Фан Клуб: Лацио

Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Kakov gol na Pandev, auu.. samo vistinski tehnicar go moze toa!
Golot na youtube napishi: lazio cagliari highlights i vidi koe e najsvezo postaveno video.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.439
Не му е прв има 2 даде и во прво коло со Торино
Мислим дека си грешка ова е Првенец на Пандев во новата сезона

Нашиот најдобар фудбалер, Горан Пандев го постигна својот прв гол во Серија "А" оваа сезона и имаше голем учинок во првата победа на Лацио во новото првенство. Напаѓачот на римскиот тим се запиша во листата на стрелците во 60. минута од натпреварот кога доби еден дуел со Бјанко, излезе сам пред противничкиот голман Фортис и со левата нога стрелаше прецизно во неговиот гол.

Сепак, и овојпат Пандев не го заврши мечот бидејќи Роси го извади од игра во 76. Минута и на негово место во игра влезе Макинва.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.106
Поени од реакции
5.847
Dade Pandev gol i protiv Torino, ako ne veruvate pobarajte na internet statistiki od taa utakmica, a ima i highlights na YouTube. Znaci ova mu e vtor gol vo Seria A sezonava, vkupno tret. Dade eden i protiv D.Bukurest.

Inace, mnogu dobar gol bese ovoj protiv Cagliari.
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Дечки, Пандев даде гол во првото коло против Торино!!! Ова му беше втор гол сезонава во Серие А. Крај на муабетот!
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Ги извади србинов еј! Уште една катастрофална утакмица на Лацио! Очигледно е дека се концентрирани само на ЛШ!
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Важно е да се игра добро во лига на Шампиони, ама исто така важно е и останувањето во најсилната италијанска лига :)

btw ... играше Пандев, и ако играл колку време играл? :)
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Важно е да се игра добро во лига на Шампиони, ама исто така важно е и останувањето во најсилната италијанска лига :)

btw ... играше Пандев, и ако играл колку време играл? :)
Не ја гледав...мислам дека играл 1 полувреме...како што слушнав!

btw...ќе го добијат сред Олимпико во среда :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom