Сонови, толкување на сонови

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.375
Поени од реакции
25.139
Очекувај тоа што го бараш долго време ќе ти се оствари.
Да, ама во сонот нонстоп еден другар се обидуваше да ме претркне, и на моменти идаше пред мене, јас пак се борев и стигнав пред него кон крајот...
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.677
Поени од реакции
13.291
Тој пријател ќе бара помош од тебе.... Ти ќе му помогнеш и за возврат ќе бидеш награден...
 

-Mr.Positive-

MKD gentlemen
Член од
12 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
47
што значи да сонуваш милион женски ама кога треба да имаш sex
папагалот те буди ?
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Sonuvav molnji i gromovi...znae nekoj sto bi bilo toa?
Потсвесно се плашиш од грмотевици, онака исконски како нашите предци што правеле, си барал заштита токму од тоа и тоа ти се отсликало во сонот.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
96
Поени од реакции
5
Само бебе ако е машко е ѓавол, ако е женско е ангел, ако раѓаш значи дека ќе се ослободиш од некоја мака и ќе ти олесни:smir:
DISKRIMINACIJAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2: abe porastete ednas veke...
 

Lavanda

Модератор
Член од
18 април 2008
Мислења
676
Поени од реакции
66
Потсвесно се плашиш од грмотевици, онака исконски како нашите предци што правеле, си барал заштита токму од тоа и тоа ти се отсликало во сонот.

И од ова се разбираш а ? Бреее алал да ти е :)


Инаку громови општо значат немири, нечисти мисли, или премногу лоши спомени, пази само како ќе ти се одсликаат:smir:
 
Член од
18 јули 2006
Мислења
33
Поени од реакции
2
Кога станува збор за соновиве,ми се има случено да сонувам какоо ми пага заб и тогаш ми умре кумот и прадедо ми
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
741
Поени од реакции
76
Само бебе ако е машко е ѓавол, ако е женско е ангел, ако раѓаш значи дека ќе се ослободиш од некоја мака и ќе ти олесни:smir:
Хаха а мене една другарка денеска ми рече обратно: Ако е машко е ангел, ако е женско е ѓавол -.- И сеа кому да верувам?? Бај д веј машко беше :vozbud:
 

radzo

Man Utd!
Член од
20 јануари 2008
Мислења
696
Поени од реакции
17
Ретко сонувам....Ноо кога сонувам е многу страшно =)
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
Сум била изнервирена сум плачела мн. Дени ме тешел :smir: а у исти момент сум фрлала пари по земјата... Иљадарки . петстотки.. шо значи тоа?
 
D

Daftie

Гостин
Е, јас пак често сонувам како наоѓам пари.
Ама многу пари.
И многу често го сонувам ова веќе година-две.
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
Да ама јас не сум ги нашла туку сум ги фрлала околу мене... де бе некој :) да каже шо значе ..:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom