Primera Division

Кој е најдобар фудбалски тим во Шпанија?


  • Вкупно гласачи
    293
Статус
Затворена за нови мислења.

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Со оглед на тоа дека не ме знаеш тропаш глупости. Секој кој ме знае ќе ти каже дека не можам да ги поднесам.
Искрено да ти кажам(знам дека нема да ми веруваш) лани ми беа симпатични бидејќи беа очајни и замисли, дури и јас ги сожалував колку се немоќни и покрај сите фрлени пари лани и донесени играчи:tapp:
Колку очајни бе?! Со 11 повредени фубалери, бевме на 4 разлика од Барса која ја играше најдобрата сезона во последни 20 год. Колку очајни? 19 утакмици по ред, 18 победи и една нерешена.
И второто прашање? Колку потроши Реал лани за играчи ако може да знаем? Гледам ти знаеш дека биле многу, колку и за кои играчи?
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
* Klaas-Jan Huntelaar Ajax Real Madrid €27million * Lassana Diarra Portsmouth Real Madrid €20.8million Rafael van der Vaart Hamburg Real Madrid €13million
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Колку очајни бе?! Со 11 повредени фубалери, бевме на 4 разлика од Барса која ја играше најдобрата сезона во последни 20 год. Колку очајни? 19 утакмици по ред, 18 победи и една нерешена.
И второто прашање? Колку потроши Реал лани за играчи ако може да знаем? Гледам ти знаеш дека биле многу, колку и за кои играчи?
van der Vaart 15m

Javi García 4m

de la Red 4.7m

Garay 10m

Huntelaar €27m

Lass 20m

Но добро, со оглед дека не се потрошени над 100 милиони евра, ова е малку:tapp:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Лас и Хунтелар се донесени на полусезона, Де ла Ред не играше цела сезона (знаеме сите зошто), Гарај беше даден на позајмица, а Хави Гарсија ако го рачунаш за играч...:tapp:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Лас и Хунтелар се донесени на полусезона, Де ла Ред не играше цела сезона (знаеме сите зошто), Гарај беше даден на позајмица, а Хави Гарсија ако го рачунаш за играч...:tapp:
Правиме муабет за дадени пари и донесени играчи!
Добро, чим се донесени на полусезона не се важи:)
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Правиме муабет за дадени пари и донесени играчи!
Да де, и ја ти одговрив. Летото само ВДВ беше донесен, 11 повредени играчи во ист момент, 4 бода разлика од Барса која беше супериорна во секое натпреварување (не само во Примера). А Манчестер ако памтиш лани, Роналдо не играше првите 4-5 кола, а вие бевте 15 на табела. Не би ви посакал да имате 11 повредени, ќе завршите позади Сандерленд.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Да де, и ја ти одговрив. Летото само ВДВ беше донесен, 11 повредени играчи во ист момент, 4 бода разлика од Барса која беше супериорна во секое натпреварување (не само во Примера). А Манчестер ако памтиш лани, Роналдо не играше првите 4-5 кола, а вие бевте 15 на табела. Не би ви посакал да имате 11 повредени, ќе завршите позади Сандерленд.
Тешко тоа да се случи, имаме добри фитнес тренери, вие не знам како ќе се справите кога ќе се повредат роналдо и кака, ќе има смеење:vozbud:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Да ве фати таков малер со повредите, ќе ве прашам после за фитнес тренерите :pos2:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Да ве фати таков малер со повредите, ќе ве прашам после за фитнес тренерите :pos2:
Имамвме лани зимата, 12 повредени ама излеговме појаки, имаме јак тренер, знае како да ги ротира играчите, не се секирај, вие ќе плачите пак годинава, Барса пак ќе доминира:vozbud:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Како што доминираше во ЛШ годинава :) Абе да имате вие ваков конкурент титула нема да видите 20 год. Челзи годинава ќе ве сомеле, памти го постов :smir:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Како што доминираше во ЛШ годинава :) Абе да имате вие ваков конкурент титула нема да видите 20 год. Челзи годинава ќе ве сомеле, памти го постов :smir:
Па и вие нема да видите во брзо време!
И јас пишав дека според мене Челзи се први фаворити оваа година уште пред три недели така да малку касниш:smir:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Па и вие нема да видите во брзо време!
И јас пишав дека според мене Челзи се први фаворити оваа година уште пред три недели така да малку касниш:smir:
Ќе праеме муабет за ова, има време
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.677
Поени од реакции
70.912
Па и вие нема да видите во брзо време!
И јас пишав дека според мене Челзи се први фаворити оваа година уште пред три недели така да малку касниш:smir:
Abe sedi da ne nevidat. Ima se da osvojat ovaa godina, ama pak ke izgubat na Riazor:):)
DEPOR RULZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:je:
 
Член од
21 јули 2009
Мислења
92
Поени од реакции
4
Како што доминираше во ЛШ годинава :) Абе да имате вие ваков конкурент титула нема да видите 20 год. Челзи годинава ќе ве сомеле, памти го постов :smir:
Брат грешиш и тоа многу: МАнцестер и оваа година ќе ја освои титулата во премиер лига
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom