Во кој весник имате највеќе доверба?

На кој весник му верувате?

  • Време-Шпиц

    Гласови: 2 3,2%
  • Вечер

    Гласови: 1 1,6%
  • Дневник

    Гласови: 28 44,4%
  • Фокус

    Гласови: 8 12,7%
  • Вест

    Гласови: 9 14,3%
  • Друг,ке наведам како мислење

    Гласови: 9 14,3%
  • Во ниеден

    Гласови: 6 9,5%

  • Вкупно гласачи
    63

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.024
Поени од реакции
609
vo makedonski sport imam doverba
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Иако македонското (политичко) новинарство е катастрофа,сепак колку-толку го почитувам Дневник и тој е единствениот дневен весник кој го купувам редовно.
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
Океј Flava, Мислам на сите на форумов ни е јасно за која политичка опција си и зошто кој весник не ти чини

Беше едно време навистина близок со политичката опција која ја браниш. Во тоа време, претпоставувам ти беше објективен, исто и како Латас и Сител :)

За ова си во право, мора да се признае.

Само на чие ниво? :)
Aјде да бидеме реални, Утрински знае да е необјективен и пристрасен во иста мерка како и Вечер, исти курац во друго пакување.

Михајловски е вечити опозиционер, без разлика кој е на власт, инаку ќе му умре колумната, тоа е нејзиниот концепт. Инаку, срање од весник.
Не можеш точно да одредиш за која партија сум (не се само СДСМ) или дали сум воопшто определена партиски во моментов. Едно е сигурно - не ми се свиѓа оваа влада. Најмногу заради лицемерието, нешто што до сега го немало кај ниедна влада/премиер.

1. Кај гледаш дека сум рекла дека е Латас објективен сега или некогаш? Латас е близок до тие што се во коалиција со Ѕинго, тогаш беа СДСМ, сега се ВМРО. Не викам не!?!

2. Утрински ја напаѓа власта без пардон. Затоа викаш дека е пристрасен? А на ниво е заради други рубрики, не политика. Ако си го отворил некогаш, ќе знаеш за кои зборам.

3. Михајловски има одлична колумна. Пишува против сите. Еве во најновата колумна на пример:
"Таква е инвестициската клима. Сосема нормална за држава во која претседателот има старо "поло" и живее на сметка на жена му, а премиерот нема ни старо "поло" и е бескуќник."

4. За Фокус не коментираш? Објективен е?

П.С. Зашто го немаш Утрински како опција? Заради твојата партиска определба или? :smir:
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
фокус ли?
у секој случај пообјективен од лацас
или тебе не ти се свиде оти највеќе ренда против сдсм?
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
фокус ли?
у секој случај пообјективен од лацас
или тебе не ти се свиде оти највеќе ренда против сдсм?
Не ми се свиѓа весник во кој премиер се споредува со Господ. Ова буквално сфати го. Имаше еден таков текст.

A веќе нема потреба да ги ренда СДСМ. Ги знаеме сите грешките на СДСМ. Сега се ВМРО на власт и нив треба да ги ренда. :toe:
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Не ми се свиѓа весник во кој премиер се споредува со Господ. Ова буквално сфати го. Имаше еден таков текст.

A веќе нема потреба да ги ренда СДСМ. Ги знаеме сите грешките на СДСМ. Сега се ВМРО на власт и нив треба да ги ренда. :toe:
жал ми е за ова али вмро шо и да направи ќе е побезболно од сдсовското
башка треба да се пишува за нив за да се памте и да не се прават грешки па пак да се доберат за фотељите
а тебе може не ти се свиде написо за сметките на б.ц.?
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
жал ми е за ова али вмро шо и да направи ќе е побезболно од сдсовското
башка треба да се пишува за нив за да се памте и да не се прават грешки па пак да се доберат за фотељите
а тебе може не ти се свиде написо за сметките на б.ц.?
Кои сметки на Бранко? Тоа не беше у Фокус?
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
а кај беше?
Па да де, во Фокус беше. Ја си помислив дека ти мислиш во Вечер било. Btw, нема што мене да ми се свиѓа или не некој текст. Никола Младенов плати казна за тие текстови колку што се сеќавам.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Па да де, во Фокус беше. Ја си помислив дека ти мислиш во Вечер било. Btw, нема што мене да ми се свиѓа или не некој текст. Никола Младенов плати казна за тие текстови колку што се сеќавам.
е сеа младенов плати повеќе отколку што еден работник од макстил со саката нога доби како оштета од државата(имаше во еден бр на фокус)
видиш ``честа`` и ``угледот`` на бц вредат повеќе од една осакатена нога
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
е сеа младенов плати повеќе отколку што еден работник од макстил со саката нога доби како оштета од државата(имаше во еден бр на фокус)
видиш ``честа`` и ``угледот`` на бц вредат повеќе од една осакатена нога
Тоа е веќе друго прашање.

Поентата ми беше, Младенов не бил во право за сметките на Бранко. А за да го почитувам Фокус, ќе треба да напише нешто и за становите на Груевски. :smir:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
П.С. Зашто го немаш Утрински како опција?
Toa ќе го прашаш авторот на темата, тој си ги одредил опциите на анкетата.



Заради твојата партиска определба или? :smir:

Ах, за партиската определба - сеуште во оние без книшки, кои објективно можат да критикуваат се што е за критикување и кои можат да фалат секаков потег кој е за фалење без разлика од кого е. Истото важи кога дискутираме и за медиумите - објективност, а не кој на кого му се допаѓа во зависност од тоа што го пишува (пристрасно). :smir:

Нели медиумите треба да известуваат за настани и да информираат, а не да завземаат страни и да ги прилагодуваат насловите и статиите?
 
Член од
19 август 2007
Мислења
72
Поени од реакции
1
Ne veruvam na nieden, a sega ke vi kazam i zashto:
Spored vashata anketa Dnevnik e najverodostoen vesnik, pazi sega:
Pred 11 godini imashe srednoshkolski protesti, jas uchev vo edno shkolo utepano od gospod, se vikashe Mashinsko Uchilishte Goce Delchev i beshe vo Kapishtec.Nie bevme prvite shto iskochivme na tie srednoshkolski protesti, a jas bev glavniot organizator od nasheto shkolo. Za da privlecheme poveke vnimanie od mediumite otidov vo Dnevnik za da gi izvestam za protestite. Ubavo me primija vo Dnevnik i mi kazaa deka vo momentov nemozat da pratat novinar, pa taka da jas shto ke kazam takov ke bide prologot.
Prvo prashanje - Zashto protestirame?. Mu kazav zashto.
Vtoro prashanje - Kolku dushi ste na protestot?. (Nie bevme edvaj 70-80). Jas mu kazav 200.
Utre denta vo Dnevnik pazi naslov: 500 uchenici od Goce Delchev na masoven protest. Vo vesnikot bea navedeni nashite baranja zashto protestirame, no bea staveni i ushte 10 drugi baranja shto jas nikogash ne gi spomnav i site tie baranja bea so politichka pozadina. Ma ne veruvam na nikogo, tie se goveda.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
A веќе нема потреба да ги ренда СДСМ. Ги знаеме сите грешките на СДСМ. Сега се ВМРО на власт и нив треба да ги ренда. :toe:
Нема потреба???

Зашто да ја ренда сегашнава влада? Затоа што ја мрдна од место колку-толку Македонија?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom