Фан Клуб: Лацио

mr.cornelius1

И ОНДАК ТО..
Член од
1 ноември 2009
Мислења
773
Поени од реакции
14
Абре дај кажете ми кој се сега првотимци во Лацио-не го следам баш
 
Член од
9 декември 2008
Мислења
656
Поени од реакции
37
Абре дај кажете ми кој се сега првотимци во Лацио-не го следам баш
Муслера, Лихштајнер, Диаките, Сивиља, Коларов, Баронио, Броки, Фоџа, Маури, Роки, Зарате. Секако има измени тука се Круз, Дабо, Мегни, Манфредини. Може имам некоја грешка и сигурно некој заборавено затоа што на памет пишував све.
 
Член од
26 август 2009
Мислења
215
Поени од реакции
41
da bese ova startniot tim ke bese sovrsen uste mesto broki da igra meghni i mesto baronio da igra ledesma

ama Balardini e kreten voopsto ne go igra Fogia a neznam zosto inzvonreden igrac e cccc daj neka letnat u pi4ku mater i balardini i lotito i tare sve po spisok da im ebam
taman se ponadevav ke ima fantasticen tim lazio sezonava ke vleze u top 4 on gi isfrli pandev ledesma i de silvestri cccc kreten
a pandev i zarate ke melea zaedno so fogia
aj u kurac se nadevam ke go lupne grom lotito

a slusam sea i real zainteresiran za kolarov
ma daj da go zadrzime kolarov i da go angazirame maxi lopez i eden odlicen igrac od sredniot red kako ederson ili eventualno da go vrqatime veron moze da igra edna ipol godina vo dobra forma
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Треба да го шитнете Симоне Инзаги така зафаќа место во тимот, идеален клуб за него би бил Беласица.:pipi:
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.114
Поени од реакции
5.869
Треба да го шитнете Симоне Инзаги така зафаќа место во тимот, идеален клуб за него би бил Беласица.:pipi:
Не бе, Симоне Инзаги е единствениот играч што остана од шампионската генерација 1999-2000, легенда е на клубот и ќе остане до крај на кариерата.

Ваљда ова му е логиката на Лотито, штом уште го држи во тимот :tapp:
 
Член од
9 декември 2008
Мислења
656
Поени од реакции
37
Не бе, Симоне Инзаги е единствениот играч што остана од шампионската генерација 1999-2000, легенда е на клубот и ќе остане до крај на кариерата.

Ваљда ова му е логиката на Лотито, штом уште го држи во тимот :tapp:
Бар да е некој играч........Леле Лотито си има некој стварно фатални идеи.
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Лотито е филмаџија си го шитна најдобриот играч а го држи Инзаги.:tapp:
Инзаги сместа треба да го дадете на некој клуб од Серие Б и да земете некој млад напаѓач од кантерата.
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.009
Поени од реакции
5.326
Новово засилување ке ве спаси од пораз колку што гледам!!
 
Член од
26 август 2009
Мислења
215
Поени од реакции
41
AJDEE SREKNI PRAZNICI
VAKVO LAZIO NE SUM GLEDAL MN VREME NAVISTINA PREKRASNA IGRA
FLOCARI ODLICEN SAMO ME IZNERVIRA KOGA POGODI PRECKA U 1 POL, KOLAROV ISTO TAKA FENOMENALEN SAMO IMAM EDNA ZABELESKA TOA STO NE GO OSTAVI ZARATE DA IZVEDE PENAL A GORESE OD ZELBA DA DADE GOL ZARATE KOJ IGRASE BRILIJANTNO FENOMENALNO AKO PRODOLZIME VAKA KE STIGNEME DO SREDINATA NA TABELATA PA MOZE I DO EVROPA LIGA

SEKAKO NI FALI IGRAC OD SREDNIOT RED
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.114
Поени од реакции
5.869
Одличен начин за прослава на 110-годишнината со победа над еден од најголемите ривали! Претходно за 17 утакмици 10 дадени гола, а денес 4 за едно полувреме. Мислам дека конечно тргна работава како што треба, со победата над Џенова пред 2 кола, добрата игра против Интер, а сега висока победа. Не се сеќавам кога последен пат дале 4 гола (освен против Левски).
Ме радува и дебито на Флокари со 2 постигнати гола. Не беа нешто посебно, но добро е да се има таков играч со добра завршница кој знае да се најде на вистинското место во вистинско време.
 
Член од
9 декември 2008
Мислења
656
Поени од реакции
37
Па па па... Каква утакмица т.е. второ полувреме ја гледав цела и богами живци кинев прво полувреме додека второ не ми се веруваше. Одлично деби на Флокари одличноо. Многу задоволен многу. Само една замерка имам упатена кон Зарате.... Незнам дали видовте за време на пеналот се испокарааа со Коларов кој да шутира Зарате ја зема топката и не му ја даваше на Коларов и се натегаа во шеснаесетник кој да шутира. Снимателот после голот не даде снимка како беше изведен туку даде снимка од караницата. Но добро се надевам веднаш се смириле. Лацио ис бек....!

Затоа тука им е Флокари.:smir:
Убаво му кажа.
 
Член од
26 август 2009
Мислења
215
Поени од реакции
41
Па па па... Каква утакмица т.е. второ полувреме ја гледав цела и богами живци кинев прво полувреме додека второ не ми се веруваше. Одлично деби на Флокари одличноо. Многу задоволен многу. Само една замерка имам упатена кон Зарате.... Незнам дали видовте за време на пеналот се испокарааа со Коларов кој да шутира Зарате ја зема топката и не му ја даваше на Коларов и се натегаа во шеснаесетник кој да шутира. Снимателот после голот не даде снимка како беше изведен туку даде снимка од караницата. Но добро се надевам веднаш се смириле. Лацио ис бек....!

jas sum srbin sepak poise mu davam zamerka na Kolarov zasto ne go ostavi zarate da sutira
zasluzi da dade gol a imase i golema zelba da dade gol i kreirase nekolku 100 postotni sasni za nasiot tim mislam deka poleka ke nauci da bide fenomenalen za timot zarate, nekolku pati pretera no i povekje pati so eden dva driblinzi i pas kreirase odlicni napadi

FORZA LAZIO FORZA ZARATE FORZA FLOCARI

Убаво му кажа.
jas sum srbin sepak poise mu davam zamerka na Kolarov zasto ne go ostavi zarate da sutira
zasluzi da dade gol a imase i golema zelba da dade gol i kreirase nekolku 100 postotni sasni za nasiot tim mislam deka poleka ke nauci da bide fenomenalen za timot zarate, nekolku pati pretera no i povekje pati so eden dva driblinzi i pas kreirase odlicni napadi

FORZA LAZIO FORZA ZARATE FORZA FLOCARI
 

Kajgana Shop

На врв Bottom