Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување
P

Princ

Гостин
И јас на тоа помислив. Изгледа во делов има некој проблем.
И се нервирам дека 5 минути чекав на телефон за да ми каже дека немало никаков проблем. Ах бе...
 
P

Princ

Гостин
Не, сигурен сум дека не знаат. Штом кај овој на смена пријавив одма а тој не сакаше да провери, значи слабо.

Се оправи најпосле :)
 
Член од
18 август 2006
Мислења
325
Поени од реакции
4
Им се заглупел некој свич или рутер ваљда спрема Ѓорче, па затоа немаше.
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Лимитов ми е одамна поминат,а брзинава не ми е кутната...да не има некои промени во пакетите?Не дека ми смета ова цицање на гага интернет,туку ме зачудува од Телеком вакво нешто :)Се' после 15ти било премија за мене,а сега 22 а сеуште имам асален нет....закон! :) :)
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
Лимитов ми е одамна поминат,а брзинава не ми е кутната...да не има некои промени во пакетите?Не дека ми смета ова цицање на гага интернет,туку ме зачудува од Телеком вакво нешто :)Се' после 15ти било премија за мене,а сега 22 а сеуште имам асален нет....закон! :) :)
Вака се име десено и кај мене.. Незнам на што се должи, али ти не си крив, така да нема за што да се секираш.. Терај вака додека моеш, стај филмви и игри за симињање :))
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.775
имам едно прашање, шо теребит да напрајт чоек за да не му го избришет јузерот на замунда? ако некој знајт нека кажит :toe::toe:
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.394
Поени од реакции
577
имам едно прашање, шо теребит да напрајт чоек за да не му го избришет јузерот на замунда? ако некој знајт нека кажит :toe::toe:
Па нема да биде лошо ако Upload-ираш малку повеќе :helou:10 кб/с аплоад не ти врши работа , повеќе мораш !
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Лимитов ми е одамна поминат,а брзинава не ми е кутната...да не има некои промени во пакетите?Не дека ми смета ова цицање на гага интернет,туку ме зачудува од Телеком вакво нешто :)Се' после 15ти било премија за мене,а сега 22 а сеуште имам асален нет....закон! :) :)
Вака се име десено и кај мене.. Незнам на што се должи, али ти не си крив, така да нема за што да се секираш.. Терај вака додека моеш, стај филмви и игри за симињање :))
И мене вака преминав лимит во вторникот до сабајле имав брз интернет.


Инаку имам 10 гб пакет.:pos2::pos2::pos2:
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
прашував во т-хоме за новиов интернет со фибер оптички кабли... и кажаа како ќе биде од кај нив ама не се знае кога...
знае некој точно кога ке биде или се се тоа претпоставки ?
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Вака се име десено и кај мене.. Незнам на што се должи, али ти не си крив, така да нема за што да се секираш.. Терај вака додека моеш, стај филмви и игри за симињање :))
Ме делнаа пред некој саат :(таман почнав торентот да го загревам,али ае шо е тоа е...требаше порано да ми текне за филмовите :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom