Ви треба драјвер? Побарајте тука.

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
Creative SoundBlaster CT4760/SoundBlaster Live! 5.1 SB0220 драјвер за Win7, по можност да работи на 64 битни, со 4ГБ.Не ми треба supportpackot шо поддржува до 2GB RAM.
 
Член од
12 јануари 2011
Мислења
13
Поени од реакции
0
Imam eden problem,ako moze nekoj neka mi pomogne!Nikako ne mozam da go najdam CD-vo so drajverive a mn mi treba!Please pomognete:D Odnapred vi blagodaram:D
 
Член од
15 април 2009
Мислења
657
Поени од реакции
112
^ А да кажеш што компјутер имаш прво? Матична и графичка поточно..
 
F

Frankie Yale

Гостин
Ако имаш интернет зошто не симнеш драјвери, на пример ако ти треба драјвер за принтер го пишуваш моделот на гугл и додаваш driver и воалаа! полесно нема :)
 
Член од
22 октомври 2010
Мислења
14
Поени од реакции
0
Кога го форматирав компјутерот го немав драјверот од графичката на цд кое ми следува со компјутерот и морав да го симнам од интернет. Ама сега гледам дека нешто компјутерот нема многу добра графика на игрите и ми ги кочи по малку. Како да проверам дали го имам точниот драјвер???
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Не знам дали ова е соодветно за тука, али ај да си прашам. Драјвер за Nikon Coolpix s3000 за да можам да ги префрлам сликите у комп?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Кога го форматирав компјутерот го немав драјверот од графичката на цд кое ми следува со компјутерот и морав да го симнам од интернет. Ама сега гледам дека нешто компјутерот нема многу добра графика на игрите и ми ги кочи по малку. Како да проверам дали го имам точниот драјвер???
Која графичка ја имаш?
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
693
Поени од реакции
21
Mи треба драјвер за ATI Mobility Radeon HD 550v ,

Барав на официјалната страна од ати но не дава резултат :toe:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.723
Поени од реакции
27.699
Не знам дали ова е соодветно за тука, али ај да си прашам. Драјвер за Nikon Coolpix s3000 за да можам да ги префрлам сликите у комп?
не верувам да ти треба драјвер за тоа... бутни само тоа приклучокот што ти е најверојатно усб и готово
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
не верувам да ти треба драјвер за тоа... бутни само тоа приклучокот што ти е најверојатно усб и готово
Ејј како не ми текна усб-то да го бутнам во комп. Мора да сум идиот. :uvo:
Како и да е, си го решив проблемот. :pipi:
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
693
Поени од реакции
21
Јас најдов на официјалниот сајт

Горе десно во ќош имаш драјвери, па одбери Notebook, pa ATI Mobility......
Побарав , највероватно во серијата се избира 5xxxx Series , и сега дава : AMD Catalyst Packages, Individual Downloads, Optional Downloads , кај кое од овиe 3 е драјверот ? Највероватно е во второто бидејќи има највеќе МБ ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom