Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.126
Поени од реакции
8.194
Јануари дојде и ке пројде пак ништо ново од овие тхомци, така у март ми истекува договорот за 3мах комфорт плус не давам веке 3000ден. идам на каблетел, пошто можам да кажам дека во драчево интетнетот им е доволно добар, како што се жалат на другиве места...
 
Член од
24 мај 2010
Мислења
2.048
Поени од реакции
4.640
Нишо од ти-курци, дремат, се исто. Ново од нив сеа за сеа се само проблеми. Ни оптика не прошируваат нити теве не подобруваат, а па за лимити и брзини да не куцам. Ќе пропаднат вака и нас ќе не зезнат они пак пари ќе земат, ние со прстот во уста ќе останеме. :(
 
Член од
4 мај 2007
Мислења
598
Поени од реакции
208
Ви кажале на вас да го смените анти вирусот за да ви е побрз нетот ?
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Заебава нешто интернетов, сабајлево неможев да отворам Фејсбук и некако бавно ми отвара страници..мислам дека не е до антивирусот
 
Член од
24 мај 2010
Мислења
2.048
Поени од реакции
4.640
Заебава нешто интернетов, сабајлево неможев да отворам Фејсбук и некако бавно ми отвара страници..мислам дека не е до антивирусот
Мисли дека е до фацабукот, зш и кај мене не го отвара саглам фацабукчо, едвај сеа пред мнута време се отвори...
 
Член од
24 мај 2010
Мислења
2.048
Поени од реакции
4.640
Avast. Цело време го имам антивирусот зошто сега прави проблеми ? :)
Ако бил нетот добар порано и си бил на аваст, не му држи вода оправдувањето на "техничарот" дека антивирусот го кочи нетот. :toe:
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.174
Поени од реакции
897
Едно прашање до тие што се на 3Max, за колку време ви пуштија нет?
Ние ја наместивме опремата минатата среда, и еве денес е вторник а сеуште нема. На рутерот свети само WLAN сијаличката, да не немаме нешто наместено како што треба?
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Едно прашање до тие што се на 3Max, за колку време ви пуштија нет?
Ние ја наместивме опремата минатата среда, и еве денес е вторник а сеуште нема. На рутерот свети само WLAN сијаличката, да не немаме нешто наместено како што треба?
За телевизијата се чека повеќе, јас чекав скоро 10 дена, пред тоа имав кол енд сурф, тебе веројатно ќе ти пуштат и нет и тв заедно. Врти на 0800 12345 прашај до каде е барањето.
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Луѓе како иде со оптикава? Тука кај мене почнале да местат, сега се стигнати до соседните згради, им залепиле листови на кои пишува дека треба да се согласи претседателот на куќниот совет за копање и инсталација. Редно беше да стигне и во моја населба :)
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
http://www.t-com.hr/privatni/televizija/maxtv/maxtvhd.asp



MAXtv HD programski paket

MAXtv HD programski paket se sastoji od slijedećih TV kanala u HD rezoluciji:

* Eurosport HD
* National Geographic HD
* History HD
* Discovery HD Showcase
* myZen.tv
* Luxe TV HD
* Anixe HD

зошто кај нас нема вакви нешта како во кроејша :uvo:



и за интернетот

promet:neograničen

brzina: do4Mbit/s

Za super surfere kojima je internet stil života, glazba, filmovi ili online igrice 0-24.

cijena:
158,64* kn/mjesečno

околу 1300 ден месечно и неограничен имаат

само не знам дали овие се ФЛЕТ со 20 Мбит
 
С

Спенсер

Гостин
Новости слабо а... треба нешто ново да даат кретениве,неиде вака :)
 
H

HITCH

Гостин
Ne znaev kade da go pisam ova, a i ne veruvam treba da se otvori tema za ova: Imam poracano televizor od t-home stranicata, i veke nekolku dena epten ja tupat rabotata, ne deneska, ne utre, ne zadutre, za na kraj da mi se javi deneska covekot i so obrazlozenie: (ova soferot na kombeto/kamionot) Patot Prilep e blokiran od tutunarite, i vidi ako mozes prati nekoj da se zeme televizorot skopje, nekoj rodnina ili "sto i da imas", za eden televizor ne se doaga do Resen. Koga go prasav: drug pat nema, samo toj preku Prilep e, ili cim veke bil Prilep, sto ne se javil od tamu, mi vrate "e ajde de, toa e sega, vidi tamu sto ke napraes, zemi mi go brojov ako najdes nekoj javi mi se".

Sega, jas sum glup ili sto e rabotava?... Se javiv Bitola, deka Resen nema t-home prestavnishte, i mi vikat javi mu se i prasaj go kade e... Dobro be luge, mene mi e rabota toa? Jas da se javam?

Nekoj da ne imal nekoe slicno iskustvo so t-home?
Барај го шефот на смена и почни да му викаш и ќе ти го донесат. Јас кога имам проблеми директива го барам шефот почнувам со глупи прашања од типот колку е мојот пакет и после откако убаво ќе ми објасни јас го прашувам зашто не ми го овозможуваат тоа што ми го набројал и за 10 максимум 15 минути се` е решено. Пробај вака! Ти не им го бараш за без пари, ќе си го платиш, а штом го плаќаш треба и да ти го достават.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom