F.A. Premier League

Кој е најдобар англиски клуб?


  • Вкупно гласачи
    600
Статус
Затворена за нови мислења.

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Syn, под ниво ми е со тебе да правам муабет за фудбал, за тебе сум експерт за Премиер Лига.
Да Интер може да игра без ибра бидејќи италијанско е блиску со квалитетот до бугарско првенство така да со тој состав што го има интер таму, лесно да се игра и без него.
Роналдо е јак, да, но кој му местеше голови, сите сам да не ги даде. Треба и екипа да стои зад него.
На крај на сезона ќе ја посереше Роналдо, ама затоа тука беа Гигс, Сколс, Тевез, Рио, Вида да го покријат и да донесат успех на клубот.
Јунајтед и без Роналдо ќе е голем. Сите велеа кога си заминаа прво Бекам, па Руд, дека Јунајтед ќе бидат слаби, ама не, се вратија појаки од било кога.
И роналдо да си замине, повторно ќе е Јунајтед конкурентен на сите полиња, а не како што мислиш ти, дека цела игра се базира на Роналдо.
Тоа беше само една одлична сезона за Роналдо, не знам дали ќе изигра и приближно на оваа сезона во наредниве години.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Ред Девил;Абе вие да бевте ѕверови ќе освојувавте титули, а немаше да сте трети у Премиерлига и немаше вашите витрини за пехари да фаќаат пајажина.
А мора со млади да освојуваме титули? Значи овие титули што ги освоивме не се важат. Браво братче, ти си вистински стручњак.

Izvini brat ali izgleda ti si strucnjak zosto prvo doznaj sto bese muabetot pa posle pisuvaj i vidi koj e strucnjak
Kazavte deka mladincite na man bile bole od ovie na arsenal
jas samo mu kazav fakti deka u man vo momentov nema ni eden
mlad igrac u prv sostav i deka se dosta postari od igracite na arsenal
i za razlika od srugite ekipi arsenal se bori so mladi igraci za titula
a neznam sto bi se slucilo koa man bi se borel so mladi igraci..?
e toa bese rabotata..:smir::smir:
pozz
А зашто кога постарите играчи се подобри од младинците? Зашто да играме со млади играчи? А и не се сите толку стари, па и ја правиш работава како вие да немате играч помлад од 20 години.

И ај научи се да цитираш. И пишувај на кирилица ако сакаш.

И не го мерете италијанското првенство со англиското. Смешно е.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.690
Поени од реакции
43.740
Чекај чекај , да те цитирам уште еднаш

п.с. Веќе ако не освои јунајтед оваа година, сакам челзи да освојат зошто не ни се конкуренти за најуспешна англиска екипа по бројот на трофеи!
Да експерт си . . . . по блага ретадрација , а треба ли да се потсетам на праќањето пораки со пцуење по ПП :kesa: .
Цитатот горе говори за каков човек станува збор.

П.С. Очекувам фала , те нареков човек :smir: . Ајт позз
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Чекај чекај , да те цитирам уште еднаш



Да експерт си . . . . по блага ретадрација , а треба ли да се потсетам на праќањето пораки со пцуење по ПП :kesa: .
Цитатот горе говори за каков човек станува збор.

П.С. Очекувам фала , те нареков човек :smir: . Ајт позз
А што има тука лошо што реков ако не се јунајтед, да се челзи шампиони?
Ако сакаш да дискутираме за Пл, а и религија и пагански обичаи, може и во живо ако сакаш, ти одреди локација, идам!

Не врате на мојот пост погоре(за фудбалскиот дел), или немаше што да вратиш?
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.682
Поени од реакции
9.307
Оф мори мајко уште вакви глупости неам прочитано ...:tapp::tapp:

Ова коло да не беше суспендиран Нани,неиграњето на Роналдо немаше да се примети...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Чекај чекај , да те цитирам уште еднаш



Да експерт си . . . . по блага ретадрација , а треба ли да се потсетам на праќањето пораки со пцуење по ПП :kesa: .
Цитатот горе говори за каков човек станува збор.

П.С. Очекувам фала , те нареков човек :smir: . Ајт позз
Ѕуn он ти пиша приватна порака, а у ПРИВАТНА ПОРАКА може да ти каже што сака и не знам зашто се осеќаш дека си на многу повисоко ниво од нас.
Дискутирај си у италијанско првенство ако има со кого, боље ти иде таму. и пред запирка и точка не стискај спејс.

И ај доста со вакви постови само правите работа за модераторите и админите.

@zika92 да беа тука и Нани, Андерсон, Тевез, Харгривс, Керик да не се повреди, Парк... Ќе тепавме и ќе игравме подобро.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.682
Поени од реакции
9.307
Ред Девил,нас ни требаше само крило,Нани да бешш поинаку ќе изигравме...немаше кој да повлечи од десната страна освен Браун.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Добро де, Дено погрешно се изрази. И со, и без Фабрегас, Арсенал не се нешто посебно:helou:
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Добро де, Дено погрешно се изрази. И со, и без Фабрегас, Арсенал не се нешто посебно:helou:
Абе кој сака како сака нека е дрво не дрво. Јас само можам едно да кажам, а тоа е да не не потценуваат. И лани така збореа после со таквото во уста беа сите. Сега ќе се вратат луѓево еве и младинциве ќе се уиграат. Доволно сме јаки и оваа сезона да се бориме на повеќе и од три фронта. Лани друи фа куп и карлинг ги пуштивме зошто имавме пак повредени. Ама оваа година ни тоа нема да дадеме. Манчестер нема толку лесно да се предаде па ако треба и со 16 годишници ќе игра.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Абе они нон-стоп не потценуваат. Сите фанови на Челзи, Арсенал, Ливерпул, па фанови на други тимови од Италија, Шпанија...
На сите им е криво што земавме две титули (со Комјунити Шилд три) и сега тропаат глупости.
Али најбоље да не се замараме со таквите.
 
G

Gray Foxx

Гостин
:pos::pos::pos::pos:
Коментар на неделата.
Зошто бе другарче коментар на неделата? Да не не сум во право?
Исто ли е со и без Фабрегас?
Шо се смееш како некој морон без да објасниш оти мислиш така?
:tapp:
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Добро де, Дено погрешно се изрази. И со, и без Фабрегас, Арсенал не се нешто посебно:helou:
Хмм,од каде ми е ова познато.....аа да.По заминувањето на Анри,имаше изјави дека Арсенал ке се бори за опстанок....Ти да не беше експертот?
Или не....ама сигурно биле некои ко тебе со мазен мозок и фанови на Ман.Утд.
Едит за Дено:
Само гледај како игра Арсенал и ке ти стане јасно....а ако имаш хендикеп,извини.
И не е исто со и без Фабрегас,ама да дрва се,дабови дрва:tapp:
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.459
Поени од реакции
426
Ајде изигравме една нерешена утакмица и почнаа зајадливците. Чекајте има време, ќе ви биде расипено задоволството да се ситите со нерешени натпревари на Јунајтед.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom