Повикување духови

Д

ДаркхарТ

Гостин
Како што спомнав во една друга тема дека додека не видам нешто со свои очи не верувам,а за повикување не е возможно мислам инаку се глупиравме нешто со другарите од маало демек повикуваме духови!!!!:nenene::nenene:
Па многу нормално дека нема да се појават така.И јас сум се глупирала на тој начин и не се појавиле.Сигурно постои некој друг начин.Секогаш се водам на реченицата каде има чад има и оган.Од каде знаеш??? Немаш видено? Биди среќен поради тоа.
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
1.407
Поени од реакции
339
Секогаш при муабетење со друштво коа некој ќе спомнел како повикувал духови и како нешто им се појавило / им се слушнало / ги натерало да поверуваат дека навистина повикале дух, сум инсистирал тоа да го направат и со мене и редовно сум останувал разочаран. Значи не негирам дека некому му се појавил или слично ама мене никогаш при повикување на дух не ми се случило нешто што би ме убедило дека духот дошол. А сме повикувале со букви, со да или не, со палење конец и како ли уште не. Ако некој мисли дека ја знае формулата за повикување на духови и не се плаши, те може да го надвладее стравот дај да се збереме и да викаме. На произволно избрано место, ќе клаиме камери, ќе викнеме очевидци и ако се појави духот после ќе ни дадат нобелова награда а и филмот ко алва ќе се троши :smir:
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
644
Поени од реакции
156
Uz stol na tri noge
Bez ijednog cavla
Sjele su u pet do ponoc
Da prizivaju duhove
Da prizivaju duhove ...

U polutamnoj sobi
Sklopile su svoje oci
Ispruzile bijele prste
I saputale njegovo ime
I saputale njegovo ime ...

U tren se pretvorilo
Hiljadu noci i dana
Odgovora nije bilo...
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Ги терав порано другарчињата да повикуваме духови. Али ми се кршеше филм коа не се дешаваше нишо посебно... Тапа се духовите.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Uz stol na tri noge
Bez ijednog cavla
Sjele su u pet do ponoc
Da prizivaju duhove
Da prizivaju duhove ...

U polutamnoj sobi
Sklopile su svoje oci
Ispruzile bijele prste
I saputale njegovo ime
I saputale njegovo ime ...

U tren se pretvorilo
Hiljadu noci i dana
Odgovora nije bilo...
Освем ако ова не е некоја ...песничка за повикување на духови и е во склад со темава, топло ти препорачувам поезијата да ја постираш во соодветен подфорум. :smir:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ќе земеш една жаба, свежо ископани црви, рѓосан нож, крв од кобила (сто грама, не појќе) и расипано млеко (околу литар) и ќе одиш на тазе ископан гроб на дете.
Ќе ја пресечеш жабата врз земјата, ќе ја посипеш крвта, само главата ќе ја оставиш, другото ќе го фрлиш, црвите ќе ги ставуиш во ровката земја од гробот и ќе полиеш млекото и крвта од кобила.
При истурањето на млекото (крват од кобила е последна), ќе ги изговориш овие зборови три пати:
умдалам, веумдалам, блаугдалам.
Потоа кога ќе ја истураш крвта од кобила мораш да имаш затворени очи и штом завршиш, три пати мораш да се завртиш околу својата оска.

Потоа кој да сакаш дух да ти се јави, ќе дојде, ќе мора.

:pusk:
 

ViktorRedDEvil

Red Army
Член од
10 октомври 2009
Мислења
383
Поени од реакции
8
Ќе земеш една жаба, свежо ископани црви, рѓосан нож, крв од кобила (сто грама, не појќе) и расипано млеко (околу литар) и ќе одиш на тазе ископан гроб на дете.
Ќе ја пресечеш жабата врз земјата, ќе ја посипеш крвта, само главата ќе ја оставиш, другото ќе го фрлиш, црвите ќе ги ставуиш во ровката земја од гробот и ќе полиеш млекото и крвта од кобила.
При истурањето на млекото (крват од кобила е последна), ќе ги изговориш овие зборови три пати:
умдалам, веумдалам, блаугдалам.
Потоа кога ќе ја истураш крвта од кобила мораш да имаш затворени очи и штом завршиш, три пати мораш да се завртиш околу својата оска.

Потоа кој да сакаш дух да ти се јави, ќе дојде, ќе мора.

:pusk:
mas li probano ili od sem kazuvas
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
I walk with the spirits hand in hand! I walk both in this and in the spirit world!
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
јас имам повикувано и ми успеа! и верувајте не е за заебанција тоа или за потценување.. не си играјте со ваква ствар зашо ако не успеете да го избркате духот од вашиот дом многу лошо е после.. не си играјте со вакви работи !!!
 
Член од
1 март 2010
Мислења
2
Поени од реакции
0
Podobro da ne vidish a da veruvash,nego da vidish pa togash da veruvash;):nesum:
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Што и да правите, не користете Ouija Board.
 
Член од
5 јуни 2009
Мислења
185
Поени од реакции
2
Ај некој нека каже по сликовито како се повикуваат духови а и после тоа како се бркаат:nesum:? Сакаме со школските да пробаме :vozbud:
 
M

Mussolini

Гостин
Една работа постои се додека веруваш у неа. коо ке престанеш да веруваш у истата, веке таа не постои... тие шо веруват у духови викат и тврдат дека тие постојат а ние со не веруват у них, не :toe:
 

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
Ај некој нека каже по сликовито како се повикуваат духови а и после тоа како се бркаат:nesum:? Сакаме со школските да пробаме :vozbud:
Jas porano iamm povikuvano..Ne ti preporacuvam.....ama koga veke ste probale... ima mnogu nacini...:S Jas i veruvam i ne veruvam vo niv..
Pa...vaka.....
Ako sakas da povikas duh zemi edno pravoagolno kartonce i podeli go na dva dela so tus. На едниот дел напиши ДА а на другиот НЕ. Ту треба една свеќа запалена и една игла со конец...Сега ставете го картончето на земја а до него и свеќата запалена додека еден да ја држи иглата во раце... и истовремено сите да седните околу картончето и да се фатите за рацете со малите прсти.
Оној кој ја држи иглата кажува еднаш: Ги зближуваме нашите моќи, и те повикуваме духу(име на духот) а по него сите го повторувате тоа.. Така правите 3 пати. Откако ќе го направите тоа, никој да не се смее и никој да не мисли на ништо друго освен на духот(можете да ги отпуштите рацете.) Сите со ред поставувате прашање, почнуваќи од оној кој ја држи иглата. После секое поставено прашање ја позиционираш иглата над картончето и ја нишаш додека броиш до 10 со затворени очи, и ја испушташ.Таа ќе падне на ДА или НЕ. Потоа друг ја зема и поставува прашање и така натака додека сакате...
После Кога сакате да го избркате, му велите сите заедно: Нека воздухот и ветерот те понесат со сите сили и моќи, онаму од каде што дојде, низ непреспаните ноќи. И потоа ја гаснете свеќата.
Тоа е се...

Ако не ви успее ова имам и други начини кои можат да ви послужат...и се доста интересни....

Јас пробував порано и ми тропаше нешто и многу чудни работи ми с еслучуваа но сепак сеуште не можам да поверувам...
Се извинувам на печатните грешки и некириличното писмо на почетокот.. поздрав.:smir:
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.924
Поени од реакции
833
јас имам повикувано и ми успеа! и верувајте не е за заебанција тоа или за потценување.. не си играјте со ваква ствар зашо ако не успеете да го избркате духот од вашиот дом многу лошо е после.. не си играјте со вакви работи !!!
У право си за ова тешко се бркаат духовите...ми имаат кажано еднаш дека духот на Тоше го повикале и после никако неможеле да го избркаат...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom