Primera Division

Кој е најдобар фудбалски тим во Шпанија?


  • Вкупно гласачи
    293
Статус
Затворена за нови мислења.

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Барселона ќе е шампион на Шпанија веќе на 10-ти мај.
Запамти :)

@ivan..

Шо не извади од куп на саемски градови статистика ебате наместо од шпанско првенство после граѓанска војна :)
Статистика од сите средби помеѓу Барса и Реал, друга незнам каква сакаш. Можеби само од оваа сезона ? :toe:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
VIVA LA BARCA...ej sto sme jaki ednostavno GAZIME se pred sebe...a edvaj cekam da go rusime Bernabeu so petarda

MES QUE UN CLUB(More than a club)
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.541
Поени од реакции
4.078
Ајде да гледаме малку реално на работите...

Прво: разликата е 6 бода на 6 кола до крајот

Второ: Реал нема што да бара во Севиља освен можеби 1 бод. Зашто ?? Затоа што Реал ќе игра без 4 клучни играчи ( Пепе, Хајнце, Робен, Снајдер ) а можеби и без Игуаин. Плус Севиља има три порази по ред, и против Реал и те како ќе мора да победат и да ја зацврстат третата позиција.

Трето: Барса и да не победи во Валенсија, разликата ќе си остане иста.

Четврто: На Бернабе, да кажеме и да изгуби Барса..( што сум и повеќе од сигурен дека нема да биде,односно сигурен сум дека ќе тепа Барса ) разликатат ќе дојде 3 бода,пак во корист на Барса.

Пето: После утакмицата со Барса, Реал игра со Валенсја и со Вилјареал,реално тешко да освои 6 бода а Барса игра дома со Вилјареал што ќе биде сигурна победа.

Останатите кола ќе бидат незначајни.

НО ОД СЕВО ОВА ЕДНО НЕШТО Е ПОВЕЌЕ ОД РЕАЛНО, А ТОА Е: БАРСЕЛОНА ЌЕ БИДЕ ШАМПИОН НА ШПАНИЈА. ШАНСИТЕ СЕ ГОЛЕМИ ТИТУЛАТА И ТЕОРЕТСКИ ДА ЈА ЗАВЕРИ НА СТАДИОНОТ НА РЕАЛ.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
НО ОД СЕВО ОВА ЕДНО НЕШТО Е ПОВЕЌЕ ОД РЕАЛНО, А ТОА Е: БАРСЕЛОНА ЌЕ БИДЕ ШАМПИОН НА ШПАНИЈА. ШАНСИТЕ СЕ ГОЛЕМИ ТИТУЛАТА И ТЕОРЕТСКИ ДА ЈА ЗАВЕРИ НА СТАДИОНОТ НА РЕАЛ.

ednostavno kazano...
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Статистика од сите средби помеѓу Барса и Реал, друга незнам каква сакаш. Можеби само од оваа сезона ? :toe:
Јас ти вељам јанлаш си, ти не вервиш :)
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Како кажеш така биде се погаѓаат оваа година Задриѓаниве нема промашај.
Еееееееее да погодуваа они се моментално Барса ќе беа на 20 место:vozbud:
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Тие 3-4 кола ќе бидат одлучувачки. Кој ќе има повеќе среќа, повеќе мотив, повеќе желба за 1 место, тие ќе бидат шампиони*

*Мислам на реал или барса.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Кикс Барса може да има само против Валенсија другиве не се конкурентни.
Да знам, и Нумансија, Еспањол, Бетис, Атлетико и уште 2-3 не беа конкуренти, и што бидна? Абе што галамите за џабе овде, тој ќе бил шампион овој ќе бил шампион. Се гледаме на крај на сезона. Вие се прогласувавте за шампиони уште од декември, па кога дојдовме на 6 бода ви смрзнаа гомната, почнавте да плачете одма. Ќе видиме на крај кој ќе биде шампион!
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Да знам, и Нумансија, Еспањол, Бетис, Атлетико и уште 2-3 не беа конкуренти, и што бидна? Абе што галамите за џабе овде, тој ќе бил шампион овој ќе бил шампион. Се гледаме на крај на сезона. Вие се прогласувавте за шампиони уште од декември, па кога дојдовме на 6 бода ви смрзнаа гомната, почнавте да плачете одма. Ќе видиме на крај кој ќе биде шампион!
Ај види како пиша тој па ја што му одговорив значи зборував до крај на сезоната со кои тимови играме инаку ни тие не се конкуренти.Нумансија 1 коло не беа уиграни заедно,Еспањол му пуштивме да не испадне ама по се изгледа и така ќе си испадне,во гости кај Бетис секогаш губиме бодови само за Атлетико може да кажам дека поштено не победија.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
Viva Los Blancos.Od utre pocnuva crnata serija na Barsa.
od utre pocnuva crnata serija na barsa a na real mu pocnuva pekolot,epa sega ti vide na koj mu e potesko dali na real dali na barsa
a inaku ovaa crna serija ja najvuvate uste od sevila,arno ama sevila ja ispleskavme tolku dobro se ne znaese od kade da ispadne od nou kamp
vaka ke bide i so valensija,pa posle ke vikate ajde pocnuva crnata serija za barsa sega so celzi posle so real
epten ste smeski:vozbud::vozbud::pos2::pos2:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Ајде луѓе неделава ќе биде весела, Ел Класико се игра, утакмицата која може да одлучи кој ќе ја земе титулата во Шпанија оваа година.
Јас типувам на победа на Барса, според мене 3-1 ќе биде за нас.
 

Enis_gv

Dictator.
Член од
17 март 2009
Мислења
353
Поени од реакции
9
Ајде луѓе неделава ќе биде весела, Ел Класико се игра, утакмицата која може да одлучи кој ќе ја земе титулата во Шпанија оваа година.
Јас типувам на победа на Барса, според мене 3-1 ќе биде за нас.
Па што ќе типуваш ти! Против Барса да не типуваш...Ќе видиме...Многу викаа дека Реал и со Сељила ќе киксне ама РАУЛ со 3 гола...Форза РЕАЛ МАДРИД!!!
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.929
Поени од реакции
499
Ќе биде интересно во секој случај:vozbud: А инаку кој ден се игра?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom