Primera Division

Кој е најдобар фудбалски тим во Шпанија?


  • Вкупно гласачи
    293
Статус
Затворена за нови мислења.

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
Најдобрите 11 во Примера изминатава година според мене:
----------Касиљас-----------
Алвес----Гарај---Пике---Капдевиља
-------Чави-------Иниеста-----Робен
Меси-----------Виља--------Форлан
Замени:
Валдес
Рамос
Пепе
Пујол
Иниеста
Силва
Игуаин
Ето
Агуеро
Добар ти е составов, само една мала корекција би му направил:
Касиљас аут, Валдес ин.

Иначе Хуелва, Нумансија и БЕТИС:uvo: испаднаа од лигата.
Чудо е колку добро беше наместен натпреварот Осасуна - Реал, и чудо е како две сезони по ред Осасуна опстанува во последно коло.
Исто така волку лоша сезона на Касиљас немам одамна видено, со оглед на тоа дека прими преку 50 гола:vozbud:

Крај краева дефинитивно заслужена титула на Барса.
 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Бетис испаднаа не ми се веруе:nesvest::nesvest::nesvest::nesvest::nesvest::nesvest::nesvest:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Добар ти е составов, само една мала корекција би му направил:
Касиљас аут, Валдес ин.

Иначе Хуелва, Нумансија и БЕТИС:uvo: испаднаа од лигата.
Чудо е колку добро беше наместен натпреварот Осасуна - Реал, и чудо е како две сезони по ред Осасуна опстанува во последно коло.
Исто така волку лоша сезона на Касиљас немам одамна видено, со оглед на тоа дека прими преку 50 гола:vozbud:

Крај краева дефинитивно заслужена титула на Барса.
Нема везе иако сум навивач на Барселона,Касиљас беше најдобар голман годинава да не беше тој Реал сигурно немаше да биде 2 место 100 пати ги има спасено,а голманите не се гледаат по тоа кој колку гола има примено туку колку добро бранел.Иначе и мене не ми се верува дека Бетис испадна лани со многу послаба екипа се спаси сега неможе со појјака екипа тоа ти е лошо играа цела сезона,ситуација како со Сарагоса лани ама очекувам и тие да се вратат експресно догодина:)
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Нема везе иако сум навивач на Барселона,Касиљас беше најдобар голман годинава да не беше тој Реал сигурно немаше да биде 2 место 100 пати ги има спасено,а голманите не се гледаат по тоа кој колку гола има примено туку колку добро бранел.Иначе и мене не ми се верува дека Бетис испадна лани со многу послаба екипа се спаси сега неможе со појјака екипа тоа ти е лошо играа цела сезона,ситуација како со Сарагоса лани ама очекувам и тие да се вратат експресно догодина:)
За жал скоро секој гледа по тоа. Лани да немаше Реал најмалку примено голови во Примера, Касиљас пак немаше да биде прогласен за најдобар голман. Не гледаат како бранел, туку колку гола примил. Според нивната логика, голманот треба да биде и централен бек и страничен бек. Несфатливо! А дека годинава Касиљас не беше на ниво тоа точно, но сепак беше бољи од Валдес.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
За жал скоро секој гледа по тоа. Лани да немаше Реал најмалку примено голови во Примера, Касиљас пак немаше да биде прогласен за најдобар голман. Не гледаат како бранел, туку колку гола примил. Според нивната логика, голманот треба да биде и централен бек и страничен бек. Несфатливо! А дека годинава Касиљас не беше на ниво тоа точно, но сепак беше бољи од Валдес.
Годинава Касиљас ви беше еден од главните играчи заедно со Робен и Игуаин впрочем и секоја година Касиљас е на ниво е сега кога пушта одбраната што да прави тој не е семоќен очекувам летово да се појачате во одбрана и следната сезона да гледаме неизвесна битка до последното коло.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Годинава Касиљас ви беше еден од главните играчи заедно со Робен и Игуаин впрочем и секоја година Касиљас е на ниво е сега кога пушта одбраната што да прави тој не е семоќен очекувам летово да се појачате во одбрана и следната сезона да гледаме неизвесна битка до последното коло.
Со самото заминување на Канаваро и Хајнце ние сме појачани, не ни треба друг :pos2::pos2::pos2:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Најдобрите 11 во Примера изминатава година според мене:
----------Касиљас-----------
Алвес----Гарај---Пике---Капдевиља
-------Чави-------Иниеста-----Робен
Меси-----------Виља--------Форлан
Замени:
Валдес
Рамос
Пепе
Пујол
Иниеста
Силва
Игуаин
Ето
Агуеро
Преофанзивен состав, не заебавај, 20 гола ќе примат овие.
Гарај имаше релативно лоша сезона во споредба со минатата, Пике сигурно не беше 1 од двајцата најдобри ЦБ во Шпанија сезонава.

Касиљас

Алвес - Пепе - Годин - Канела

Лас
Чави - Иниеста

Меси - Игуаин - Анри​


П.С.



:icon_lol:
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Касиљас

Алвес - Пепе - Годин - Канела

Лас
Чави - Иниеста

Меси - Игуаин - Анри​

Не ти е објективен составот.Кај може Игуаин пред Ето или Форлан?
Па и Пепе поради испадот не треба да биде у први 11.
Casillas
Alves-Pique-Ujfalusi-Canella
Senna
Xavi-Iniesta-Renato
Messi-Forlan
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
[/CENTER]
Не ти е објективен составот.Кај може Игуаин пред Ето или Форлан?
Па и Пепе поради испадот не треба да биде у први 11.
Casillas
Alves-Pique-Ujfalusi-Canella
Senna
Xavi-Iniesta-Renato
Messi-Forlan
Напротив, пука од објективност, Игуаин беше далеку поконстантен од Ето. Ето имаше едно добар период на хибернација, неколку месеци не постигна гол, Игуаин беше предводник на добрата серија на Реал, со оглед на околнистите, неговите достигнувања имаат поголема тежина од оние на Ето.
Форлан имаше добра сезона, ама според мене не доволно добра за да влезе во состав на сезоната.
Испадот на Пепе сигурно не може да ги засени неговите претходни добри настапи, не во мои очи.

Твојов состав пак, ти е бааѓи утнат.

Да ставиш дефанзивец на Атлетико Мадрид во состав ба сезона, море објективноост :)
Пике пак ќе кажам, не е материјал за состав на годината, на состав кој толку ја држи топката и еден дефанзивец како Касерес ќе помислиш дека е добар.

Ренато? Сериозен си?

Меси е напаѓачко крило во 4-3-3 формација, да го ставиш како шпиц во 4-4-2 нема логика, па на сета таа со Форлан.
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Напротив, пука од објективност, Игуаин беше далеку поконстантен од Ето. Ето имаше едно добар период на хибернација, неколку месеци не постигна гол, Игуаин беше предводник на добрата серија на Реал, со оглед на околнистите, неговите достигнувања имаат поголема тежина од оние на Ето.
Форлан имаше добра сезона, ама според мене не доволно добра за да влезе во состав на сезоната.
Испадот на Пепе сигурно не може да ги засени неговите претходни добри настапи, не во мои очи.

Твојов состав пак, ти е бааѓи утнат.

Да ставиш дефанзивец на Атлетико Мадрид во состав ба сезона, море објективноост :)
Пике пак ќе кажам, не е материјал за состав на годината, на состав кој толку ја држи топката и еден дефанзивец како Касерес ќе помислиш дека е добар.

Ренато? Сериозен си?

Меси е напаѓачко крило во 4-3-3 формација, да го ставиш како шпиц во 4-4-2 нема логика, па на сета таа со Форлан.
Да де,Игуаин 22 гола(4 oд пенал),Форлан 32...ама не Игуаин е подобар.:tapp:
Не ми е јасно?Поконстантен од Ето(30,2 од пенал)?Игуаин секој натпревар постигуваше погодоци нели?Нот.

Томас ги има изиграно сите натпревари,има 15 жолти картони(солидно за одбранбен) и беше најдобар дефанзивец во Атлетико,кој има 5 гола повеќе примано од Реал...ау,па да,Пепе повеќе заслужува.

Самото тоа што Барса има најмалце примано голови во сезоната,покажува дека Пиќе одиграл одлично и не заслужува,а?

Ренато еден од подобрите играчи на Севиља и еден од најзаслужните за позицијата на Севиља на табелата.
Па и 13 гола не се малце за играч кој е во средниот ред.

А ако не ти се допаѓа формацијата,има решенија...несакав да преовладува Басра(пола тим),инаку...вака би бил:
Меси
Ето-Форлан
А Ренато оут.
Ајт поздрав.
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Aj изгледај ја другата сезона убаво, па ке дискутираме наредното лето Господово.

Не работам у завод за статистика па да ми кажуваш кој колку жолти и голови имал, гледав цела сезона и знам кој како играше и кој би требало да се најде во тој фамозен состав на сезона. Се гледа дека дека лигава или не ти е селдена или си ја следел површно.
И кога картоните биле мерило за добар дефанзивец, само ти знаеш.

ОК ја смени формацијата, не сакаше Барса да преовладува, јасно е :tv:

Ренато бе :pos2:
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Па со таков среден ред на Барса и ја да сум преку 30 голови ќе дадам.

Да не ги заборавиме асистенциите на Игуаин, кои се преку 10. И да не заборавиме дека скоро сам играше сезонава.
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Aj изгледај ја другата сезона убаво, па ке дискутираме наредното лето Господово.

Не работам у завод за статистика па да ми кажуваш кој колку жолти и голови имал, гледав цела сезона и знам кој како играше и кој би требало да се најде во тој фамозен состав на сезона. Се гледа дека дека лигава или не ти е селдена или си ја следел површно.
И кога картоните биле мерило за добар дефанзивец, само ти знаеш.

ОК ја смени формацијата, не сакаше Барса да преовладува, јасно е :tv:

Ренато бе :pos2:
Секој има свое мислење,јас мислам дека Игуаин и Пепе не се за таму,ти мислиш..ниту си ти стручњак ниту сум јас.
Сепак мислам дека повеќето нема да се сложат со тебе.
Лигата не ја следев како што ја следев ПЛ,но имам изгледано над 20 натпревари.Можеби не е доволно,но од тоа што го имам видено,би требало тој да биде составот.
:salut:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Секој има свое мислење,јас мислам дека Игуаин и Пепе не се за таму,ти мислиш..ниту си ти стручњак ниту сум јас.
Сепак мислам дека повеќето нема да се сложат со тебе.
Лигата не ја следев како што ја следев ПЛ,но имам изгледано над 20 натпревари.Можеби не е доволно,но од тоа што го имам видено,би требало тој да биде составот.
:salut:
Ахх, популарното “лично мислење“... невермајнд. :smir:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Ујфалуши пред Пепе...и се тоа поради испадот на Пепе :tapp:

Очигледно немаш доволно натпревари на Реал гледано, па мешаш баби и жаби овде. Со таква средина како што имаше Реал сезонава (читај сирење), Пепе изигра и многу повеќе од одлично. А ми спомнуваш Ујфалуши, кој ако малку пратиш Ла Лига ќе видеше дека имаше над 6-7 утакмици каде поради него Атлетико примаше голови. Ама ако, Ујфалуши беше од појаките засилувања на Атлетико па мора да биде во составот на сезоната.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom