Каков фотоапарат имате?

Член од
27 март 2010
Мислења
24
Поени од реакции
6
Namerno ne pisav da ne me svati pogresno nekoj :wink: Temata e kakov aparat imate, neli? :wink:

Eve sto mi stigna od oprema:
Canon EF 70-200 L F/4 IS USM
Canon Speedlite 580EX II
Tripod SLIK 700Pro so Cullmann Magnesit 30Nm Ball Head
Sigma 18-50 f2.8-4.5 SLD OS HSM
Kata KT DR-467 Ranec
Filtri za staklata (UV i Polariser) baterii za blicot, case za karticite i bateriite i takvi nekoi "accessories" :vozbud:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Namerno ne pisav da ne me svati pogresno nekoj :wink: Temata e kakov aparat imate, neli? :wink:

Eve sto mi stigna od oprema:
Canon EF 70-200 L F/4 IS USM
Canon Speedlite 580EX II
Tripod SLIK 700Pro so Cullmann Magnesit 30Nm Ball Head
Sigma 18-50 f2.8-4.5 SLD OS HSM
Kata KT DR-467 Ranec
Filtri za staklata (UV i Polariser) baterii za blicot, case za karticite i bateriite i takvi nekoi "accessories" :vozbud:

Мераци.

Чекаме фотки сега :smir:
 
Член од
27 март 2010
Мислења
24
Поени од реакции
6
Momentalno ne sum vo moznost da fotkam, mislam mozam ama okolinata ne mi dozvoluva mnogu da eksperimentiram, a i ne mi dozvoluvaat da se setam so aparatot vo race :nenene:
Za eden mesec ke odam na odmor, na eden mnogu egzoticen ostrov pa ke vi pustam fotki od tamu
Pozz
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Momentalno ne sum vo moznost da fotkam, mislam mozam ama okolinata ne mi dozvoluva mnogu da eksperimentiram, a i ne mi dozvoluvaat da se setam so aparatot vo race :nenene:
Za eden mesec ke odam na odmor, na eden mnogu egzoticen ostrov pa ke vi pustam fotki od tamu
Pozz
Зошто имаш таков апарат за дома да го чуваш?

Тој е апарат за експериментирање и за сликање секојдневно, ако сакаш да постигниш нешто.
 
Член од
27 март 2010
Мислења
24
Поени од реакции
6
Druze, ne go cuvam, slikam kolku mi dozvoluvaat uslovite i kolku mi dozvoluvaat "uniformiranite lica" za koi rabotam :wink:
Momentalno sum vo voena baza vo Afganistan i veruvaj mi, ludjeto okolu mene voopsto ne se srecni da vidat deka nekoj civil se seta okolu so fotoaparat vo raka, mislam... me sfacas :vozbud:
A ne deka ne fotkam, samo vnimavam da ne me vidi nekoj koga sum nadvor :vozbud: a slikite nemozam da gi zakacam od "bezbednosni" pricini :toe:
I da ne begame od temava (Kakov fotoaparat imate), ako sakas uste da me "karas" pusti mi PP :wink:

Pozdrav
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Нема проблем дискутираме на тема каков фотоапарат имаме :)
Јасно ми е сега што е како е :smir:
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.698
Поени од реакции
288
Честитки и од мене за апаратот и поремата. Ме интересира колку те фати и од кај ја нарача, пошто сум слушал дека можеш да нарачаш од било кој сајт амерички и да ти донесат до база, без ддв и поштарина?
 
Член од
27 март 2010
Мислења
24
Поени од реакции
6
Vidi, naracav od B&H Photo, ima i drugi sajtovi ama na B&H im veruvam, imam naracuvano i drugi raboti od niv i nikogas ne sum imal problem so niv (mislam na isporaka, rokovi na isporaka, itn) Cenite mozes da gi proveris na http://www.bhphotovideo.com/ Dobra rabota e sto za poveceto raboti sto gi imaat nudat i free shipping, i ako ne e besplatno, togas e nesto simbolicno, barem vo odnos na opremata sto ja zemas.
Toa sto si slusal za naracki od bilo koj sajt, vo najgolem del e tocno, ama ima mnogi mal broj na sajtovi koi ne isporacuvaat na vojna adresa bidejki ne se vo moznost da proverat koj ke ja primi pratkata.
Jas do sega ne sum imal nikakvi problemi i se sto kupuvam, kupuvam online i mi isporacuvaat ovde: foto oprema, kompjuterska oprema, garderoba itn....
Konkretno, za opremata sto ja naracav, najgolemiot del bese so free shipping, znaci plativ 11$ postarina i toa e se! E sega, DDV i carina placas na vlez vo Makedonija, normalno, ako ti gi najdat :):):)

Pozdrav
 

angie92

Патриот
Член од
25 октомври 2007
Мислења
32
Поени од реакции
3
Nikon Coolpix s630
Ептен сум задоволна, многу е практичен и не можеш да се изгубиш во командите ко кај некои други фотоапарати. 10мегапиксели е одлична резолуција, но имам проблем...сега секоја слика мора да ја поддотерувам малце во св.Фотошоп затоа шо апаратчево фаќа апсолутно се:toe:
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Од пред некој ден сопственик на Никон Д3000:pipi:
 
?

..........

Гостин
Имам многу стар апарат од оние кој вадат слики на лице место, татко ми го купил од Љубљана некаде во осумдесетите години, последен пат го користев во 2001 и то.
 
Член од
19 април 2010
Мислења
100
Поени од реакции
20
Samsung ES-17 доста сум задоволен со апаратчево 12.2 мегапиксели ми се повеке од доволно :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom