Македонска фудбалска репрезентација

Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Лани ги победивме дома 3-0 без поголеми проблеми. Мислам дека и сега победата нема да биде доведена во прашања, ама не треба да се залажуваме дека со противници како Ерменија сме постигнале многу. Искрено кога примивме гол со Словачка во 92. минута не бев толку изнервиран бидејќи познавајќи не нас нема да биде чудо да кикснеме на гости во Ерменија или Андора што би било фатално. Се на се мислам дека и покрај се имаме најстабилен и најдобар состав во последниве 10 години па некое реми во Русија или Ирска ќе биде добредојдено. Исто така треба да се оди од меч во меч а не да се калкулира со бодови бидејќи мора да се приспособуваме на играта на сите противници едноставно не постојат слаби екипи со што најголем дел до успехот е дефинитивно психичката подготвеност.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.117
Поени од реакции
3.975
Искрено, мене многу побитно ми е како Русија ќе се покаже денес против Словачка, а не како нашиве ќе изиграат... Ако Русија не успее да победи (или пак едвај со 1:0, ама во многу изедначен натпревар) ондак искрено мислам дека 100% ќе ги победиме дома... По поразов од Словачка сега имаме многу поголем притисок, и после натпревариве со Ерменија и Андора, ќе ја нападнеме Русија ко у финале на светско да играме... Башка Русија едвај против Андора успеа да победи у првото коло (со 2:0 од кој вториот гол од пенал), и сега ако и против Словачка на домашен терен не се прикажат нешто подобро ондак значи очигледно не ги бива со новиов тренет... Ако добро се сеќавам, пред светското првенство они и од Азербејџан изгубија, така да ништо чудно да се сега цела класа послаби откако ги напушти Гус Хидинг... Ама сепак, рано е да се каже, како што реков, за Русите најдобро ќе може да се каже после мечов со Словачка денес, али се имам чуство (и надеж) дека Словачка е подобра од нив во моментов!
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
Искрено посакувам победа, за колку-толку залечување на раните од мизерниот натпревар против Словачка. Само не ми се допаѓа ставот на репрезентативците, односно:
"Najmnogu boli nacinot na koj izgubivme sigurno barem bod od Slovacka. Ne mozeme da se oslobodime od istata stara prikazna. Zalno e sto sudijata, a ne terenot, ni presudija vo golema mera niz poslednite sekundi da zamineme porazeni od Bratislava", вели Величе Шумуликовски...

Величе, твојата улога е да ја поврзуваш одбраната со нападот, делејќи топки кои ќе создадат шанси, од кои се постигнуваат голови, преку кои се доаѓа до бодови. Секако, ти во тоа бедно не успеваш. -.-
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.761
Поени од реакции
71.579
Ги земав последните 4 карти од 100-ка од салонот на тугедр кај бариста што е :)
Претходен пат кога бев со Ерменија ги прегазивме а се надевам дека ќе биде така и сега. За вечер ќе ми биде мило што ќе видиме деби на Тодоровски, а би сакал во првиот тим да го видам и Ристиќ, да му дадеме втора шанса откако изигра неколку лоши дуели во минатите квалификации.
НАПРЕД МАКЕДОНИЈА :vozbud:
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Може ли некој набрзина да најде линк од Португалија-Македонија до 21 година :wink:
 

pacienat

Лабав надуен
Член од
7 септември 2010
Мислења
524
Поени од реакции
718
Luge jas ke recam ,dur an FFM ni sedi onaj Hadjiristeski mak fudbalot samo ke toni se podlaboko.
Imase ednas spekulacii deka ke si odi ama djabe bilo...badijala se raduvavme :)
Inace za reprezentacijata mislam deka cela igra ni se bazira samo preku Pandev, so ne e bas i najdobro.Eden igrac nemozi da go resi natprevarot be alooo,respekat za Pandev ama Jonuz treba da forsira i drugi igraci.Kako i da e da se nadevame na uspesi barem sega vo ovie kvalifikacii..
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
најдобро е да се подобри нашата игра,па сами да си го креираме патот за понатамошниот дел од квалификациите.....од минатиот натпревар лесно може да се заклучи дека со ваква поставеност на играчите Јонуз не може да извади максимален учинок од Пандев и Наумоски кои треба да бидат најголемата опасност пред противничкиот гол,а да му овозможи на Ѓуровски да заигра место инвалидите Георгиевски и Шумуликовски....Лазаревски беше многу подобро решение на позиција десен бек.....очекувам победа вечер и подобра атмосфера во тимот за следните натпревари
 
Член од
13 март 2009
Мислења
59
Поени од реакции
6

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.961
Поени од реакции
57.702
^ Од кај загарантирано прво место за Русија, не се во некоја форма...
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.117
Поени од реакции
3.975
Pa tie se glavni favoriti vo grupata
Само поради старите резултати, ама во моментот (и претходно баш тоа го искоментирав) Словачка е уствари број 1 фаворит, Русите се втори, така да ни одговара нас резултатов, вака подобри шанси имаме да бидеме втори во групата, први после Словачка штом едвај на домашен терен они не победија лол
 
Член од
13 март 2009
Мислења
59
Поени од реакции
6
Само поради старите резултати, ама во моментот (и претходно баш тоа го искоментирав) Словачка е уствари број 1 фаворит, Русите се втори, така да ни одговара нас резултатов, вака подобри шанси имаме да бидеме втори во групата, први после Словачка штом едвај на домашен терен они не победија лол
So vakva igra tesko deka ke napravime nesto protiv Rusija i Irska. Samite iminja vrsat psiholoski pritisok kaj nasata reprezentacija
 

Kajgana Shop

На врв Bottom