Фан Клуб: Победа - Прилеп

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Pa eve kako bese..Prvoto poluvrem se vo red,i nekade na pocetok na 2 poluvreme,od obezbeduvanjeto demek,kao vrni eve i ne nateraa nekolku reda pogore da odeme,..Vo meguvreme se sobraa okolu 100 sverceri,koi pocnaa da se priblizuvaat prema nas..i dodeka nie vnimavavme na niv ,nekoj od niv frli bakla prema nas,a vo megu vreme eden od djandarite sto beshe pokraj ogradata (edna svina debela) go odvrza transot od ograda i im go dade na nekoe dete sto sobirase topki,koe izbega so nego...Ali ima dana za megdana!!Zatoa pisav,zasluzeno odzemen,krivicata e nasha,sto go vrzavme od nadvoresnata strana!!:(

P.S:Fala vardar na pobedata protiv Metalurg!Sega ni treba uste bod od ovie 2 natrprevari
koi ako bide se kako deneska,ke go osvoime vejke utre!



Racunajte i na mene za barazot(kako poddrska od majmuni)Se nadevam ke bidam informiran kade ke se igra i od kade ke trgate!


Само едно не ми е јасно!!!

Шо к*р мајка траже џандар да одврзува транспарент, да не му дале и метла таму за помети малку да го расчисти стадионот???:uvo:
Ебате работата ебате стварно не ми е јасно како може џандар да фака транспарент???
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.290
Поени од реакции
231
E so kur bara de,ali toa e tamu druga drzava..kaj nas da opcujash dzandarite ke te skapat vo kotek,a tamu i im pomagaat!Se mislam deka seto beshe izrezirano...No i samite sme krivi,sto go vrzavme transparentot odnadvor (isto po sugestija na eden od obezbeduvanjeto)...Zdravje boze ima denovi za vrakanje!
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
E so kur bara de,ali toa e tamu druga drzava..kaj nas da opcujash dzandarite ke te skapat vo kotek,a tamu i im pomagaat!Se mislam deka seto beshe izrezirano...No i samite sme krivi,sto go vrzavme transparentot odnadvor (isto po sugestija na eden od obezbeduvanjeto)...Zdravje boze ima denovi za vrakanje!

Види Митче, Транспарент си се врзува од надвор инаку ако го врзите од внатре шо ке се гледа на на тој транспарент, во тоа ништо не сте згрешиле, туку сте ја утнале шо сте дозволиле оној олошот цајкан шо бил таму да го фака транспарентот, така да таму е утката, тој не смеел таму да фака во никој случај!!!:toe:
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.290
Поени од реакции
231
Види Митче, Транспарент си се врзува од надвор инаку ако го врзите од внатре шо ке се гледа на на тој транспарент, во тоа ништо не сте згрешиле, туку сте ја утнале шо сте дозволиле оној олошот цајкан шо бил таму да го фака транспарентот, така да таму е утката, тој не смеел таму да фака во никој случај!!!:toe:
Pa A.C.A.B e da obezbeduva kolku sto znaam,a ne da izigrava navivac..Ali toa e,vazno transparentot e izguben,pa se nadevam na nekoj nareden natprecar pomegu pobeda i sloga da si go vratime nazat,ili da im vratime so ista mera!Barem toa e pravilo na navivacite..Jas oceekuvam veke na barazot Pelister - Skendija,Albancite da ostanat so eden transparent pomalce (najverovatno ke idam so ckembari na toj natprevar),sekako dokolku ne se sluci nekoe cudo,i pobeda igra baraz!
 

MAKEDONEC_PP

ПОБЕДАШ
Член од
7 декември 2007
Мислења
778
Поени од реакции
74
Абе Шверцерите услуга ви направиле што ви ја земале таа крпа .Веќе време е да направите нова.

Ова е Прилеп и Звук најдобрите транспаренти :baeh:
КУМАНИ, КУМАНИ...КОЛКУ СТЕ БЕДНИ....ОДСЕКОГАШ СТЕ БИЛЕ!!!

ЕВЕ ВИ ЛЕКЦИИ...на албумите имам уште!!!
 

Attachments

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Pa A.C.A.B e da obezbeduva kolku sto znaam,a ne da izigrava navivac..Ali toa e,vazno transparentot e izguben,pa se nadevam na nekoj nareden natprecar pomegu pobeda i sloga da si go vratime nazat,ili da im vratime so ista mera!Barem toa e pravilo na navivacite..Jas oceekuvam veke na barazot Pelister - Skendija,Albancite da ostanat so eden transparent pomalce (najverovatno ke idam so ckembari na toj natprevar),sekako dokolku ne se sluci nekoe cudo,i pobeda igra baraz!

Не се секирај ДАЛЕКУ сте од бараж!!!
Туку ако може да се здружите некако не само ти повеке Мајмуни да отидат за доброто на М Ф (да не потенцирам сеа де)!!!:toe:
 

MAKEDONEC_PP

ПОБЕДАШ
Член од
7 декември 2007
Мислења
778
Поени од реакции
74
Еве како изгледа ПОЛН СТАДИОН, а не сала со 3-4000 гледачи!!! Толку имаше само во КАФЕЗО НАШ!!!

МАЈМУНИ ЗАКОН

Не се секирај ДАЛЕКУ сте од бараж!!!
Туку ако може да се здружите некако не само ти повеке Мајмуни да отидат за доброто на М Ф (да не потенцирам сеа де)!!!:toe:
Ако се игра во Прилеп че караме против ГНАСИНЕ шо ни го трујат воздухот за дишење!!!
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Еве како изгледа ПОЛН СТАДИОН, а не сала со 3-4000 гледачи!!! Толку имаше само во КАФЕЗО НАШ!!!

МАЈМУНИ ЗАКОН



Ако се игра во Прилеп че караме против ГНАСИНЕ шо ни го трујат воздухот за дишење!!!

:pos2::pos2::pos2::pos2:

Јас па божем да не кажеш оти за беља а спомнам такво нешто одма некој модератор опомена ми пушта за БАН!:toe:

:pos2::pos2::pos2::pos2:ѓ

Ах бе Прилепчанец уште се смејам!!!хаахха
 

MAKEDONEC_PP

ПОБЕДАШ
Член од
7 декември 2007
Мислења
778
Поени од реакции
74
Брату не можам да се воздржам:toe:!!!:vozbud::pos2::pos2::vozbud:
 

MAKEDONEC_PP

ПОБЕДАШ
Член од
7 декември 2007
Мислења
778
Поени од реакции
74
Штипјанец...ви го ветив Металург и изгледа че го добијате:smir:!!! Со срејча и скинетеги...па на есен да се надвикуваме!!!:vozbud:
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Штипјанец...ви го ветив Металург и изгледа че го добијате:smir:!!! Со срејча и скинетеги...па на есен да се надвикуваме!!!:vozbud:

Чул те господ !!!!:pop::pop::pop:

Ама тешка работа сега да не зборам овде џабе да не замарам надвор од темата, ама појаснив зашо не ја гледам Брегалница во Прва Лига следната сезона.

ХИНТ: Христовски = Минчо:toe:

Ама дај боже да сум грешка сигурен сум дека ке има интересни моменти а и запивки зашо такви си се штипјани, за прилепчани не знам толку не сум бил во контакт многу освен со еден војнички коа бев у АРМ!!!:toe:
 

MAKEDONEC_PP

ПОБЕДАШ
Член од
7 декември 2007
Мислења
778
Поени од реакции
74
:eek:ftopic: Најјаката ракија во светот се вари и пија во Прилеп!!! Од 52-53 % не е подолу, а домајчинските кујчи ја вара 55- 56-57...% !!!

Така да ... че ја наредиме работата!!!:vozbud:

БЕЗ ОГЛЕД НА ВЧЕРАШНАТА ПРЕСУДА НА УЕФА
Победа ќе се жали во Лозана
До затворањето на весникот, Дисциплинското тело на УЕФА се уште расправеше околу жалбата на фудбалскиот клуб Победа за изречената казна за местење на натпреварот од Лигата на шампионите против Пјуник. Дознаваме дека во претпладневните часови на сослушувањето се појавиле суспендираниот претседател на Победа Александар Забрчанец-Ацуле и неговиот адвокат, но набрзо, тие го напуштиле состанокот, коментирајќи дека без ралика каква одлука ќе биде донесена, ќе се жалат кај Спортскиот арбитражен суд во Лозана. Тоа е највисока судска инстанца во спортот.
Ако судот на УЕФА не ја прифати жалбата за намалување или укинување на казната, може да се случи истрагата да се прошири и кај други лица вмешани во овој случај.
Инаку, на 17 април, УЕФА ја казни Победа со осум години забрана за настап во европските натпреварувања, а претседателот Забрчанец и тогашниот капитен Николче Здравевски добија доживотни суспензии.
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
:eek:ftopic: Најјаката ракија во светот се вари и пија во Прилеп!!! Од 52-53 % не е подолу, а домајчинските кујчи ја вара 55- 56-57...% !!!

Така да ... че ја наредиме работата!!!:vozbud:

БЕЗ ОГЛЕД НА ВЧЕРАШНАТА ПРЕСУДА НА УЕФА
Победа ќе се жали во Лозана
До затворањето на весникот, Дисциплинското тело на УЕФА се уште расправеше околу жалбата на фудбалскиот клуб Победа за изречената казна за местење на натпреварот од Лигата на шампионите против Пјуник. Дознаваме дека во претпладневните часови на сослушувањето се појавиле суспендираниот претседател на Победа Александар Забрчанец-Ацуле и неговиот адвокат, но набрзо, тие го напуштиле состанокот, коментирајќи дека без ралика каква одлука ќе биде донесена, ќе се жалат кај Спортскиот арбитражен суд во Лозана. Тоа е највисока судска инстанца во спортот.
Ако судот на УЕФА не ја прифати жалбата за намалување или укинување на казната, може да се случи истрагата да се прошири и кај други лица вмешани во овој случај.
Инаку, на 17 април, УЕФА ја казни Победа со осум години забрана за настап во европските натпреварувања, а претседателот Забрчанец и тогашниот капитен Николче Здравевски добија доживотни суспензии.
e pa narode to e to...
presudata e donesena i...pobeda ke bide bez fudbal vo slednite 8 godini, ako seuste postoi

http://www.uefa.com/uefa/keytopics/kind=512/newsid=834215.html
 

@@@@@@

MAKEDONEC
Член од
15 мај 2008
Мислења
539
Поени од реакции
33
:eek:ftopic: Најјаката ракија во светот се вари и пија во Прилеп!!! Од 52-53 % не е подолу, а домајчинските кујчи ја вара 55- 56-57...% !!!

Така да ... че ја наредиме работата!!!:vozbud:

БЕЗ ОГЛЕД НА ВЧЕРАШНАТА ПРЕСУДА НА УЕФА
Победа ќе се жали во Лозана
До затворањето на весникот, Дисциплинското тело на УЕФА се уште расправеше околу жалбата на фудбалскиот клуб Победа за изречената казна за местење на натпреварот од Лигата на шампионите против Пјуник. Дознаваме дека во претпладневните часови на сослушувањето се појавиле суспендираниот претседател на Победа Александар Забрчанец-Ацуле и неговиот адвокат, но набрзо, тие го напуштиле состанокот, коментирајќи дека без ралика каква одлука ќе биде донесена, ќе се жалат кај Спортскиот арбитражен суд во Лозана. Тоа е највисока судска инстанца во спортот.
Ако судот на УЕФА не ја прифати жалбата за намалување или укинување на казната, може да се случи истрагата да се прошири и кај други лица вмешани во овој случај.
Инаку, на 17 април, УЕФА ја казни Победа со осум години забрана за настап во европските натпреварувања, а претседателот Забрчанец и тогашниот капитен Николче Здравевски добија доживотни суспензии.

Oti lazis????????????????Pod 55 % ne e Prilepska!!!
Mojata e 59% i sega ?
:smir:

Ah Pbedo, Pobedo, pred raspad si!!!Zalno ama pocnuvam da bidam se pogolem pesimist.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom