Сонови, толкување на сонови

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Мислам дека се работи за препрека во тоа што имаш во план да го работиш во иднина.

or soon you`re gonna get killed. :S
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Мислам дека се работи за препрека во тоа што имаш во план да го работиш во иднина.

or soon you`re gonna get killed. :S
Значи сакам да попраам кецо по мерење и ке бидам спречен и нема да го попраам. А тоа за смртта, не ме плаши млад сум да умрам, а знам и ако ги видеш зетот и невестата ке умреш, а јас не ги видов.
 
Г

Гоццццце

Гостин
Само што ме разбуди сонов. Сум седел на тараса и наеднаш во блиска населба почнал да светка еден огромен авион, се срушил и паднал врз огромна зграда, ја срушил и со се зградата паднале и околни куќички. Ке го толкува ли некој?
 

Tea ^^

★ loli pop ★
Член од
15 октомври 2008
Мислења
187
Поени од реакции
8
vo posledno vreme cesto sonuvam zena oblecena vo crno ..
kako sedi so mene, kako ja gledam na ikona, kako mi seta vo sobata ..
nekoi mi velat deka bila sveta petka ili pak sveta nedela ..
bev vo crkva zapaliv sveka, pa kojznae dali pak ke se javi ???
a sekogas koga ja sonuvam ne mi zboruva samo okolu mene ja gledam i nisto poveke
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.744
Поени од реакции
19.923
vo posledno vreme cesto sonuvam zena oblecena vo crno ..
kako sedi so mene, kako ja gledam na ikona, kako mi seta vo sobata ..
nekoi mi velat deka bila sveta petka ili pak sveta nedela ..
bev vo crkva zapaliv sveka, pa kojznae dali pak ke se javi ???
a sekogas koga ja sonuvam ne mi zboruva samo okolu mene ja gledam i nisto poveke

Убаво е тоа заштита е, нема од што да се плашиш или сака светицата да те заштити или да те посреќи, како и да е уживај, ете и свеќа си запалила таман, очекувај нешто убаво да ти случи:smir:
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Само што ме разбуди сонов. Сум седел на тараса и наеднаш во блиска населба почнал да светка еден огромен авион, се срушил и паднал врз огромна зграда, ја срушил и со се зградата паднале и околни куќички. Ке го толкува ли некој?
Несигурен си во себе.Немаш доберва за некои работи.
Набрзо очекувај некоја работа да ти појде од рака. Тоа би требало да ја зајакне твојата самодоверба.
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Се разбудив во среде нок, ама многу срекна ...Сонував некој дечко, незнам зошто, како и колку....ама кога се разбудив нешто ко да ми кажа дека тоа е човекот на мојот живот, што значи ова и дали значи ова нешто воопшто, а?
Толку срекна од сон не сум се разбудила никогаш!:back:
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Се разбудив во среде нок, ама многу срекна ...Сонував некој дечко, незнам зошто, како и колку....ама кога се разбудив нешто ко да ми кажа дека тоа е човекот на мојот живот, што значи ова и дали значи ова нешто воопшто, а?
Толку срекна од сон не сум се разбудила никогаш!:back:
isto imam sonuvano i jas takov son i posle navistina bev srekna ne so toj sto bese vo sonot tuku so mojot decko(koj sega mi e soprug)a sonot ne go zaboraviv i podolgo vreme go nosev toa cuvstvo na sreka i ispolnetost so ljubov,neopislivo...:nesvest:
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Следува содржина на еден многу според мене глуп сон кој се надевам има некакво значење:)Значи,сонував како сум во некој непознат град,мислам дека беше Виена пошто ми се слушна германски како зборат,можеби и Швајцарија не е битно,со пријателка сме шетале по бутици сме пробувале алишта сме се зезале,и одеднаш одејќи по улица почнуваат да не бркаат полицајци.Јас и таа трчаме најбрзо што можеме,они по нас,а во меѓувреме нешто мрморат и викаат на германски ваљда беше,и така трчајќи сме го заокружиле цел град,за потоа јас да се искачам на некоја висока тврдина бела таа пријателката долу,нејзе ја факаат прва и мене ми вика Мартина нема каде веќе,готови сме:S
Следна ситуација се наоѓам у затвор зад решетки ама не ко оние стандардни затвори туку некој необичен..и се караме јас и пријателкава со полицаецов зашто не затворил ова она.Битен момент...се појавува мојата класна:pos:...почнува и она да се расправа со него,па и неа ја пикаат со нас позади решетка..и тогаш се разбудив:)Има ли некакво значење овој смешен сон?:)
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
сонував покани за свадба...ми ги дале мене... прво една после друга..
 

**Buli**

засекогаш дете!!!
Член од
3 декември 2007
Мислења
125
Поени од реакции
2
a што значи да се трудиш да трчаш во сон, ама никако да не можеш да постигнеш брзина??:toe:

....ме утепаа од бркање, де кучиња, де мањаци, па автобусот ми кидна...а ја никако да убрзам со трчањево...и осеќам у сон како се напињам за да забрзам и ко успорена снимка само, трчам ептен полека и тешко.....а не ми е прв пат вака да не можам да убрзам у сон :nesvest:

....знае некој шо би значело?? :smir:
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Што значи да се бакнуваш со некој?:kesa:Личноста не ја ни познавав,а бакнежот океј беше:helou:
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Ццц, утрово страшен сон... На некоја тешка транс забава бев, летно време.. Цело друштво зберени, денсаме цела вечер.. И од многу екстази цркнав. И се разбудив... :uvo:
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
a што значи да се трудиш да трчаш во сон, ама никако да не можеш да постигнеш брзина??:toe:

....ме утепаа од бркање, де кучиња, де мањаци, па автобусот ми кидна...а ја никако да убрзам со трчањево...и осеќам у сон како се напињам за да забрзам и ко успорена снимка само, трчам ептен полека и тешко.....а не ми е прв пат вака да не можам да убрзам у сон :nesvest:

....знае некој шо би значело?? :smir:

Ти се случуваат многу работи одеднаш.
Највероватно целава ситуација која ти се слушува не ти дава мир.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
170
Поени од реакции
20
Сонот е резултат на нашата потсвест,кога свеста е мирна тогаш на површината излегува потсвеста...мозокот е како матрица.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom