбалскиот трансфер пазар потрошувајќи околу 215 милиони евра.

Некој мора да си го постави прашањето дали парите кои Перез ги вложува во време на економска и финансиска криза се економски оправдани и може да се објаснат.“ - напиша Валини и без сомнеж констатира:

Ризикот на таквото трошење пари на трансфер пазарот има опасност од банкрот, бидејќи Реал наскоро би можел да падне во големи долгови. Логично е да се прашаме дали таквото однесување на раководството на Реал го носи тимот во криминални кругови каде ќе може да ги „пере“ своите валкани пари.“

p.s. овие од реал ќе речат дека јас и во ватикан ги наговорив да пишуваат вака:pos2:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Koj k.у.р. е новинарот во ватикан?? Леле патетикии :pos2:
Некој мора да си го постави прашањето дали парите кои Перез ги вложува во време на економска и финансиска криза
Парите се заработани од клубот, не ги дал ни Глејзер ни Роман. Значи приходи на клубот, шо ако е економска криза, шо да праи клубот со тие пари? Да помага на сиромашни? (БЕЗ НАВРЕДА) :pos2:
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
На презентацијата на Роналдо имаше специјални гости од Ватикан :)
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Реал добива критики и од Ватикан

Огромните суми на пари кои Реал Мадрид ги потроши веќе на почетокот од летниот преоден рок не ги оставија рамнодушни ниту ватиканските кругови, кои остро ја критизираа политиката на Перез.

Ватиканскиот дневник „Осерваторе Романо“, официјалниот весник на Ватикан, со уредникот-колумнист Гаетано Валини жестоко го искритикува „Кралскиот клуб“.

Конкретно, мета на критиката на уредникот стана претседателот на Реал Флорентино Перез, кој, и покрај глобалната економска криза, ова лето беше најактивнот на фудбалскиот трансфер пазар потрошувајќи околу 215 милиони евра.

Некој мора да си го постави прашањето дали парите кои Перез ги вложува во време на економска и финансиска криза се економски оправдани и може да се објаснат.“ - напиша Валини и без сомнеж констатира:

Ризикот на таквото трошење пари на трансфер пазарот има опасност од банкрот, бидејќи Реал наскоро би можел да падне во големи долгови. Логично е да се прашаме дали таквото однесување на раководството на Реал го носи тимот во криминални кругови каде ќе може да ги „пере“ своите валкани пари.“

p.s. овие од реал ќе речат дека јас и во ватикан ги наговорив да пишуваат вака:pos2:
По заминувањето на Роналдо, неможеш веќе по цел ден да дркаш па се префрли на целодневно барање на критики за Реал. Каде ќе стигнеш јадеш бурек за Реал, ама ок те сфаќам.

И една молба до администаторите и модераторите, да му се тргне на патетиков банот од тема Реал, зошто нема уште долго да издржи вака.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
И една молба до администаторите и модераторите, да му се тргне на патетиков банот од тема Реал, зошто нема уште долго да издржи вака.
Чим сум патетичен што постојано ме цитирате, не враќајте и може и јас нема повеќе да пишувам. Ама вас ви сум бестселер, не може, а да не ме прочитате:vozbud:
Ама вака подобро за мене, барем си го ладам со вас:helou:

Инаку од кога замина Гејналдо постојано сум на лекарства, не сум од дома излезен и понекогаш размислуван на самоубиство:pos2:
*баве клошараната!
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
лол
Замараше на Реал М фан клуб, сеа тука замараш. Деца помали од тебе 5 години успеаа да те испровоцираат и да добиеш бан, и пак ти си го ладиш со нас.

Али битно е ти што мислиш во главата, батали ги другите...
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
лол
Замараше на Реал М фан клуб, сеа тука замараш. Деца помали од тебе 5 години успеаа да те испровоцираат и да добиеш бан, и пак ти си го ладиш со нас.

Али битно е ти што мислиш во главата, батали ги другите...
Точно, најинтересно е што сеуште мислите дека јас сум многу нервозен, и ме можам да спијам зошто роналдо дошол кај вас. Вие тоа си го имате втемелено во главите и готово. Ама нема врска, важно е вие што мислите така и си правите филмчиња дека сте ме испровоцирале. Ако беше така ќе се застрамев што вие ме "застрамивте"и ќе исчезнев од форумот ама јас сум сеуште тука да се ладам со вас:helou:

Ова не е фан клуб рауљ задрид така да не може и овде да ми кажувате што треба да пишувам!
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
6
Поени од реакции
1
Barsa povtorno ke vladee vo Spanija i ovaa sezona. Dzabe mu se manekenite na real, samo za balet gi biva.

Visca Barca
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Да му посакаме добар деби настап на Илчо против Ваљадолид.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom