Цртање

Annath

Полуактивен член.
Член од
11 јуни 2010
Мислења
338
Поени од реакции
41
Си цртам и јас обично во овие ноќни часови кога е премногу здодевно. Цртам модни креации и архитектури најчесто. А имав желба да го рашкртам ѕидот од собата со пеперутки, а во средината мојот омилен бенд. Ех, пусти фантазии.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
секој си има свој стил никој не есовршен али барем е идентичен
 

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
Секогаш цртам нашкола ама секогаш! ... А исто така и во дневникот кој го водам и онака ми теквит понекогаш и на PC нешто ... :smir: ...
 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.033
Za mahggfica.jpg Shut up!color.jpg Peace.jpg Final 800x600.jpg

Приумре темава, ве мрзи да ставате, а сигурен сум има таленти овде!
Еве нешто поново од мене...:)
 

Jordan Rudess

Tonight's the night.
Член од
3 декември 2008
Мислења
412
Поени од реакции
53
Ево нешто мн старо од една моја пријатељица:


Енд мај едишн:

 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Vej
Член од
3 март 2009
Мислења
601
Поени од реакции
178
Јас си барам низ форумов, некоја ваква тема, само не најдов нешто поконкретно. Јас лично, си сакам црткање, си црткам понекогаш, ама често имам инспирација за поголеми дела, а немам време. Не знам колку сте информирани, ако знае некој, каде има курсеви, по колку време траат... Не сум дупка у цртање, ама би сакала да научам по нешто поише. Онака се заинтересирав, па ако има некој, известете ме. Фала :)
 

~Bunny

Magic wand...
Член од
13 септември 2010
Мислења
902
Поени од реакции
1.266
Обожавам да цртам :) Цртам секогаш кога имам слободно време....Најчесто изразувам чувстава преку цртежите, така што како се чувствувам во моментот кога цртам таква тематика имаат моите цртежи :)
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
кога бев помал многу ме биваше за цртање имав ептен добри цртежи направено и сите ги однесов во школо..со тек на време (кога излезе компjутерот) го забаталив цртањето и денес можеби имам потенциjал ама сепак не би се затафтувал со тоа :)
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.574
Јас пошто студирам Индустриски дизајн неопходно ми е да цртам. Еве една кола што ја нацртав вчера, онака набрзина , колку да го исполнам времето.

http://img87.imageshack.us/f/macedon.jpg/
 

Jordan Rudess

Tonight's the night.
Член од
3 декември 2008
Мислења
412
Поени од реакции
53
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
Порано цртав и имав желба за цртање, но некако ми здосади и башка 4та година немаме ликовно и не сум цртал 1 година сигурно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom