Тачи - албанскиот ќе стане службен јазик

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Не. Потпишано е!*



*бидејќи се сметаш за одговорен граѓанин на Македонија!
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Ako sakas rymz moze da bisesh zapaden ilir ako ne ko te jebe nema vo NATO ...prifakas ?
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
Jazikot e dusata na eden narod...Ponatamu ne komentiram
A toa sto Albanci ima poveke od Makedonci,taka e,ostavete go Skopje...
Sto e so Gostivar,Tetovo,Struga...?
Што е со Прилеп, Струмица, Гевгелија, Неготино, Кавадарци, Битола (иако и таму веќе...), Велес...?
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
xhemhasa ме изнасмеа. ПОВЕЌЕ ОД 30%. :vozbud:
Од доверливи информации ти тврдам дека во Македонија има максимум 18% албанци. Финалните резултати од пописот ги средувал Американец (као нашиве ќе заебеле ако пресметувале они) што кажува многу за неточноста на податоците. На терен се покажало дека нема повеќе од 20% Албанци но и тој процент не е точен затоа што поголемиот дел од муслиманското население (бошњаци, роми....) се пишале како Албанци за да ги добијат правата кој беше очигледно дека ќе ги добијат Албанците.
Od predoverlivi informacii , spored zapisite na Islamskata Zaednica vo 1994 vo R. Makedonija imalo negde okolu 60% muslimani.
I sea? So prajme?
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Како не ви е досадно да се вртите нон стоп во круг?

Инаку што стана со почитта која се спомна?
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
89
Od predoverlivi informacii , spored zapisite na Islamskata Zaednica vo 1994 vo R. Makedonija imalo negde okolu 60% muslimani.
I sea? So prajme?
Тие истите што викаа да не ги носите женските на школо :pos2:
И не рекоа дека сте 60% туку околу и молеа да се одложат пописите за да може да се достигне таа бројка :)
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Abe imalo nemalo ...oni se u vlasta...nim im e veteno ...oni ne zaboravaat i ke si baraat ...i ke si dobijat .

Mnogu prosto .

Jas iskreno nesakam ama realen sum taka ke bide... Sve mene mi nacrta toj u vojska skoluvaniot Albanac so velika skola uste 1996 god... sve od a do sh . Od Zajas beshe mi se cini eden krupen debel taka skoro 190 cm go znae nekoj ?

Kuj znae sto faktor stana toj sea ... zatoa vistina Vi velam ke dobijat dvojazicnost :toe:
 
Член од
4 септември 2008
Мислења
95
Поени од реакции
3
Od predoverlivi informacii , spored zapisite na Islamskata Zaednica vo 1994 vo R. Makedonija imalo negde okolu 60% muslimani.
I sea? So prajme?
Абе ти како од марс да си паднат, бидејќи ти не си дошол од никаде предпоставувам или си марсовец или изникнат од земја, ама ова задното јако ти е...:tapp::tapp::tapp:
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom