Beatbox

Zapoznaenost so BeAtBoX kul.


  • Вкупно гласачи
    122

Кртот

Лоботомичар
Член од
19 април 2007
Мислења
653
Поени од реакции
23
Ок ок... Може крај на овие глупости ?
 

Кртот

Лоботомичар
Член од
19 април 2007
Мислења
653
Поени од реакции
23
Луѓе дај те аман дај те некој шо се разбира у битбокс да ме подржи:helou:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
KrToT напиша:
Луѓе дај те аман дај те некој шо се разбира у битбокс да ме подржи:helou:
ja te poddrzavam non stop:helou:
 

Кртот

Лоботомичар
Член од
19 април 2007
Мислења
653
Поени од реакции
23
Beatbox winer in slovenia 2007 contest is Eklipse! Алал да му е!!
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
21
БритБокс култура ???:pos::pos: од се нешто култура праите брееееј. Да не се лажеме нема такво нешо ко бридбокс култура :)

За бритбоксот....интересна работа, едно време се воодушевував на Rahzel, сеа неследам нишо, не ме интересира толку :)

п.с. Кртот...ти треба вежбање....Од она што можев да го видам на клипот....стварно треба да се потрудиш поеке. Не го сваќај ова како повод за кавга, напрај уше еден клип коа ке бидеш наспан и неуморен и се тоа и стај го пак:).....можеби ке се премислам:)
 

Кртот

Лоботомичар
Член од
19 април 2007
Мислења
653
Поени од реакции
23
Abe ok!!!

БритБокс култура ???:pos::pos: од се нешто култура праите брееееј. Да не се лажеме нема такво нешо ко бридбокс култура :)

За бритбоксот....интересна работа, едно време се воодушевував на Rahzel, сеа неследам нишо, не ме интересира толку :)

п.с. Кртот...ти треба вежбање....Од она што можев да го видам на клипот....стварно треба да се потрудиш поеке. Не го сваќај ова како повод за кавга, напрај уше еден клип коа ке бидеш наспан и неуморен и се тоа и стај го пак:).....можеби ке се премислам:)
Абе,јас не ни отидов! Толку имав можност да соберам некој денар! А иначе еве ти ветувам дека ќе има нов клип од мене и тоа многу по квалитетен и многу по ДОБАР па тогаш ќе дозволам оценување!! Иначе и јас сам се срамам од тој клип! Си го заборавив пасс. на јутуб и неможам ни да го тргнам:pos2:
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.024
Поени од реакции
609
Абе имам едни другари рапери се и сите знат по толку колку ти што знаеш битбокс, а тој во групата што е задолжен за бит ке те посери....
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Алооо, слушнете ги Жиле и Бул па да дискутираме после за македонскиве beatbox-ери ... а за Кртот: јас се разбирам во beatbox и немој да се правиш некој генијалец важи? Ова што е: WHAT GOES UP, MUST COME DOWN да не е случајно од roxorloops [ова ќе го погледнете на линкот подоле]? ... можеш да продаваш приказни на некој што незнае за тоа ... инаку за сите што кажаа дека Rahzel e најдобар, еве ви нешто спротивно - Roxorloops teach Rahzel in echo beatbox learn from the king ... http://youtube.com/watch?v=9R-5VnZkoY4 ... поздрав
 

mc dc

I hate this bitch
Член од
20 август 2007
Мислења
508
Поени од реакции
0
Beatbox ne e kultura tuku e pravvec vo Hip hop kulturata kako djing mcing grafiti
 

Wannabemceez

Welcome to my WORLD!
Член од
17 јули 2007
Мислења
909
Поени од реакции
20
Keyskeenow...super brat ali toa ne te pravi opasen tip shto na youtube si go nashol Roxorloops....nego Krtot pobara mislenje za beatbox...kako sho prochitav i ne go stavam vo oddelna kultura nego vo Hip-Hop Kulturata...kako i da e Roxorloops nemozish da gi sporedish so Rahzel zasho tipot e beatboxer dooooolgo vreme i e dosta cenet.Btw....Zile i Bul se makedonci i treba da se ceni trudot na site ne samo da se seri po nashite....

Peace
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
26
Поени од реакции
0
abe vo bitola na bajrot ima mn talentirani nigeri (gupci) za beatbox. ne sum slusnal nisto od sk..ali mislam deka samo se furaat i sami si krevaat cena..imashe eden tip sum go gledal vo veles na edna zurka..tip4eto rasturashe mn dobro rokashe beat..i umesshe so plasti4no shishe da pravi skre4ovi i toa e za po4it..i jas bi se soglasil deka beatboxot ne e kultura ,tuku toj e eden od vaznite elementi na HIP HOP kulturata..POZZ
 

Wannabemceez

Welcome to my WORLD!
Член од
17 јули 2007
Мислења
909
Поени од реакции
20
BIZZY^ dali mislish za veleshanecot Jordan sho go vikat sho beshe vojska vo Bt? :salut:

Peace
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Keyskeenow...super brat ali toa ne te pravi opasen tip shto na youtube si go nashol Roxorloops....nego Krtot pobara mislenje za beatbox...kako sho prochitav i ne go stavam vo oddelna kultura nego vo Hip-Hop Kulturata...kako i da e Roxorloops nemozish da gi sporedish so Rahzel zasho tipot e beatboxer dooooolgo vreme i e dosta cenet.Btw....Zile i Bul se makedonci i treba da se ceni trudot na site ne samo da se seri po nashite....

Peace
Како прво - не сум опасен, а како второ - не ГИ споредувам Roxorloops co Rahzel, туку реков дека Roxorloops e подобар од Rahzel со оглед на тоа кој на кого учи!? Како трето, јас не СЕРАМ по нашите, едноставно не ми се допаѓа Beatbox-от на Кртот, тоа за тебе СЕРЕЊЕ е? Поздрав
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Сега не ви ги бришам коментарите,нека се прочита вашата култура,али ова е последна опомена
 

Kajgana Shop

На врв Bottom