Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување
Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
Би се префрлил и јас но тешко некој да ми го понуди ова што го добивам на ADSL:
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
153
Поени од реакции
9
ЗБОГУМ ТЕЛЕКОМ :):):) од денес на телекабел, и прв впечаток, задоволувачки


ti e za 500 denari bate .... t

--- надополнето ---

Би се префрлил и јас но тешко некој да ми го понуди ова што го добивам на ADSL:
a ova ne ti e za 500 mislam deka ti e za nekoi skromni 1200+
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
285
Поени од реакции
5
Vaka sea .. imam edno prasanje . Imam adsl so ovie novive ruteri so wi-fi i so lan ... dvata Pc so mi se do ruterot mi se so kabel a imam eden podaleku .. pa sakav da prasam poso imam wi-fi priemnik usb dali toa ke mi zavrsi rabota ili moram da kupuvam adapter za u PC to ???
 
С

Спенсер

Гостин
Vaka sea .. imam edno prasanje . Imam adsl so ovie novive ruteri so wi-fi i so lan ... dvata Pc so mi se do ruterot mi se so kabel a imam eden podaleku .. pa sakav da prasam poso imam wi-fi priemnik usb dali toa ke mi zavrsi rabota ili moram da kupuvam adapter za u PC to ???
пробај бе... ако фаќа усб-то фаќа,ако не остани си на кабел... ако се блиску ке фаќа/..
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Кој стаил оптички :P

До кај се бе позериве со местење кабли има некој инфо ?
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Звонам на 171 и ми вика погрешен број. Дали е тоа зошто вртам од ВИП, мора да вртам од Т-Мобиле?
edit: И што е разликата помегу 3 Мах Optik и стандарните пакети 3 Мах? Цената е иста, телефонската услуга иста, телевизијата е иста, сама интернетот Optik пакетите имаат подобар интернет. А цената е иста. Или грешам?
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.775
Звонам на 171 и ми вика погрешен број. Дали е тоа зошто вртам од ВИП, мора да вртам од Т-Мобиле?
edit: И што е разликата помегу 3 Мах Optik и стандарните пакети 3 Мах? Цената е иста, телефонската услуга иста, телевизијата е иста, сама интернетот Optik пакетите имаат подобар интернет. А цената е иста. Или грешам?
првин пред 171 да свртеше 02/171

оптик е со оптички кабел до дома, FTTH технологија, ако не си од неколку населби од Скопје не ти е достапна таа опција, иначе телефон и ТВ е исто само интернетот е многу побрз и по надминување на лимитот брзината останвит задоволителна, а не како на обичниов нет да паднит на dial up брзина
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
И +200 денари се поскапи Optic пакетите месечно.
 

Simple mind

Паметни баби
Член од
19 јуни 2010
Мислења
57
Поени од реакции
1
Може некој точно да ми каже дали на рутеров Speedport W 504V треба да свети последната сијаличка Festnetz. Фала!
 
Член од
4 мај 2007
Мислења
598
Поени од реакции
208
Тиње е нетов -.-
080012345 беше техничка поддршка ? Малце да им викам :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom