Груевски vs. Шекеринска. Кој е подобар политичар?

Кој е подобар политичар?


  • Вкупно гласачи
    193

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
Ако сакате можеме со реален да ѓи набројуваме неуспесите на Грујо....нема да е никаков проблем уствари тоа се факти од кои ќе се види дека Грујо и неговите немаат капацитет да ја водат државата и да бидат успешни политичари
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Ако сакате можеме со реален да ѓи набројуваме неуспесите на Грујо....нема да е никаков проблем уствари тоа се факти од кои ќе се види дека Грујо и неговите немаат капацитет да ја водат државата и да бидат успешни политичари
Немој така.
Сеа ќе ти дојде @Bratot па ќе видиш ти чиви неуспеси ќе набројуваш.:smir:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Шекеринска бе, каков Груевски како прво нека се научи Л и Р да ги зборува и поврзува (= ( се шалам)
Абе според мене Шекеринска би ја одбрал искрено по добра политичарка стално нешто збори. :wink:
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
Ако сакате можеме со реален да ѓи набројуваме неуспесите на Грујо....нема да е никаков проблем уствари тоа се факти од кои ќе се види дека Грујо и неговите немаат капацитет да ја водат државата и да бидат успешни политичари
сите влади имаат неуспеси не само во македонија! само ако има повеќе успеси од неуспеси тогаш владата е успешна! па според тоа грујо не е совршен ама до сега во последниве 2 години се покажа многу повеќе од СДСМ во последниве 18! успеа да ги среди многу работи што вие од сдсм ги засравте и успеа да го подобри животот во многу сегменти. има уште многу да сработи ама сега за сега добро му оди колку и да не ви се свиѓало тоа на вас од штабот на сдсм!! поздрав и ако не свативте до сеа гласам за ГРУЈО!
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
Шекеринска бе, каков Груевски како прво нека се научи Л и Р да ги зборува и поврзува (= ( се шалам)
Абе според мене Шекеринска би ја одбрал искрено по добра политичарка стално нешто збори. :wink:
значи мелењето празна слама не е продуктивно зборење! битна е суштината на говорот и колку држи тоа што се збори. на шеќеринска сега за сега тоа не и оди од рака. она стварно може да збори многу ама ако приметиш она само го повторува истото 101 пат...

а тоа што груевски не може да каже Л и Р тоа се вика ГОВОРНА МАНА и тоа е од раѓање. така да неможеш да го научиш на тие две букви затоа што така е роден. исто како НЕМ човек да тераш да прозбори!!
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
[acko]®;1625837 напиша:
сите влади имаат неуспеси не само во македонија! само ако има повеќе успеси од неуспеси тогаш владата е успешна! па според тоа грујо не е совршен ама до сега во последниве 2 години се покажа многу повеќе од СДСМ во последниве 18! успеа да ги среди многу работи што вие од сдсм ги засравте и успеа да го подобри животот во многу сегменти. има уште многу да сработи ама сега за сега добро му оди колку и да не ви се свиѓало тоа на вас од штабот на сдсм!! поздрав и ако не свативте до сеа гласам за ГРУЈО!
.ova da mi go napisese pred dve godini koga gruevski dojde na vlast i po4na so reformite ke ti poveruvav deka covekot ima ambicii i deka ke go sprovede seto toa so go zacrtal ama two years latter :nenene: posto niso nema napraveno covekot ne znam jas kaj gledate nesto da e napraveno ako go smetas noviot proekt na gradenje na spomenici na TARZAN, kopernik i ostanati vo edna od opstinite vo skopje za uspeh i za statuite pred vlada togas ok i toa nekoj supeh so da ti kazam ....veruvaj si na vecer i na sitel
 
Член од
9 март 2007
Мислења
323
Поени од реакции
21
[acko]®;1625837 напиша:
сите влади имаат неуспеси не само во македонија! само ако има повеќе успеси од неуспеси тогаш владата е успешна! па според тоа грујо не е совршен ама до сега во последниве 2 години се покажа многу повеќе од СДСМ во последниве 18! успеа да ги среди многу работи што вие од сдсм ги засравте и успеа да го подобри животот во многу сегменти. има уште многу да сработи ама сега за сега добро му оди колку и да не ви се свиѓало тоа на вас од штабот на сдсм!! поздрав и ако не свативте до сеа гласам за ГРУЈО!
Бро, телми еден успех? плис? на твојот преценет пресветол кадија Грујо?

Првин и првин, он работи со точно слични методи како оние со кои се раководеше Георгиевски, гради цркви како што љубчо градеше цркви, прави спортски сали како што љубчо правеше сали, издава патриотски цдиња како што љубчо издаваше патриотски цдиња, но тоа ако го сметате за успех, сте погрешиле.

Успех е да решаваш проблеми,а не да создаваш и да ги издолжуваш, Успех е ако утре Никола Груевски го затвори прашањето со Грција, а ние би биле победникот или да нема победници, успех е ако како минитстри, директори на агенции наместо брачеди, комшии негови и на љубчо става луѓе кои се квалитетни и кои имаат капацитет да се справат со проблемите. Но она што до денес го покажа владата на ВМРО-ДПМНЕ е тотален неуспех за државата, но успех за Никола и компанијата која постојано ја зголемува тендер-сметката, секојдневно станува подебела....

Низ муабет многу вмровци во последно време ми велат дека вмро погреши зошто тие се соочуваат со новите регулативи, проблеми, глупости, но денес е предоцна за да се исправи таа грешка, утре ќе биде уште повеќе доцна... но за жал нема назад. Јас се надевам дека има Господ и ќе не поштеди од злото.
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
ne tuku tupete dzabe na temi odamna otvoreni, a posebno ne tupete vmro dpmne 63 pratenici sdsm 27...i posle koj bil podobar politicar ( pred samo3 meseci)?? ete go rezultatot, ili pk ne cini narodot koga ne glasa za sdsm.

a posebno ne tupete megju ovie 2-ca koj e podobar vo momentov koga rada e out od figura vo politickiov zivot...a za toa kolku e produktivna vi govorii nejzinoto priznanie so ostavkata.
 
Член од
4 мај 2008
Мислења
255
Поени од реакции
11
Груевски е екстра политичар, или подобро речено најуспешен менаџер на Македонската политичка сцена. Да бидиме искрени, Македонија досега не имала ни приближно способен и чесен политичар. Да е здрав и жив и да опстои на власт уште 100 години.
Радмила на почеток од нејзината политичка кариера изгради некој авторитет, но не, тој авторитет бил привиден и провиден. Го сруши со низа на глупави изјави и многу погрешни потези кои не доликуваа на лидер на сериозна (најголема во опозиција) партија. Рада нема капацитет, НЕ. :nenene:
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
Бро, телми еден успех? плис? на твојот преценет пресветол кадија Грујо?
задолжително средно за сите. ова ти е најголем успех. нема ништо подобро од образована младина! долгорочно вложување во иднината!!
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
ne tuku tupete dzabe na temi odamna otvoreni, a posebno ne tupete vmro dpmne 63 pratenici sdsm 27...i posle koj bil podobar politicar ( pred samo3 meseci)?? ete go rezultatot, ili pk ne cini narodot koga ne glasa za sdsm.

a posebno ne tupete megju ovie 2-ca koj e podobar vo momentov koga rada e out od figura vo politickiov zivot...a za toa kolku e produktivna vi govorii nejzinoto priznanie so ostavkata.
Ogledalo jas to4no poradi faktot sto Greuveski dobi 63 pratenici glasav za Gruevski ali seto toa so prateni4kite mesta moze da se smeni za 3 godini ili porano ako pak ima predvremeni izbori (makar sto pak toa bi zna4elo 4ekor nazad za MKD) no koga fakti4ki ke ja sogledas rabotata spored toa koj kolku srabotil Sekjerinska kako odgovorna za evro integracii e pouspesna od Gruveski koj o4igledno nema kapacitet i se soo4uva so niza na problemi vo predhodniov mesec
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
За тоа кој е подобар политичар најдобро македонската јавност можеше да оцени доколку имаше јавен дуел меѓу нив двајца - т.е. доколку Груески не бегаше!
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Sekerinska e tolku niska dusa, pa ona so zenska suknja kolku i bese seljacko, a Gruevski ne ni komentirase takvi niskosti so pravo. Gruevski e zasega edini i nema alternativa.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
За тоа кој е подобар политичар најдобро македонската јавност можеше да оцени доколку имаше јавен дуел меѓу нив двајца - т.е. доколку Груески не бегаше!
Штета,изгледа никогаш нема да ги видиме на ТВ-дуел,освен со другарот БЦ или евентуално другарот ЗЗ.:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom