Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.563
Поени од реакции
6.683
Константно ми пага нетот по десет секунди и пак се врака во нормала,, се јавив во Т хоме неколку пати и ми одговорија дека се е во ред од кај нив и да пробам да го рестартирам рутерот.Али џабе пак го прави истото...

Го имам белиот томсон рутер но сврзан сум со уште еден рутер (линксис) што го користам како свич за персоналниот компјутер.

Дали некој имал сличен проблем ? Help?
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.117
Поени од реакции
8.187
Константно ми пага нетот по десет секунди и пак се врака во нормала,, се јавив во Т хоме неколку пати и ми одговорија дека се е во ред од кај нив и да пробам да го рестартирам рутерот.Али џабе пак го прави истото...

Го имам белиот томсон рутер но сврзан сум со уште еден рутер (линксис) што го користам како свич за персоналниот компјутер.

Дали некој имал сличен проблем ? Help?
Исто и овде истиот проблем до нив е...
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Ако ти се гаси цел рутер би требало до рутерот да е. Неколку пати ми има правено така, па сеа го стаив вертикално и ете од тогаш не му текнало...
 
Член од
18 август 2006
Мислења
325
Поени од реакции
4
Нов пакет имаат, 100/10mbps порано го немаше.
Само внимавајте, тоа не е интернационална конекција туку локална, низ Словенија, а тоа не е кажано. Работата е што словенците имаат голема количина на content servers, па затоа и ги нудат тие брзини. До пред 3-4 години, цела МК имаше 2 Gbps излез кон светот.
 
Член од
22 јули 2006
Мислења
1.265
Поени од реакции
36
Само внимавајте, тоа не е интернационална конекција туку локална, низ Словенија, а тоа не е кажано. Работата е што словенците имаат голема количина на content servers, па затоа и ги нудат тие брзини. До пред 3-4 години, цела МК имаше 2 Gbps излез кон светот.
Грешка си за Т-2. Има некој забележано да се раскопува се живо и диво во негова населба? Секој трет тротоар тука е раскопан на пола, елегантно. :) Никако да ги фатам дечкиве што работат, да ги прашам до кај се.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.518
Поени од реакции
14.195
DoctorP напиша:
Денес од извори од Т-Home добив информација дека ке има зголемување на лимитите за трафикот на интернет, оној пакет што е сега од 25 гига ке биде со цена како оној од 10 гига ... односно 25 гига ке чини 587 денари со ДДВ, а цената на основниот пакет од 10 гига ке биде намалена. Ми напоменаа дека ваквите промени се очекуваат околу нова година...Па останува да видиме што ке се случи

Цитат од еден друг форум. Дај боже вака да го направат. :)
 

kire_koste

Которец
Член од
9 декември 2008
Мислења
303
Поени од реакции
129
Цитат од еден друг форум. Дај боже вака да го направат. :)
Абе ако е така дај ќе чекаме до нова година, ама не ми се верува дека овие аждаји од Т-Хоум ќе направат таков смел чекор. Ќе почекаме уште 40 дена нема проблем...
 

Jordan Rudess

Tonight's the night.
Член од
3 декември 2008
Мислења
412
Поени од реакции
53
Преска мајка ми ми кажа дека имало некои новости во T-home. Кој има од таму интернет веќе една година, му давале гратис модем или бежичен телефон.. Колку сте со ова запознаени, или се некои дезинформации..
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
^Тоа е со потпишување на договор нов ми се чини...
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Преска мајка ми ми кажа дека имало некои новости во T-home. Кој има од таму интернет веќе една година, му давале гратис модем или бежичен телефон.. Колку сте со ова запознаени, или се некои дезинформации..
Старо е ова како што кажаа погоре.
Договорот треба да е на 18 месеци за да добиеш бежичен телефон, а друга работа е што немаат во ниеден салон па ќе се запишеш во листа на чекање за кога ќе стигне, евентуално да ти дадат:)
 

Jordan Rudess

Tonight's the night.
Член од
3 декември 2008
Мислења
412
Поени од реакции
53
Старо е ова како што кажаа погоре.
Договорот треба да е на 18 месеци за да добиеш бежичен телефон, а друга работа е што немаат во ниеден салон па ќе се запишеш во листа на чекање за кога ќе стигне, евентуално да ти дадат:)
Со други зборови срање..
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
па добро кој планира да си остане корисник на т-хоме или има некој договор за интернет, може барем да си направи договор за фиксната линија на 18 месеци и да си земе бежичен телефон.
 

Jordan Rudess

Tonight's the night.
Член од
3 декември 2008
Мислења
412
Поени од реакции
53
па добро кој планира да си остане корисник на т-хоме или има некој договор за интернет, може барем да си направи договор за фиксната линија на 18 месеци и да си земе бежичен телефон.
Како и да е да се обврзеш на 18 месеци за еден телефон е многу.. Нонстоп излегуваат нови понуди.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
па добро кој планира да си остане корисник на т-хоме или има некој договор за интернет, може барем да си направи договор за фиксната линија на 18 месеци и да си земе бежичен телефон.
A за тие 18 месеци Господ ќе се симне и ќе даде понуда интернет преку воздух, ќе отидеме на марс, Грција ќе не признае.... а ти ќе си плаќаш иста цена за иста понуда од пред 10 години :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom