Македонска фудбалска репрезентација

Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.732
Поени од реакции
1.065
Со кој памет бе да му свириш на Македонец или Репрезентација па уште на домашен терен.Земај пиштолот и упукај се.Попов душа остави на терен,Пандев со повреда остана да игра,Нурединовски се повампири ама важно сите фраери се направија и е дерат.Епа како сакаш да дадат гол ако не ги подржаваш.
ццц
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.034
Јебига таква ни е судбина, отиде и ова Европско.Мислам дека момците играа доста квалитетно и пожртвувано.Резултатот не го кажува истото али гледате неќе и неќе да влезе што да праат луѓето.Тој голманот на Ерменците се скина од бранење.Ипак немаме тим на Шпанија,жал ми е за момците.Ние сме една неблагодарна,сурова нација.Зар има некој што повеќе посакуваше победа од тие што трчаа 90 мин.На крај краева ова е само спорт.
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Навистина од 80 та минута нашиве одвај одеа кутричкичките .. ко да имавме 3:0 предност и одвај чекаа да заврши натпреварот .. плус тоа пандев нешто скина .. греотниот сам се повреди :) .. и искрено одвај чекам да го гледам како че игра следна утакмица за Интер .. и ако се покажи тоа што сите го мислиме .. че го плукам
За Интер по 30 голови дава а овде не му се игра,треба да се огледа во Меси тој за Барса е дупка но за Аргентина решета исто и Роналдо.Но тие имат нешто патриотско а нашиов,изгледа точно ќе да е тоа австралиската телевизија што го објави.

Најдобро ќе е како Бербатов еден ден му пукна филмот од критичари и им кажа чао.

Сте се срамеле од нив па тие се срамат од нас во Европа да не сме Швејцарци или Скандинавци ние.
Македонци ќе го киднапирале Мурињо Пандев пукаше од гордос од оваа вест кога ја гледал во Италија.

Наумовски селјак.И јас ич не сум го ценел но човекот игра до последен атом кога е на теренот.Карактер има запалив но кога игра за репрезентација гори човекот.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
Ако ништо друго, им создаваме историја на сега веќе конкурентиве
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Абе прво сватете дека има и други спортови во државава во кои Македонија имала и ќе има успеси. Фудбал е на дно и така ќе остане поради старите навики и услови во кои опстануваат играчи тренери други стручни лица и цела федерација.
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Со кој памет бе да му свириш на Македонец или Репрезентација па уште на домашен терен.Земај пиштолот и упукај се.Попов душа остави на терен,Пандев со повреда остана да игра,Нурединовски се повампири ама важно сите фраери се направија и е дерат.Епа како сакаш да дадат гол ако не ги подржаваш.
ццц
Џабе пишуваш тука брате ќе ти се сипат одма и ќе почнат да ти мрсат муда како не е прифатливо да се изигра нерешено со Ерменија....ебати публиката
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Од кога знам играме ваква игра без средина,така е и сега а по изгледиве така ќе биде и во иднина.Со долги топки према Пандев,Ристиќ и Наумовски и чат-пат по некој пробив на Тричко и Попов не се игра.Единствениот креативец вечерва Ѓуроски направи неколку добри потези плус голот а и среќата не го служеше него и нас.А одбраната веќе е изгорена карта,поготово Новевски си го претрчуваа некои аматери.Што да кажам,треба реформи во фудбалов ако сакаме по неколку години да бидеме нешто.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.199
Поени од реакции
34.433
Не се срамам од играчите, се срамам од говедата на трибината...
Со кој памет бе да му свириш на Македонец или Репрезентација па уште на домашен терен.Земај пиштолот и упукај се.Попов душа остави на терен,Пандев со повреда остана да игра,Нурединовски се повампири ама важно сите фраери се направија и е дерат.Епа како сакаш да дадат гол ако не ги подржаваш.
ццц
Овие под итно треба да идат на очно и на психијатар. Со сериозна медицинска помош може и ќе направат некој пас и ќе шутнат на гол.
Не ми се верува дека публиката ја обвинувате публиката. Вечер репрезентацијата изгуби многу гледачи и поддржувачи.

Сериозно, од денес навивам за Ерменија - бар играат со срце. А не мочковциве наши.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.801
Поени од реакции
6.787
Како бе да не им викаме, како? Оваа публика гладна за успеси знае да награди, но знае и да казни. Така беше и вeчерва. Не се вика ууууу за пораз со залагање против поголeма репрезентација како шо беше против Холандија, Англија кога губевме ама никој не им замераше на нашите ама сега е поинаку. Ние сме тие кои сме фаворити против екипите од 5 и 6 шешир и се поинаку од победа е голем неуспех, па уште и на домашен терен па па.....абе оди таму резили невидени. Јонуз се изгуби кутриот ко го фати паника почна да менува онаму каде најмалку требаше, од Ристиќ, па после и Славчо го клава, господе :pop:....Ерменциеве алал да им е ни покажаа како се игра на гостински терен против фаворит. Ептен ми е мака шо падна пеналот, ќе беше голем сеир да изгубевме ама вака пак некако го спасија газот ама чувството на мизерија останува. Јас следна утакмица шо че ја гледам на репрезентацијата е вентуално со Ирска и то ако освоиме некој бод со Русија и Ирска во Даблин дотогаш инаку.....овие се никој да не им појди на стадион. Па уште и градиме стадион за 34 000. За кого бе? :pop:
 
М

Мартин`

Гостин
Со кој памет бе да му свириш на Македонец или Репрезентација па уште на домашен терен.Земај пиштолот и упукај се.Попов душа остави на терен,Пандев со повреда остана да игра,Нурединовски се повампири ама важно сите фраери се направија и е дерат.Епа како сакаш да дадат гол ако не ги подржаваш.
ццц
Искрено Пандев што сака нека се направи, јас барем од него ништо посебно немам видено во репрезентација не се залага ни 1/3 од она што го игра во Интер како поединец (трчање, дриблање и сл) не ми кажувајте сега дека таму има со кого да игра важно тука ни 1/3 не се залага од тоа како поединец.

Посебно оној Шумуликовски колку ме нервира ццц :nenene:
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Абе прво сватете дека има и други спортови во државава во кои Македонија имала и ќе има успеси. Фудбал е на дно и така ќе остане поради старите навики и услови во кои опстануваат играчи тренери други стручни лица и цела федерација.
Вака реално гледано и сме немале репрезентативни успеси скоро во никој спорт. :) Не сме спортска нација тоа е.
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.034
Додека е гомното хаџиристески на чело на ФФМ заборавете успех за репрезентацијата!
True true true.....
Додека не се смени цел тој олош од ФФМ само ке тонеме.Незнам што уопште играат овие од нашава лига ако може лига да се нарече.Па зар сеуште има некој што гледа Мк фудбал?Нез што треба да се направи да сватат дека мора прво да се искорени криминалот од ФФМ па после да збориме за лига,квалификации па можеби некогаш и пласман.Не очекувајте да биде нешто од растение кое е затруено од корен.
 
Член од
9 јуни 2010
Мислења
4
Поени од реакции
0
Ако погледнеме од реална страна, ок, ерменците се СССР школа, и ние со оваа организација, со ова тотално немање на домашна лига и фудбал, па и не сме некој фаворит против Ерменија. 60-70% од нашите репрезентативци не се воопшто стандардни во своите тимови каде што играат (издишаа од едно полувреме пресинг), едвај наоѓаат тим од каде да земаат плата, и тоа се по Кипари и Азербејџани, Пандев си ги чува нозете или толку му е гајле (ни химната не ја знае - го заболе, кога Таковски му договори за Интер него и на Стојков, македонските навивачи на градски го тепаа газда Ване до крвови). И сега што? Ништо. Добар дел од нас го разбираме македонскиот фудбал премногу сериозно. Како да ни влијае на потенција. Според мене, најдобра перцепција кога игра наша репрезентација е како на Малта. Идеш на утакмица да кркаш хот дог и да се љубиш со рибата (евентуално и скришно чачкање). И после тоа ако ти се оди, независно од резултатот, одиш негде на куглање и пивце, и као да ништо не било. Ако си покреативен и со риба, може и на Водно, таман, или да прославиш за евентуална победа, или да се истресеш ако му се нервираш.
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Како бе да не им викаме, како? Оваа публика гладна за успеси знае да награди, но знае и да казни. Така беше и вeчерва. Не се вика ууууу за пораз со залагање против поголeма репрезентација како шо беше против Холандија, Англија кога губевме ама никој не им замераше на нашите ама сега е поинаку. Ние сме тие кои сме фаворити против екипите од 5 и 6 шешир и се поинаку од победа е голем неуспех, па уште и на домашен терен па па.....абе оди таму резили невидени. Јонуз се изгуби кутриот ко го фати паника почна да менува онаму каде најмалку требаше, од Ристиќ, па после и Славчо го клава, господе :pop:....Ерменциеве алал да им е ни покажаа како се игра на гостински терен против фаворит. Ептен ми е мака шо падна пеналот, ќе беше голем сеир да изгубевме ама вака пак некако го спасија газот ама чувството на мизерија останува. Јас следна утакмица шо че ја гледам на репрезентацијата е вентуално со Ирска и то ако освоиме некој бод со Русија и Ирска во Даблин дотогаш инаку.....овие се никој да не им појди на стадион. Па уште и градиме стадион за 34 000. За кого бе? :pop:
За викањево само едно нешто ќе кажам , сеа гледав Шкотска - Лихтенштајн и шкотиве имаа 1-1 до 97 мин , ама публиката ниеднаш не реше уууу или остали срања туку ги бодреше до крај . Срамота за публиката
 

Kajgana Shop

На врв Bottom