Повикување духови

kokolo_sk

Фаринго Егзофагијален Дивертикулум
Член од
8 јуни 2006
Мислења
261
Поени од реакции
8
ok aj neka e po tvoe jas ti kazuvam
 
Член од
8 април 2007
Мислења
725
Поени од реакции
6
lele abe se skapav od smeenje...fortune i mene me zainteresira temava ama izgleda nikoj ne pisuva toa so go baras posto nikoj ne znae so pravel kako mal, decki raboti beeee...koj vek sme, lugje kako mozat duhovi da idaat...pak ostaj toa, so baranje idaat, ako mu recam ja dojdi i ete go toj odma na sluzba za mene :pos2:
 
Член од
15 јуни 2007
Мислења
50
Поени од реакции
2
abe i jas ednas ko kopilj sum vikal duxovi mislam deka duhot bese na krvava marija pojma neam ne pamtam znam samo deka na krajot trebase da se stavi vino vo edna casa ama eden kopilj ni go ispi i nisto od duhot
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
1
Поени од реакции
0
:toe:
Bush(av) напиша:
Верувате ли дека може да се повикаат духови? Знам дека има слична тема, ама некако не ми се става ова таму. Мене ме интересира конкретно самото повикување. Некои т.н. техники, искуства?

п.с. Ако темава не е за тука, преместете ја или спојте ја со онаа сличната.
 
Член од
10 март 2007
Мислења
242
Поени од реакции
46
imase nekoj pisa tamo porano ,nekoi raboti ne se cepkaat , ima edna stara pogovorka :vnimavaj sto posakuvas , jas sum svedok za toa so mrtvite koga napagaat . Ne ja predizvikuvaj sudbinata . nastrana od paranormal raboti , posreken ke bides .poz.
 

mALEFACTOr

..:[iluzionist]:..
Член од
30 април 2007
Мислења
512
Поени од реакции
24
Вака сега... Бев со моите, сестра ми и уште 3-4 фамилии во Лазарополе, тоа е село после Маврово (можеби сте слушнале на временска прогноза, стално го спомнуваат, btw не е битно). Тоа беше пред некој си 7-8 години. Во вилаа како што кажав бевме повеќе фамилии и една вечер се договоривме повеќемина од нас (околу 10на души вклучувајќи ги и родителите) да повикуваме духови. Повикувавме со игла, она класичното кога се врзува на конец и кога иглата треба да се движи накај одговорот. Го повикувавме духот на дедото на две деца кои беа со нас, а беше и нивната мајка (неговата ќерка). Во тој момент од негдека се појави кафеав лептир и леташе над масата и се спушти точно над едното дете (помалото). Мајката тогаш ни кажа дека дедото го сакал многу него. Продолживме да повикуваме, набрзо слушнавме како крцкаат скалите кои водеа до горните соби. Сите се стаписавме но набрзо ни помина стравот кога свативме дека е само мажот на едната жена која беше со нас. Се симнал по вода Почна да се смее што правиме и се врати горе. Продолживме и почнавме повторно да слушаме крцкање но овој пат од надвор (од пред вратата, вратата беше дрвена како на хорор филмовите) . Тоа беше доволно за да престанеме и да идеме на спиење. Утрото кога се разбудивме додека доручкувавме една жена која не беше со нас вечерта ни кажа "-сум ја сонувала мајка ми, не сум ја сонувала веќе 10 години" сите се стаписавме и се погледнавме знаејќи дека мајка и е почината. Веднаш по неа се надоврза и уште еден човек кој беше тамо, а не беше вечерта и никој му немаше кажано. "-што збориш бе, па и јас вечерва го сонував татко ми".
Чудна работа, дали беше коинциденција или пак не, никогаш нема да дознаам.
 
К

Кнез Мишкин

Гостин
:nesvest: Za povikuvanje na duhovi mi imaat kazuvano postari lugje deka se vitkaat lazici vo hartija pa se povikuva nekoj duh i mu se nareduva da ti dade odgovor na nekoj zelba i ako se otvorat lazicite zelbata ke ti se ostvari, imam probano i navistina uspeva, onie koi somnevaat neka probaat pa ke vidat deka sidurno uspeva, no mislam deka ne treba nie mladite preterano da se zanimavame so takvi raboti, tie ostavaat nekoi paranormalni posledici vo nasiot mozok, sozdavaat razlicni fobii.............................,,PODOBRO DA OSTANE SAMO IGRA............................,,:nenene: :vozbud: :nesvest:

мижи асан да ти баам е муабетов
Probaj ona so lazicite podolu pa ke vidis:nesvest: ...........:vozbud:

Вака сега... Бев со моите, сестра ми и уште 3-4 фамилии во Лазарополе, тоа е село после Маврово (можеби сте слушнале на временска прогноза, стално го спомнуваат, btw не е битно). Тоа беше пред некој си 7-8 години. Во вилаа како што кажав бевме повеќе фамилии и една вечер се договоривме повеќемина од нас (околу 10на души вклучувајќи ги и родителите) да повикуваме духови. Повикувавме со игла, она класичното кога се врзува на конец и кога иглата треба да се движи накај одговорот. Го повикувавме духот на дедото на две деца кои беа со нас, а беше и нивната мајка (неговата ќерка). Во тој момент од негдека се појави кафеав лептир и леташе над масата и се спушти точно над едното дете (помалото). Мајката тогаш ни кажа дека дедото го сакал многу него. Продолживме да повикуваме, набрзо слушнавме како крцкаат скалите кои водеа до горните соби. Сите се стаписавме но набрзо ни помина стравот кога свативме дека е само мажот на едната жена која беше со нас. Се симнал по вода Почна да се смее што правиме и се врати горе. Продолживме и почнавме повторно да слушаме крцкање но овој пат од надвор (од пред вратата, вратата беше дрвена како на хорор филмовите) . Тоа беше доволно за да престанеме и да идеме на спиење. Утрото кога се разбудивме додека доручкувавме една жена која не беше со нас вечерта ни кажа "-сум ја сонувала мајка ми, не сум ја сонувала веќе 10 години" сите се стаписавме и се погледнавме знаејќи дека мајка и е почината. Веднаш по неа се надоврза и уште еден човек кој беше тамо, а не беше вечерта и никој му немаше кажано. "-што збориш бе, па и јас вечерва го сонував татко ми".
Чудна работа, дали беше коинциденција или пак не, никогаш нема да дознаам.
Jas ne sum imal tolku vozbudlivo iskustvo, no bi sakal da kazam edni moi drugari se sobrale kaj nekogo doma, jas za sreka ne bev so niv, od dosada nemale sto da pravat vikale duhovi, no otkako zavrsile edniot od niv se zaglavil vo VC-to drugiot ke se skrsil po stepenici, megu niv se javil golem pritisok, nekoj strav bez pricina,....:vozbud: zatoa velam takvi raboti ja teraat psihologijata na covekot da pravi nekoi raboti nepronislivo, da se plasi i od najmal tresok na vratata, za sreca potrebno e malku vreme taa privremena fobija da prestane......:kesa:
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
The Blair Witch Project nema veze so povikuvanje duhovi!
a povikuvanje duhovi-detska rabota!
ne mi se veruva deka sekoj moze da povika duh!toa se posebni luge so takva moc!
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
60
Поени од реакции
3
хаха каква дешавка имаше кај мене у населба .. тоа се случувало у школскиот двор.. значи ова ми го кажуваат ден после случката . а тоа било пред едно 5 6 дена добро нема везе, значи си поминувала другаркава т.е си идела накај дома не знам колку било саат битно после дванаесет и видела некои така постари девојки дотерани се тоа и една статуа пред нив , статуава завиткана кај глаата со нешто црвено и многу многу свеќи околу нив. и девојчево застанало и ги глеало шо праат и вика одеднаш коа почнаа да се дерат као нездрави почнаа да плачат едната падна у несвест а другите две бегале и се дереле и и викале на оваа другаркава бегај многу лоши работи има тука нешто у тој смисол духови бла бла :pos2:. и плус и некое машко дошло и тоа се дерело и прво чудно ми падна ова да се случувало али си викам зашто да ме лаже 16 годишна другарка за вакви работи и отидов таму и стварно бе имаше некои црвени као што знам.. хартии некои и имаше како мастило на нив.. хх значи ете " можело " да се викаат духови :vozbud:
 

Commando

Единство-Активизам-Сила
Член од
12 јули 2007
Мислења
426
Поени од реакции
2
Ај кажете некои начини на повикување духови,сите што знаете различни начини пишете,ама убаво све објаснето,ако може mALEFACTOr да го опише неговиот начин(специјална покана)!:toe:

Може да биде интересно!
 

mALEFACTOr

..:[iluzionist]:..
Член од
30 април 2007
Мислења
512
Поени од реакции
24
Ај кажете некои начини на повикување духови,сите што знаете различни начини пишете,ама убаво све објаснето,ако може mALEFACTOr да го опише неговиот начин(специјална покана)!:toe:

Може да биде интересно!
се правеа повеќе ливчиња, на секое се пишуваше некој одговор, на пример: ДА, НЕ, Можеби, Точно... така некако не ми текнува баш. Ливчињата се ставаат во круг. Се врзува игла на конец. Конецот се држи со прст така да иглата виси точно во средината од кругот направен од ливчињата. Конецот треба да го држи некој кој има мирна рака и не смее да се тресе. Се повикува духот и се поставуваат прашања. Иглата ќе почне да се движи накај одговорите.
Среќно. :)
 

STARTER

Firestarter
Член од
31 август 2007
Мислења
935
Поени од реакции
246
Tesko deka duhovi moze da se povikaat, bidejki tie mnogu malku ostanuvaat vo nasata dimenzija
 

Kajgana Shop

На врв Bottom