Сонови, толкување на сонови

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Некој да не знае какво значење би имал сонов:
Една личност која ја мразам најмногу на светот на мене и на сестра ми ни даде пари, ама јас и ги одбив а сестра ми ги прифати.
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Некој да не знае какво значење би имал сонов:
Една личност која ја мразам најмногу на светот на мене и на сестра ми ни даде пари, ама јас и ги одбив а сестра ми ги прифати.
Sestra ti te mrazi...:)
 
Член од
1 август 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
Ја пред некој ден сонував како разговарам со еден млад (многу убав дечко) :) само што не знам кој е,ама во сонот како да се познававме.Да не знае некој што значи тоа?
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Ја пред некој ден сонував како разговарам со еден млад (многу убав дечко) :) само што не знам кој е,ама во сонот како да се познававме.Да не знае некој што значи тоа?
Очајно ти треба млад и убав дечко.
 

Majmunce

~LiFe Depends On The Way We Look It~
Член од
2 мај 2008
Мислења
78
Поени од реакции
1
Сонував дека 3 пати едно подруго сум била трудна......... :toe::nesvest:
 
D

Daftie

Гостин
Ја пред некој ден сонував како разговарам со еден млад (многу убав дечко) :) само што не знам кој е,ама во сонот како да се познававме.Да не знае некој што значи тоа?
И мене ми се има десено исто така да сонувам, за година дена го упознав...:toe:
Ама не знае дека сум го сонувала, ако му кажам ќе ме мисли за мрдната...
 
D

Daftie

Гостин
Сношти сонував како сум бил во некоја непозната куќа со моето друштво и сме биле горе на 2 спрат. И одеднаш на прозорецот се појави нешто како дух но не обрнав многу внимание и една моја другарка го забележила тоа и рече: -Има нешто надвор... И јас исплашен собирам храброст да го отворам прозорецот да видам што има и од страв ем се тресам ем сум храбар и го отварам прозорецот и гледам нема ништо! Се завртувам да им кажам на моите пријатели оти нема ништо но во тој момент од една соба во куќата излезе една жена, беше облечена со бел фустан (највероватно во невестински фустан - бел) и вегите и беа заострени од страната и почна да не гони... Јас почнав да бегам на доле, трчам по скалите, (последен бев) и жената трчеше по мене и на крајот како да ме фати и се разбудив во 4-50 наутро...
Се тресев цел, мн. бев исплашен и станав да светнам барем на купатилото струјата оти беше мн. темно во мојата соба и повторно си легнав ама никако пак да заспам и струјата што светеше во купатилото почна да трепка!!! Исто како на некој страшен филм и толку се исплашив што морав и струјата во мојата соба да ја вклучам. После 10 мин. ми помина се ја исклучив светилката и сум заспал...
Важното знам дека овој сон не ми е добар.
Да сонуваш жена со невестински бел фустан мислам оти не е добро :nesum:
Невеста значело дека некој близок ќе ти умре, бар така јас знам.:toe:
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
741
Поени од реакции
76
Невеста значело дека некој близок ќе ти умре, бар така јас знам.:toe:
Да, така викаат...Ама ајде ви се молам зарем уште верувате во тие бабини-деветини? Ако сонуваш невеста ке ти умре некој, ако сонуваш дека ти паднал заб, такоџе, ако сонуваш бебе пак не чини...Па зарем има нешто што сонуваме,а да чини по толкувањата?? Ајде бе, колку што имам читано обично сонот е одраз на нашата потсвест,сонуваме обично нешто што го посакуваме, или, пак,ако сме гледале некој страшен филм, сонуваме кошмари, често и воопшто не сонуваме......како и да е,муабетот ми беше дека се е тоа до потсвеста, што значи уживај, не ти умира никој, ако си сонувал невеста...И никогаш не се преоптоварувајте со соништата, убедена сум дека немаат никаква скриена порака...Кога ете сонувате кошмари, одма кога ке се разбудите погледнете во прозорец, стакло некое и ке го заборавите сонот - делува....Иии ондак то, толку од мене :helou:
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Веќе неколку недели по ред сонувам исти сон.
Трчам и околу себе гледам бројки.Знам дек треба да го свртам бројот на моја драга особа но секој бпат кога ги стискам бројките една зифра утињам и пак почнувам од ново. знам дека немам многу време и дека ако не се јавам ќе ми се случи нешто лошо.
најголем дел од сонот гледам бројки на камен, на дрво, на ѕид.
 
Член од
20 октомври 2007
Мислења
268
Поени од реакции
5
Порано секоја втора вечер сонував како летам.
А сега се почесто почнав да сонувам како другите околу мене летаат како што јас летав порано, а јас не можам, само подскокнувам и паѓам. :(
 
D

Daftie

Гостин
Кога ете сонувате кошмари, одма кога ке се разбудите погледнете во прозорец, стакло некое и ке го заборавите сонот - делува....Иии ондак то, толку од мене :helou:
Ја гледам у прозор и уште толку халуцинирам нешто, како имам некој под прозор, па слушам чекори итн....
Кај мене не пали тоа.:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom