Фан Клуб: Победа - Прилеп

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.361
Поени од реакции
303
Ako cineshe Hristoski ke ostaneshe kaj sto beshe vo Grcija od kade beshe izbrkan kako kuce,poradi toa sto izigraval menadzer na igracite mesto trener!
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
Со мало закаснување, се придружувам со честитките за извојуваниот триумф вчера против Турново, а со тоа обезбедувањето на опстанок во првата лига.

Еве ги двата гола за Победа


Станојловик-1 мин


Нестороски-50 мин

 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
Чул те господ ама многу тешко !!!
Ја усравме со Дрита којзнае може и наместеена од тој моронот Христовски, со Маџари губиме таму е сега едино Цементара во последно коло да ја тепаме, па тогаш бараж да играме !:toe:
abe so ne go isfrlite to l...o od stip...ke vi ja ebi ekipata...pa po 4-5 godini uefa ke ve obvini za mestenje utakmici...:pos2:
toj ne e trener...toj e propadnat menadzer...ja zapusti pobeda, ke ve zapusti i vas!
pozz
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
abe so ne go isfrlite to l...o od stip...ke vi ja ebi ekipata...pa po 4-5 godini uefa ke ve obvini za mestenje utakmici...:pos2:
toj ne e trener...toj e propadnat menadzer...ja zapusti pobeda, ke ve zapusti i vas!
pozz

Јас го знам тоа и од секогаш сум мислел така само не сум јас тој кој одлучува, но и нема многу да тера вака сите гледачи се веке со наострени копја против него и нема утакмица а да не е пцуван од публиката така да ке му дојде крајот нема каде да бега мислам дека на крајот на оваа сезона треба да му текна да си оди!:toe:
 
Член од
19 април 2008
Мислења
302
Поени од реакции
25
Единствена наместена утакмица беше со Скопје во наша корист, со Новаци играчите се опуштија ради тоа шо не беа исплатени и мислеа дека сама ќе дојде победата...
Постојат можности да беше наместена со Вардар у гости,оти за Вардар бранеше играч од среден ред..првиот голман нејќел да брани.. на еден форум се збореше дека е шитната за 2000 евра,исто во наша корист беше утакмицата ...
Е сеа може на одредени утакмици некој играчи да биле потплатени од другите клубови или судиите, како што беше утакмицата со Тетекс,што Тетекс ја доби со 0-1,каде што судиите беа фатени од страна на Тетекс!
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Со мало закаснување, се придружувам со честитките за извојуваниот триумф вчера против Турново, а со тоа обезбедувањето на опстанок во првата лига.

Еве ги двата гола за Победа


Станојловик-1 мин


Нестороски-50 мин



Еееее Прилепе, Прилепе шо дочека и ти на празни стадиони да играш!!!:toe:
Луге бре зар до толку е отидена работата?
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Еееее Прилепе, Прилепе шо дочека и ти на празни стадиони да играш!!!:toe:
Луге бре зар до толку е отидена работата?

Е дојде,ај некој нека каже во долниот дел како е ситуацијата и уште 1 коло е така?
 

MAKEDONEC_PP

ПОБЕДАШ
Член од
7 декември 2007
Мислења
778
Поени од реакции
74
Еееее Прилепе, Прилепе шо дочека и ти на празни стадиони да играш!!!:toe:
Луге бре зар до толку е отидена работата?
Брату...не ја ни отклучуваат големата трибина!!!!:toe:

А на малата инаку некаде 1500 имаше:toe:...то е....да се надеваме дека че се врата старите добри времиња!!!
 

@@@@@@

MAKEDONEC
Член од
15 мај 2008
Мислења
539
Поени од реакции
33
Да се врата старите времиња е речиси невозможно.Јас велам барем една пристојна бројка од 6-7 000 гледачи за дерби натпревар да има, иако и таа бројка порано беше смешна и имаше двапати по толку.

Главен виновник за празните трибини, според мене е раководството на Победа.Ако остани истото публиката никогаш нема да се врати на трибини, а ако се смени има шанси.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Да се врата старите времиња е речиси невозможно.Јас велам барем една пристојна бројка од 6-7 000 гледачи за дерби натпревар да има, иако и таа бројка порано беше смешна и имаше двапати по толку.

Главен виновник за празните трибини, според мене е раководството на Победа.Ако остани истото публиката никогаш нема да се врати на трибини, а ако се смени има шанси.

Истото и јас го мислам без разлика што не сум од Прилеп, посакувам да се вратат гледачите на стадионите во секој Македонски клуб, но не се само криви управите на клубовите, мислам дека најголемото зло го носи Хари и неговите комедијанти кој фудбалот во Македонија го сведоа на ниво со некоја општинска лига во споредба со нашите соседи!:toe:
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.361
Поени од реакции
303
Na pocetokot na ovaj vek samo vo kafezot kaj Majmunite imashe dvojno povejke publika odkoklu sega na celiot stadion!I toa pravam muabet za utakmici od tipot na Pobeda- Sasa,Pobeda- Madjari ,i slicni na niv!!No....
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Na pocetokot na ovaj vek samo vo kafezot kaj Majmunite imashe dvojno povejke publika odkoklu sega na celiot stadion!I toa pravam muabet za utakmici od tipot na Pobeda- Sasa,Pobeda- Madjari ,i slicni na niv!!No....

Еј па Саса се секаваш колку јак клуб беше на времето, се држеше едно време во Прва Лига!
 

@@@@@@

MAKEDONEC
Член од
15 мај 2008
Мислења
539
Поени од реакции
33
Еј па Саса се секаваш колку јак клуб беше на времето, се држеше едно време во Прва Лига!
Саса отсекогаш беше тврд орев за Победа без разлика дали се игра во Прилеп или Каменица.А шо се однесува до Хари тој само ја продолжи недовршената работа од неговите претходници.Можам да речам дека Хари е најмал виновник за слабиот квалитет на Македонскиот фудбал.Го памтиш времето кога од сите стадиони во Македонија одекнуваше Ѕинго ПЕДЕР????Атмосфетата на стадион во Прилеп од година на година се стишуваше а капак на се дојде наместениот натпревар со Пјуник.Тогаш се растури Н.К.Мајмуни(и е во најтешка полошба од сите навивачки групи во нашава земја), а публиката престана да иди на стадион па макар и за дерби натпревар.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.256
Поени од реакции
6.875
Е јебига,нема да оди народот на фудбал да ги гледа намештаљките на Ацуле(без навреда :smir:)
 

@@@@@@

MAKEDONEC
Член од
15 мај 2008
Мислења
539
Поени од реакции
33
Е јебига,нема да оди народот на фудбал да ги гледа намештаљките на Ацуле(без навреда :smir:)
Нема зошто навреда реалнонста е таква.Само истото е случај со скоро сите МКД екипи.Последната титула Победа Прилеп ја освои кога со некогашниот лут ривал Вардар си разменија по една победа.Вардар ни ја пушти во првенството за да освоиме титула, а Победа му го пушти финалето во Македонскиот куп.Значи местат сите екипи во нашево првенство.Резултат од сето ова во Прилеп:трибините се празни, а некогашната најдобра навивачка група е детска градинка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom