Фан Клуб: Тетекс - Тетово

Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
У денешен Спорт Прес пишуе дека ќе се ослободиле од овие играчи Деилсон,Тиаго,Богојевски и Урошевиќ.За странциве очигледно беше,али мене ме чуди што ќе се ослобода од Урошевиќ..:toe:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Немора да значи дека е сигурно, не ми се веруе Алек да го избркаа.
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.620
Поени од реакции
1.134
У денешен Спорт Прес пишуе дека ќе се ослободиле од овие играчи Деилсон,Тиаго,Богојевски и Урошевиќ.За странциве очигледно беше,али мене ме чуди што ќе се ослобода од Урошевиќ..:toe:
За Цоле не веруем дека ќе го бркаа, а за бразилциве и не ме чуди многу, а Бојан ја мислим дека више е и заминат:toe:
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Сеа може да го земемо Дуле од Ѓорче наше дете е :) чим више го избркале Бојан:toe:.Заедно со Каспер ќе ораа по лева страна:helou:
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
У денешен Спорт Прес пишуе дека ќе се ослободиле од овие играчи Деилсон,Тиаго,Богојевски и Урошевиќ.За странциве очигледно беше,али мене ме чуди што ќе се ослобода од Урошевиќ..:toe:
па и ако го избркаа алек големи чуда, итаке нема никаква улога у тетекс ка играч.


Грешка не било Левков туку Постолов :smir:
Болдираното не е точно, Постолов сеа за сеа е уште у Тетекс. Бар таке ми кажа.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
kako sto doznav prvo zasiluvanje ke ni bide lazar iliev od bregalnica. toj se dogovoril so teteks, ama od bregalnica ne mu gi davaat dokumentite. u sreda e prvata prozivka na teteks, pa togas ke se znae za iliev. inaku bojan bogojevski najverojatno e prviot sto go napusti teteks zimava, ama za ovoj ne znam sigurno.
Ова сигурен си или од чаршиски муабети!

Зашо ако е точно лошо и се пише на Брегалница!:kesa:
 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Денес е одржан првиот собир,и излеа им било соопшто кој може да си иде.
Ако знае некој имиња нека пише.
 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
По се изгледа Лазар Илиев ќе ни биде првото засилување!!
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Па ајде нека му е со среќа. Според тоа што се збори добар играч бил.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Што позиција игра ?
Напаѓач...ги читам прва полусезона овја од Брегалница и викаа дека е топ играч. Требаше да дојде уште летоска овја, ама нејќеше...незнам зошто. Ќе видимо што играч е.
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.620
Поени од реакции
1.134
Ова сигурен си или од чаршиски муабети!

Зашо ако е точно лошо и се пише на Брегалница!:kesa:
Како што пиша дечково значи добар е, па ќе видимо како ќе се покаже кај нас :toe:
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Како што пиша дечково значи добар е, па ќе видимо како ќе се покаже кај нас :toe:
Лазар Илиев со самото тоа што секогаш во последните години се наога во врвот на листата на стрелците на крајот на сезоната докажува дека е тоа како добар играч.
Одличен се со топка, брз како молња, но сепак треба да работи на шут од далечина, каде тоа му е слаба страна. Одличен е кога игра сам во нападот, но тоа не значи дека не му оди со партнер во нападот.
МОже да игра крило или популарно кажано Вингер, исто така и позади првиот напагач, но одличен е кога е во самиот врв на нападот.

Што се однесува до повредите немал некоја позериозна по нозете но имаше сериозна повреда на неколку ребра пред една година што мислам дека нема да му претставува проблем.

Инаку ова за Брегалница и тоа како претставува многу голема загуба каде многу клучни играчи си заминаа како Алчинов, Данаилов, Велковски (постариот) а еве сега и Илиев.

Се надевам дека ке го славите неговото име исто како и ние што го славиме овде. Со здравје да се служите:smir:.

ПС. Сака да го имитира Дрогба!:kesa:

ППС. Ке видите дека не сум грешел кога Илиев го ставав многу понапред пред Постолов.:tv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom