Повикување духови

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Јас имам слушано дека ако возиш над 100kmph на автопат Е-75 и гледаш во ретровизор и изговориш Хак 3 пати се појавувам и те правам да извршуваш прељуба со малолетници а не си ни свесен за тоа... Не знам само така имам слушнато...
:pos2:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Јас имам слушано дека ако возиш над 100kmph на автопат Е-75 и гледаш во ретровизор и изговориш Хак 3 пати се појавувам и те правам да извршуваш прељуба со малолетници а не си ни свесен за тоа... Не знам само така имам слушнато...
:pos2:
Хак е причината за блудничењето со малолетници во Македонија :nesum:
 
Член од
10 септември 2008
Мислења
24
Поени од реакции
1
а може ли да повикаш дух на некој жив, така да ти прави друштво ако ти е досадно?:) оти нели дух си е дух, не е битно дали ќе излезе од живо или мртво тело. ај пишете. досадно ми е, сакам да си играм со духови:)
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.484
Поени од реакции
22.177
Никој не дава рецепт како да се повика дух:toe:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
ednas znam go vikavme Lucifer i casata pocna da se dvizi i se odgovarase tocno, stvarno ko so go prasav posle godini red taka bidna i posle mu rekovme e fala aj sea idi si i si ojde,to est otide.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Луцифер неможеш да го повикаш.
Луцифер е божество , божество и дух има разлика .
Луцифер е Најдобриот ангел божји , беше * ..
Мора да сте божествени суштества чим сте го повикале , а верувам дека не сте :)
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
Абе какво повикување духови, салам сте вие? Не постои такво нешто... :nesum:
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Ко мали смо повикувале духооој со конец, игла, лист и свеќа така што конецот го вржавме со иглата и га ставивме во средината на листот во кој ја пишуваше азбуката во круг а исто така поделен беше на средина и на едната страна пишуваше ,,да,, а на другата ,,не,, и така поставувавме прашања и га вртевме иглата и чекавме сама да застане а и после требаше да се појави дух и секогаш ќе видевме некоја сенка мислевме дека е дух и бегавме ... но тогаш бевме деца и ништо не знаевме, а јас лично не верувам во духови и верувам дека после смрта душата ќе оди или во рајот или во пеколот.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Ах, старите добри времиња. Памтим еднаш у гаража викавмо духој. И тоа темница све, со свеќи. Ама ништо не излезе. :(
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Ах, старите добри времиња. Памтим еднаш у гаража викавмо духој. И тоа темница све, со свеќи. Ама ништо не излезе. :(
Е па нас ни излегоа (боштум боштум) вие изгледа не сте напраеле нешо ко што треба :pos2:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Да бе, ние сите професионалци у повикуење духој бевмо :):):)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom