Дали некој фрлил магија врз вас?

  • Креатор на темата black angel
  • Време на започнување
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
947
Многу ме нервира што обични дечиња, кои до вчера не знаеле да си го избришат г`зот, и плачеле кога ќе биле оставени во темница, и кои се плашеле од вештерки и чудовишта, сега тие дошле да кажуваат глупости за магијата не постоела, таа се мачкала на леб и којзнае што уште кога јас глава давам дека нешто да им се случи ќе им се наполнат гаќите и прво што ќе помислат е на магија.:tapp:
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Не фрлил на мене никој, ама мајка ми вика дека како мал ме имале земано на очи. Таа и баба ми... верувале или не...веруваат во такви ствари. И тоа за озбилно веруваат. И во судбина веруваат. Ја не можам да ги сватам.:toe:
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3
Поени од реакции
0
Луге не се зебавајте има такви работи .Опасни се .Многу се мокни.Кој не искусил не знае.Ке те срамнат со земја....Ке ти го земат здравјето и среката на тоа одат прво.
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Сеа ти како баба ми, ми звучиш:pos2:

не бе, неможам да верувам. Дур не осетам не верувам
 

Morbid

грофица
Член од
6 јануари 2009
Мислења
109
Поени од реакции
12
пробале ама им се вратило.
Изгледа сум поголема вештерка од нив или само паметно суштество што не верува во такви работи
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
391
Поени од реакции
20
veruvam vo takvi raboti,veruvam deka postojat losi luge koi mislat samo nekomu da nastetat.no isto taka veruvam deka onoj koj pravi loso kad tad mu e vrateno so loso.imav drugarka za koja se zborese deka pravi takvi raboti no koga trebase najubaviot del od nejziniot zivot da zapocne taa zagina vo sobrakajka.a jas dodeka se druzevme imav mnogu problemi so roditelite i vo skolo ne mi odese bas najdobro,bev nervozna ne mi se sedese doma pa odev po bajacki a majka mi velese deka i da ima nekoj nesto napraveno nemoze vecno da trae i bolje da ne odi covek po bajacki oti i tie ke te zbrlavat samo pari da ti drpnat.
 
Член од
11 септември 2008
Мислења
261
Поени од реакции
20
И јас не верувам во магии,ама една случка морам да ја кажам.
Кај нас во дуќан вработивме едно младо момче само што направи свадба.Додека работеше цело време се жалеше како жена му не може да остане бремена,и ако остане се пушта...Веќе 3 години така.Отишле да бараат лек во некое село кај некоја гатачка и оваа му рекла на Боби (така се вика машково) дека тоа што ке му каже нема да му се верува и најдобро ке биде да се увери сам.Му рекла во 12h точно на полноќ да се скрие некаде и да види од кај него пред врата кој ке му ја земе патиката тој му прави магии да не може жена му да остане бремена.
Уште истава вечер Боби се крие во колата која му била паркирана во дворот и што ке види-неговата мајка му ја зима патиката и ја дига накај небото и кажувала некој си чудни зборови....
Наредниот месец се преселија во стан и не живее со неговите родители,а жена му сега има близнаци...
Не знам дали е овоа магија или што ти знам што е ама кога ми кажуваше за случкава просто не можев да си поверувам.
Исто така ми кажа дека мајка му има 3 сестри и дека сите 3 се занимаваат со такви работи,и до ден денес ја колне мајка му....Страшно....



Исто така знам и друга случка за некоја жена од некое село што правела магии,нејзиниот син кога се враќал од школо и си одел накај дома во селово,си идело со татко му на неговото другарче што учеле заедно и направиле собраќајка при што умира само детево на оваа женава што правела магии,додека на овие другиве не им било ништо.:toe::toe::toe:
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Кој вика глупости тој не осетил каква моќ(лоша) имаат тие `маѓии`.Лично сум патела од такви работи и не е воопшто пријатно,тие што не осетиле треба да се благодарни.
И да,постојат такви луѓе што прават маѓии,незнам како и успева и не сакам да знам-само знам дека постојат и прават лоши работи:toe:
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
Луѓе ова се опасни работи !!!
Јас не верувам ,туку ЗНАМ дека овакви работи постојат.
Не можам нешто многу да расправам пошто се ежам кога зборувам(пишувам) за овакви работи.
Овие работи повеќето ни се турска оставштина а има и некои кои се провлечени уште од паганско време.
Коментарите од типот МЕНЕ НЕ МЕ ФАЌА се во најмала рака смешни.
Единствено нешто од кое се плашам во животот се овие НАДприродни необјасниви енергии(не од куршум,не од нож)затоа што оваквите работи можат психички да те скршат(безразлика колку си карактерно јак и психички стабилен)а богами можат и те како и физички да те унакажат.
Јас неверувајки во овие глупости....истражував за оваквите појави(источна Македонија изобилува со магии и НАДприродни срања)...работите кои ги дознав....видов не само што ме запрепастија туку и ме натераа да сфатам дека и ден-денешен во ова време на интрернет и глобализација...ПОСТОЈАТ НЕОБЈАСНИВИ СИЛИ.
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
76
Поени од реакции
5
ах само колку би сакала да не постојат, се убедувам самата во тоа ама некако не ми иде..
после се што ни се случило на мене и на моето семејство некако не ми иде да кажам дека не постјат, постоеле и ќе постојат..само што сега разликата е во тоа што повеќе не се плашам, затоа што многу често се случува да најдеме по дома некоја чудна ствар, сега е муабетот..еј пак ни прават магии:toe: Сум го осетила чувството кое знаеш дека не е твое, мајками еднаш за малку ќе умреше, како резултат на исчистената крв што беше попрскана низ целиот наш ходник(барем така и кажа бабата кај која беше)...закопани меса у двор, чудни исплеткани работи, забутани ствари на места кај што не би помислил дека може да ги има, исечени делови од облека и постелнина, маица која ми исчезна на една година, ми се појави изгужвана на сред соба, чудни конци на гардероба и еден куп други работи...повеќе незнам што да правам, што и ако отидам некаде и тојј некој ќе ми растури , кога тој што прави пак ќе ми направи....Господ е со мене, Он нека суди...
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Од тие магии, конци, салфетки влакна, ми се раздели семејството пред многу години, и секоја чест на таквите луѓе со црна душа, како се способни за такво нешто, али тоа е
 

Cruela DeVill

THE BEST DAMN THING
Член од
15 август 2008
Мислења
222
Поени од реакции
14
јас лично неам искусено такво нешто ( да чукнам во дрвО) ама знам луѓе кои инале низ такви срања и иако не верувам...со страв неккао гледам кон тие нешта. само неможам да сфатам бе како може да постојат такви луѓе...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom