Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.176
Поени од реакции
4.133
Веќе 3 дена катастрофа ми е адсл-от од т-хоме, паѓа на секои 5 мин, не отвара страни а и тие што ги отвара ептен споро. Дали знае некој што е проблемот пошто денес разбрав дека и други имале проблем што се на т-хоме.
Катастрофа е нетот.:tapp:
 
Член од
7 септември 2005
Мислења
18
Поени од реакции
1
Slusnav deka imalo poplava od javuvanja i zalbi denovive u t-home, definitivno ima nekoja pogolema frka ali use neznam sto e rabotava. Netot vekje 5 dena mi e tinja.
 
H

HITCH

Гостин
И кај мене е ужас им се јавив се карав и ми средија нешто. Проверете да не ви намалиле брзина, кај мене еднаш имаа нешто грешка беше 14800 дл а треба да биде 8000 (имам адсл 100гб)
 

Bobson

Seek & Destroy
Член од
22 февруари 2008
Мислења
274
Поени од реакции
41
Кај мене супер си е брзината, точно колку што треба да е, малце е нестабилен знае и за 1час да падне 3-4 пати ама :toe:
 

kire_koste

Которец
Член од
9 декември 2008
Мислења
307
Поени од реакции
136
Многу добар четири. Од шест мбпс колку што треба да биде, имам 5 мбпс..





Патем да прашам нешто ЌЕ ИМА ЛИ НЕШТО НОВО ВО ВРСКА СО АДСЛ-ОТ ОД Т-ХОУМЦИ ИЛИ НЕМА ДА ИМА?
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Има web interface, не те сфаќам... што мора да се мести преку конзола?
Веб интерфејсот нуди многу малку опции, а е и многу баговит. Или можда сум седнал на фаличен рутер да работам, незнам. Примаше сетинзи само преку конзола.
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
108
Поени од реакции
1




Eve gospodata od Telekom usvari T-Himee kolku si kradat na Paket od 25 GB ...celi 4 Gb ....:tapp:E so e nogu nogu e.....Da dade gospod site da se isklucat:pop: ....i ne mislam da zvonam .Na net meter isto tuka nekade e so Linksysot okolu 19.5 Gb ....A ako mu se javis na 0800 opet isto nivniot merac e najtacan:pos2:Aj da menjame t-homot oti bolni se ludjeto sto rabotat tamu :drk:
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
На крај на лимит стај да се симињаат неколку работи и ќе надополниш.
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
108
Поени од реакции
1
Ce stavam sekako ne gi ostavam jas taka nego maten so te praat...Pred toa imav 10 Gb 2 kradea najmalce ete nekolku strani nazad imam postirano ..U glavnom sakam da kazam deka kradat i toa baadji :uvo:
 

kire_koste

Которец
Член од
9 декември 2008
Мислења
307
Поени од реакции
136
Ce stavam sekako ne gi ostavam jas taka nego maten so te praat...Pred toa imav 10 Gb 2 kradea najmalce ete nekolku strani nazad imam postirano ..U glavnom sakam da kazam deka kradat i toa baadji :uvo:
Ништо ново од нив......


Ќе им се врати како бумеранг некој ден ова мајтапење....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom