F.A. Premier League

Кој е најдобар англиски клуб?


  • Вкупно гласачи
    600
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Не знам дали Манчестер има многу повреди,ама не знам што му текна на Фергусон да експериментира со фудбалери кои им е прв натпревар во Манчестер.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.657
Поени од реакции
11.331
Не знам дали Манчестер има многу повреди,ама не знам што му текна на Фергусон да експериментира со фудбалери кои им е прв натпревар во Манчестер.
Не експериментираше, едноставно имаме многу повредени и отсутни фудбалери.
 
В

Вори

Гостин
Мораш тоа да го изјавиш,кога знаеш дека ќе ги изгубите.

Ова сега не е ништо друго,освен попуштање на Манчестер за да биде интересна Премиер...
Исто и на Шумахер му правеа :)
Не се глупави Манчестер да попуштаат,и не мешај баби и жаби, и Шумахер и Маса,ако во формула попуштаат во фудбал верувај не!!!
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Не се глупави Манчестер да попуштаат,и не мешај баби и жаби, и Шумахер и Маса,ако во формула попуштаат во фудбал верувај не!!!
Манчестер-Вест Хем претходната сезона.Ете попуштаат, и сега што?
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
То беше пошо Вест Хем се бореше за опстанок, а Манчестер го зеде Тевез под сомнителни околности. Пејбек тајм.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
То беше пошо Вест Хем се бореше за опстанок, а Манчестер го зеде Тевез под сомнителни околности. Пејбек тајм.
Па тоа велам.После нормално ќе им се исплати, ама тогаш попуштија.Важен е моментот тогаш, попуштија.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.701
Поени од реакции
9.375
Млад,не се исти децата од ман.утд и децата ЅВЕРОВИ од Арсенал.:smir:
И има една разлика.Арсенал победи,Ман.утд не.

Ќе ги видиш младите на Мен Ју после 2-3 години.Мен Ју играше против Њукасл,Арсенал со ВБА.Њукасл барем во моментов е 1 класа подобар од ВБА.Младите на Арсенал оваа не им е прва сезона,а на младите на Мен Ју ова им беше деби.Мислам ме разбра што сакав да ти кажам...:smir:
 
В

Вори

Гостин
Муабетот ми е за натпреварот со Њукасл дали Манчесер му попушти?Очигледно не,дека имаше шанси и ми се чини едно 15 шутови кон голот,така да...
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.701
Поени од реакции
9.375
Муабетот ми е за натпреварот со Њукасл дали Манчесер му попушти?Очигледно не,дека имаше шанси и ми се чини едно 15 шутови кон голот,така да...

Aман те бе,зашто да му попушти на Њукасл.Се гледаше мотивот до самиот крај да се постигне победносен погодок,ама тоа што фалеа клучните играчи го донесе резултатот.Сега се во пол позиција Арсенал,Челзи и Ливерпул ама тоа е јбг.
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Може Њукасл е 1 класа подобар од ВБА,ама Реал е 3 класи подобар од Њукасл....Мислам ме разбра што сакав да ти кажам.:smir:
ПС:Кога ке поминат 2-3 години,тогаш ке дискутираме.:)
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Муабетот ми е за натпреварот со Њукасл дали Манчесер му попушти?Очигледно не,дека имаше шанси и ми се чини едно 15 шутови кон голот,така да...
Муабетот беше:

Не се глупави Манчестер да попуштаат,и не мешај баби и жаби, и Шумахер и Маса,ако во формула попуштаат во фудбал верувај не!!!
Не дали Манчестер му попуштил на Њукасл, туку дали во фудбал некој на друг му попуштил.Значи има попуштање.Ти сам бегаш од тема која сам ја постави.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.701
Поени од реакции
9.375
Може Њукасл е 1 класа подобар од ВБА,ама Реал е 3 класи подобар од Њукасл....Мислам ме разбра што сакав да ти кажам.:smir:
ПС:Кога ке поминат 2-3 години,тогаш ке дискутираме.:)

Споредвиш пријателски и лигашки меч???Нема логика ама ајде...Времето ќе каже се.
 
В

Вори

Гостин
Aман те бе,зашто да му попушти на Њукасл.Се гледаше мотивот до самиот крај да се постигне победносен погодок,ама тоа што фалеа клучните играчи го донесе резултатот.Сега се во пол позиција Арсенал,Челзи и Ливерпул ама тоа е јбг.
Не,ама еден член,веројатно фан на Јунајтед рече дека Манчестер му попуштиле на Њукасл,за да биде поинтересна Премиер Лигата,мислам.....
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
То беше пошо Вест Хем се бореше за опстанок, а Манчестер го зеде Тевез под сомнителни околности. Пејбек тајм.
алку тука си утнал Вест Хем го земаа под сомнителни околности па Манчестер ги пријавуваше во фифа за да го пуштат зошто сопственикот на договорот беше некој трет човек и тука беше заебанцијата.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom