Македонска фудбалска репрезентација

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.346
Поени од реакции
57.990
Во иднина може ќе се променат а сега ситуацијата е таква што Русите играат одлично а ние сме во очајна форма, одамна не сме биле вака лоши. Ништо не е на наша страна и нема врска кој што чека на ливче, објективно сме големи аутсајдери вечерва. Дај боже да се надминат себе си ама не гледам воопшто реална основа за тоа. Останува она старото: топка е, се врти... Еве гледам Азербејџан - Турција, во прво полувреме Турците доминираа максимално и се изнапромашуваа, примија еден гол од ништо и сега Азербејџан игра како на дроги да се...
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.291
Поени од реакции
15.508
За што доби Јонуз црвен картон против Словачка ќе ми каже некој?
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.104
Поени од реакции
359
Немаме шанси против русија никакви.Треба многу работи да се променат кај нас за да почнеме да функционираме како тим...далеку сме од тоа..Претходниот меч извадивме некако 0-2 ама со никаков фудбал.Така се игра во трета македонска лига, срамотилаци сме..
Abe sea si mislat rusite bez Pandev poslabi neso ova ona pa nie ne zavisime od Pandev Mozeme i bez nego da izvadime dobar rezultat nelii????????? :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.346
Поени од реакции
57.990
За што доби Јонуз црвен картон против Словачка ќе ми каже некој?
За глупоќа, заборави дека не е во Македонска втора лига и влезе на терен да смирува ситуација...
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Да да, до теренчето е :pos2:
Погрешно ме сфати. Не ги оправдувам ни играчите ни Мисирка Јонуз што не напраевме една ебана акција против едни аматери. Тоа е срамота у секој случај. Но муабетот ми беше што споредуваат Ерменија водела со Андора, ние едвај сме изиграле со нив. Андора секогаш ни гостува при крај на квалификациите кога веќе ни се загубени сите шанси, а да ни дојдат уште на почеток ја се кладим дека им даваме 5 гола.
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
За што доби Јонуз црвен картон против Словачка ќе ми каже некој?
Затоа што приговараше кај судијата при доделувањето на црвениот картон на Шиков ако не се лажам :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.291
Поени од реакции
15.508
Затоа што влета на терен да ги дели играчите :pos:
За глупоќа, заборави дека не е во Македонска втора лига и влезе на терен да смирува ситуација...
Затоа што приговараше кај судијата при доделувањето на црвениот картон на Шиков ако не се лажам :)
Со еден другар се расправав сеа за ова, дали е за тоа што ги делел играчите или за приговор кон судијата.

Не верувам дека доби црвен за смирување на ситуација...
 
Член од
18 март 2010
Мислења
53
Поени од реакции
1
Јонуз да си оди.

Тренерот треба да биде мотиватор и да ги мотивира играчите за успеси. Неговата задача е да ја однесе Македонија на европско или светско првенство. Како тоа ќе го направи ако се стреми дома да игра нерешено. Каде ќе ги добие бодовите, во Москва?

Таков непрофесионален пристап кон работата, со овие неогови изјави е најголема бламажа.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.346
Поени од реакции
57.990
Погрешно ме сфати. Не ги оправдувам ни играчите ни Мисирка Јонуз што не напраевме една ебана акција против едни аматери. Тоа е срамота у секој случај. Но муабетот ми беше што споредуваат Ерменија водела со Андора, ние едвај сме изиграле со нив. Андора секогаш ни гостува при крај на квалификациите кога веќе ни се загубени сите шанси, а да ни дојдат уште на почеток ја се кладим дека им даваме 5 гола.
Ништо не е оправдување, што има врска дали е почеток или крај. На тоа теренче им имаме дадено 11 гола.

--- надополнето ---

Со еден другар се расправав сеа за ова, дали е за тоа што ги делел играчите или за приговор кон судијата.

Не верувам дека доби црвен за смирување на ситуација...
Не смее да влезе на терен без разлика дали смирува ситуација или бара детелинка со 4 листа :)
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.811
Поени од реакции
15.919

На таков терен промашил чиста шанса, ами вечер шо треба да очекуваме од Погребњак :pos:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Ништо не е оправдување, што има врска дали е почеток или крај. На тоа теренче им имаме дадено 11 гола.

--- надополнето ---



Не смее да влезе на терен без разлика дали смирува ситуација или бара детелинка со 4 листа :)
На Лихтенштајн им имаме дадено 11 гола :smir:
 
Член од
18 март 2010
Мислења
53
Поени од реакции
1
МИ текнува на утакмицата со русија таму во минатиот циклус. Русиве имаат 30 шанси, ама тој сичев се изнапромаши а резултатот стоеше 1-0. И што се случи, на шашма нашите отидоа напред, нивниот голман прави фаул во шеснаесетник и ни досудија пенал околу 75 минута плус го избркаа и нивниот голман.

Да раскажувам понатаму како изгубивме со 3-0 наместо нерешено или да победиме?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom