F.A. Premier League

Кој е најдобар англиски клуб?


  • Вкупно гласачи
    600
Статус
Затворена за нови мислења.

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
После 6-то коло првата четворка изгледа вака:
Челзи 14
Ливерпул 14
Астон Вила 13
Арсенал 12

Најголемо изненадување на колото беше победата на хул над арсенал што стана втората екипа што го победила арсенал на емитаре и така хул се искачи на шестото место што е мн голем успех за дебитантот во премиер лигата и за сега е најголемо пријатно изненадување, а пак за најголемо разочарување останува понатаму тотенхем кој доживеа уште еден пораз и остана на последното место со освени 2 бода. А уште останува да се доигра заостанатата утакмица помеѓу фулам и ман јун, и да га добие ман таа утакмица може највеќе да се искачи на шестата позиција пред хул сити.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.628
Поени од реакции
22.446
Како ме заеба Арсенал на првото ливче .... Како можеше бе неми е јасно:toe:
 
G

Gray Foxx

Гостин
CEkaj malce jas ljubomoren???????????? jas moze da bidam ljubomoren na REal i Na Milan sto imaat poveke tituli u liga na sampioni ....ama na klub koj nema nitu eden edinstven uspeh pogoloem od nasiot ne mozam da mu bidam ljubomoren...btw tie tezneat da ne stignat nas a ne nie niv!!!!!
Napre Liverpool!!!!
Да да. Ти си љубоморен.Сигурно нема јас да бидам љубоморен на Ливерпул за нивните НУЛА титули во ПЛ. Дури и љубомората преминува во очај, одиш само на теми каде што дремат навивачи на Манчестер Челзи и Арсенал и јадеш гомна за вашата последна титула пред 20 години кога ти сеуште не си ни бил роден.. Зошто не пишуеш на Ливерпул фан клуб? Оти си келеш, сакаш да бидеш во центар на внимание и жално е што некои се замараат со тебе. И јас знам дека си разочаран од Ливерпул, и сега мораш да се истресеш негде ама лошото е што си ствараш илузии во тоа малото мозоче. Можеш да сонуеш за тоа твојот Ливерпул некогаш да биде фантастичен, доминантен и прекрасен. Да игра напаѓачки фудбал како Арсенал и М.Јунајтед, да биде моќен како Челзи. За жал ти си осуден со самото тоа што си за Ливерпул да го гледаш кокошката Кајт и да свршуеш на повремено ремек дело на Џерард. Никогаш нема да видиш моќно крило како Роналдо во твојот посран тим или Фабрегас да ги влече конците. ке го гледаш Чаби Алонсо со неговите селски шутеви во Z редот на Енфилд и ке го гледаш Јуси Бенајун како главна атракција со неговите маестрални дриблинзи. :kesa:
Штета е само што Торес игра за Ливерпул. Жал ми е за детето нема да го види цела кариера трофејчето што лани го подигна Гигс кој патем има 10 титули во ПЛ а Ливерпул НУЛА.
Жал ми е за некои дечки кои навиваат за Ливерпул што се фини и знаат да признаат пораз и знаат дека Ливерпул не е тоа што бил и покрај оваа конкуренција во Англија не ни верувам дека ке биде, барем додека не си отиде Бенитез. А за тебе имам само сожалување оти живееш во замислен свет. Биди радосен што одвооив 5 мин за тебе. Веројатно сум прв таков во твојот живот. :salut:
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
318
Поени од реакции
8
Да да. Ти си љубоморен.Сигурно нема јас да бидам љубоморен на Ливерпул за нивните НУЛА титули во ПЛ. Дури и љубомората преминува во очај, одиш само на теми каде што дремат навивачи на Манчестер Челзи и Арсенал и јадеш гомна за вашата последна титула пред 20 години кога ти сеуште не си ни бил роден.. Зошто не пишуеш на Ливерпул фан клуб? Оти си келеш, сакаш да бидеш во центар на внимание и жално е што некои се замараат со тебе. И јас знам дека си разочаран од Ливерпул, и сега мораш да се истресеш негде ама лошото е што си ствараш илузии во тоа малото мозоче. Можеш да сонуеш за тоа твојот Ливерпул некогаш да биде фантастичен, доминантен и прекрасен. Да игра напаѓачки фудбал како Арсенал и М.Јунајтед, да биде моќен како Челзи. За жал ти си осуден со самото тоа што си за Ливерпул да го гледаш кокошката Кајт и да свршуеш на повремено ремек дело на Џерард. Никогаш нема да видиш моќно крило како Роналдо во твојот посран тим или Фабрегас да ги влече конците. ке го гледаш Чаби Алонсо со неговите селски шутеви во Z редот на Енфилд и ке го гледаш Јуси Бенајун како главна атракција со неговите маестрални дриблинзи. :kesa:
Штета е само што Торес игра за Ливерпул. Жал ми е за детето нема да го види цела кариера трофејчето што лани го подигна Гигс кој патем има 10 титули во ПЛ а Ливерпул НУЛА.
Жал ми е за некои дечки кои навиваат за Ливерпул што се фини и знаат да признаат пораз и знаат дека Ливерпул не е тоа што бил и покрај оваа конкуренција во Англија не ни верувам дека ке биде, барем додека не си отиде Бенитез. А за тебе имам само сожалување оти живееш во замислен свет. Биди радосен што одвооив 5 мин за тебе. Веројатно сум прв таков во твојот живот. :salut:
........ bedno..... neznam so da kazam.......Benitez da si odi?????????? pa da ne treba Hulier da se vrati?????? Dodeka ne si odel benitez..... bez komentar.......izlisno e bilo sto da kazam.....
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
318
Поени од реакции
8
Niti imate a nema ni da imate takov igrac od sreden red kako Gerrard

po povod finale liga na sampioni 2005 koga od igrac na desna strana vo sreden red...potoa igrac za vrska centralen....vo vtroro poluvreme kako napagac i strelec na gol so glava.....a vo prodolzenijata po izleguvanjeto na finan....i kako desen BEK!!! eden mnogu "glup" trener izjavi.....

Mnogu igraci igraat na site poziciii....a toj znae da igra odlicno na sekoja pozicija...!!!!Toa e toj Gerrard....
 
G

Gray Foxx

Гостин
........ bedno..... neznam so da kazam.......Benitez da si odi?????????? pa da ne treba Hulier da se vrati?????? Dodeka ne si odel benitez..... bez komentar.......izlisno e bilo sto da kazam.....
Па немаш шо да кажеш нормално, следиш фудбал 3 години само. Ливерпул може да ги спаси некоја како Ферги и Венгер ама знаеме дека тоа е невозможно. Ке те видам во Мај што ке викаш и како ке се правдаш?
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
318
Поени од реакции
8
I zboruvas deka onoj beniteztreba da siodi.....onoj benitez koj osovi dve tituli so valencsija,kup na uefa....i za 4 godini kolku sto e vo liverpool ima 3 pati poveke od "glupiot" trener od negovite prvi 6 godini vo mancester?????????znaes li deka toj "koj sto ja kaza gornata izreka vo prvie 5 godini nemal skoro niedna titula so Mancester????????????

sve kaza so svojot post nema sto!!!
 
G

Gray Foxx

Гостин
Niti imate a nema ni da imate takov igrac od sreden red kako Gerrard

po povod finale liga na sampioni 2005 koga od igrac na desna strana vo sreden red...potoa igrac za vrska centralen....vo vtroro poluvreme kako napagac i strelec na gol so glava.....a vo prodolzenijata po izleguvanjeto na finan....i kako desen BEK!!! eden mnogu "glup" trener izjavi.....

Mnogu igraci igraat na site poziciii....a toj znae da igra odlicno na sekoja pozicija...!!!!Toa e toj Gerrard....
Аман бе со тој Џерард, константноста на Сколс никогаш нема да ја има. Неговата визија да не зборуам. И само Џерард па Џерард. Кога беше Рој Кин го праќаше по пиво во локалниот паб. Имаш ли некој друг играч освен Џерард, кога ке имате таква моќна школа како нашата да испаднат 6 фудбалери во исто време кои ке ја распалат Европа. Кога ке видиш ти крило како Гигс да игра за Ливерпул и да си го лади со противничката одбрана 15 години по ред? Твојот драг Бенитез по 4 години на чело на Лузерпул ја забележа првата победа во Пл над Ферги дури годинава. И тоа под среќни околности.:tapp:
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
700
Поени од реакции
25
Niti imate a nema ni da imate takov igrac od sreden red kako Gerrard

po povod finale liga na sampioni 2005 koga od igrac na desna strana vo sreden red...potoa igrac za vrska centralen....vo vtroro poluvreme kako napagac i strelec na gol so glava.....a vo prodolzenijata po izleguvanjeto na finan....i kako desen BEK!!! eden mnogu "glup" trener izjavi.....

Mnogu igraci igraat na site poziciii....a toj znae da igra odlicno na sekoja pozicija...!!!!Toa e toj Gerrard....
Жерард е прекрасен играч. Али ти си во голема заблуда како што гледам а плус се гледа дека си почнал да гледаш фудбал од 2005 година. И плус не ми е јасно што сакаш да кажеш во постот па затоа и мојот пост е малку конфузен.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
318
Поени од реакции
8
Benitez.....hahahhh smesno......misalam ova e ........iako ne sum fan na benitez.......proveri nesto na sto site anglicani ....se pokorni....statistika....sporedi gi prvite 5 godini na benitez i na fergi se ke ti stane jasno :):):):):):):):):):):):):)
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
нормално ( сите ама баш сите што навиваат за пул ) се крстат во џерард ( јас лично не го сакам ко фудбалер - причини : пуца , шутира од секаде , краде шанси ... таков несакам во тимот - јес да некогаш можеби треба таков , ама не стивен - )

немаат што друго па тој и само тој - сега торес ( што вели дено - кутро дете се заеба :) )

бенитез е срамота да не крене премиер лига - прашење до кукоч : колку пари има потрошено тој ? од кога е на чело .
 
G

Gray Foxx

Гостин
Да да. Ти си љубоморен.Сигурно нема јас да бидам љубоморен на Ливерпул за нивните НУЛА титули во ПЛ. Дури и љубомората преминува во очај, одиш само на теми каде што дремат навивачи на Манчестер Челзи и Арсенал и јадеш гомна за вашата последна титула пред 20 години кога ти сеуште не си ни бил роден.. Зошто не пишуеш на Ливерпул фан клуб? Оти си келеш, сакаш да бидеш во центар на внимание и жално е што некои се замараат со тебе. И јас знам дека си разочаран од Ливерпул, и сега мораш да се истресеш негде ама лошото е што си ствараш илузии во тоа малото мозоче. Можеш да сонуеш за тоа твојот Ливерпул некогаш да биде фантастичен, доминантен и прекрасен. Да игра напаѓачки фудбал како Арсенал и М.Јунајтед, да биде моќен како Челзи. За жал ти си осуден со самото тоа што си за Ливерпул да го гледаш кокошката Кајт и да свршуеш на повремено ремек дело на Џерард. Никогаш нема да видиш моќно крило како Роналдо во твојот посран тим или Фабрегас да ги влече конците. ке го гледаш Чаби Алонсо со неговите селски шутеви во Z редот на Енфилд и ке го гледаш Јуси Бенајун како главна атракција со неговите маестрални дриблинзи. :kesa:
Штета е само што Торес игра за Ливерпул. Жал ми е за детето нема да го види цела кариера трофејчето што лани го подигна Гигс кој патем има 10 титули во ПЛ а Ливерпул НУЛА.
Жал ми е за некои дечки кои навиваат за Ливерпул што се фини и знаат да признаат пораз и знаат дека Ливерпул не е тоа што бил и покрај оваа конкуренција во Англија не ни верувам дека ке биде, барем додека не си отиде Бенитез. А за тебе имам само сожалување оти живееш во замислен свет. Биди радосен што одвооив 5 мин за тебе. Веројатно сум прв таков во твојот живот. :salut:
Па немаш шо да кажеш нормално, следиш фудбал 3 години само. Ливерпул може да ги спаси некоја како Ферги и Венгер ама знаеме дека тоа е невозможно. Ке те видам во Мај што ке викаш и како ке се правдаш?
Аман бе со тој Џерард, константноста на Сколс никогаш нема да ја има. Неговата визија да не зборуам. И само Џерард па Џерард. Кога беше Рој Кин го праќаше по пиво во локалниот паб. Имаш ли некој друг играч освен Џерард, кога ке имате таква моќна школа како нашата да испаднат 6 фудбалери во исто време кои ке ја распалат Европа. Кога ке видиш ти крило како Гигс да игра за Ливерпул и да си го лади со противничката одбрана 15 години по ред? Твојот драг Бенитез по 4 години на чело на Лузерпул ја забележа првата победа во Пл над Ферги дури годинава. И тоа под среќни околности.:tapp:
Море детенче, знам дека си приглупичок ама не ми мењаај тема сеа за Бенитез. Ај прочитај што ти пишав од цитативе и сфати. Дете од 6 години ке сфати, не па ти. Еве ти предизвик за остатокот од денот. СФАТИ ГИ ПОСТОВИТЕ!!!
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
700
Поени од реакции
25
I zboruvas deka onoj beniteztreba da siodi.....onoj benitez koj osovi dve tituli so valencsija,kup na uefa....i za 4 godini kolku sto e vo liverpool ima 3 pati poveke od "glupiot" trener od negovite prvi 6 godini vo mancester?????????znaes li deka toj "koj sto ja kaza gornata izreka vo prvie 5 godini nemal skoro niedna titula so Mancester????????????

sve kaza so svojot post nema sto!!!
Па освојуваше титули во европа затоа што ја темпираше формата само за во европа. Па не ли ти текнува дека замалку како шампион на европа немаше да игра во лига шампиони???? Додека сите други се борат подеднакво во сите конкуренции.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
318
Поени од реакции
8
hahahahh pa normlano mislis na brojot na igraci sto gi kupuva.....pa benitez ...izminative dve godini potrosi mngou pari...predhosdno igrase so haman,biscan,traore,sise(koj do togas bese najskapo platen igrac) skrtel...ager ...kolku vredat tie......riera....arbelo...znam sto sakas da kazes mnogu kupeni igraci ne znacat i mnogu pari pola od niv ne vredat ni 1 000 000 taka da ne ti drzi muabetot...ako taka sporedis tores i kin se ppoveke potreseni pari vo liverpool odkolku vo izminative na 5 tuku 10 godini ..... i samo gerrard..................a Caragher.....ahahahh misalm lupate gluposti....pusteto go jhon teri da igra podednakvo dobro i na leva i na densa i na centralna bekovska pozicija...ili ferdinand ili pa senderos ...misalm........ no comment
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
Па освојуваше титули во европа затоа што ја темпираше формата само за во европа. Па не ли ти текнува дека замалку како шампион на европа немаше да игра во лига шампиони???? Додека сите други се борат подеднакво во сите конкуренции.
одскогаш сум си мислел - сите против пул :pos: и успеа ! :pos2:
тим кој ја убива убавината на гордите англиски тимови - тим кој игра анти - фудбал , соодветно потпомоган од судии ( трите последни дуели со Арсенал - ќе се сетите вие почитувани - тој незнам од кога следи , ама ваљда не , оти нема да му одговара тоа )

верни на традицијата , енфилд ... бла -бла , џерард .. хикс ( ипсилон ) џилет ( вилсон ) :pos2:

кукоч7 - оти драпаш колчишта ? се знае дека ова беше само фамозен старт , текпрва ќе дебатираме .
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom