Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.399
Поени од реакции
1.825
Дечки на ум сум сеа за малку креатин да земам....совети? Да не имаат некакво лошо влијание врз бубрезите? За што поточно се креатините?
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Дечки на ум сум сеа за малку креатин да земам....совети? Да не имаат некакво лошо влијание врз бубрезите? За што поточно се креатините?
Ако не сум грешка,креатинот се произведува во самото тело и го има во месото.
Креатинот се пие за сила пред тренинг и за маса после тренинг
Деновите кога не се вежба се пие сабајле,препорачано е да се пие со природни јаглегидрати т.е. исцеден сок од овошје или 100% џус(тетра пак)

Јас сум задоволен од креаинот кога го пиев
:helou::helou:
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
Дечки на ум сум сеа за малку креатин да земам....совети? Да не имаат некакво лошо влијание врз бубрезите? За што поточно се креатините?
za steta na bubrezite kolku i kako nemozam da ti kazam, znam samo deka tesko se isfrla... toa sto nema da se iskoristi i nema da otide do muskul podolgo vreme ostanuva vo bubrezi i so premnogu tecnosti moze da se isfrla...taka da ako zimas kreatin pij mnogu tecnosti da ne ostane vo tebe :)

rasprasaj se poveke pred da kupis.
ima kreatin sto svrzuva voda i sto ne svrzuva voda...
toj sto svrzuva voda pobrzo ti gi pumpa muskulite, odnosno nosi pogolemo kolicestvo voda vo niv i izgledaat ponapumpani i pocvrsti




p.s. se izvinuvam za fontot, ke go sredam pokasno.
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.399
Поени од реакции
1.825
Мене ми треба за маса....сакам да го комбинирам со гејнер некој.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.695
Поени од реакции
3.647
Мене ми треба за маса....сакам да го комбинирам со гејнер некој.
Епа ако сакаш маса, тогаш може да го искомбинираш гејнерот уште со креатин и трибулус. Вода мораш да пиеш многу (секогаш да имаш шишенце со вода до тебе), мораш и многу да јадеш и се разбира на тренинг нема штедење, форсирање до максимум. Имаш и уште една кобинација односно чист протеин, тестостерон и Хорс, ма да ова второво не се препорачува баш за почетници...
 

xtrajcex

BE STRONG!!!
Член од
10 декември 2008
Мислења
12
Поени од реакции
1
Дечки на ум сум сеа за малку креатин да земам....совети? Да не имаат некакво лошо влијание врз бубрезите? За што поточно се креатините?
Бато вака... креатинот ја врзува водата во организмот дава сила само има разлика од креатин до креатин.плати па клати :wink: а за штетно дејство врз бубрези нема слободно иди напред, само јас сепак би бил за ПРИРОДНО СИ Е ПРИРОДНО мада мн тешко оди ама она што е направено верувај секогаш ке се задржи
позз:helou:
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.563
Поени од реакции
6.684
Замрела малце темава па мислев да ја реактивирам :D , Само сакав да дадам еден совет за оние кој се поченици дека најдобро време за вежбање е зимскиот период поради тоа што е ладно и не се троши многу енергија како што е во лето.Така да најдобри резултати очекувајте во овој период.Поз:wink:
 

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
Замрела малце темава па мислев да ја реактивирам :D , Само сакав да дадам еден совет за оние кој се поченици дека најдобро време за вежбање е зимскиот период поради тоа што е ладно и не се троши многу енергија како што е во лето.Така да најдобри резултати очекувајте во овој период.Поз:wink:
Јас пак знам дека не е баш најдобро на ладно, пошто се троши енергија за да се затопли телото.
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.563
Поени од реакции
6.684
Не баш ваков :pos2::pos2::pos2: али замисли сега ти од коска и кожа да станеш 40% од овој хехехех , и ова Рони Колеман беше или? :D
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Абе јас да имам пари знам и кај да вежбам и што да јадам и колку да јадам.
Одев во теретана година дена со паузи, сега веќе не идам 3-4 месеци. Ке почнувам деновиве, дали ке биде штетно одма да земам некој креатин или да почекам некој месец. Не ми се иде на чисто веќе, немам ни мотив ни ништо.
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Не баш ваков :pos2::pos2::pos2: али замисли сега ти од коска и кожа да станеш 40% од овој хехехех , и ова Рони Колеман беше или? :D
Да, Рони е.





Ал кaпс ар бастардс:)

Абе јас да имам пари знам и кај да вежбам и што да јадам и колку да јадам.
Одев во теретана година дена со паузи, сега веќе не идам 3-4 месеци. Ке почнувам деновиве, дали ке биде штетно одма да земам некој креатин или да почекам некој месец. Не ми се иде на чисто веќе, немам ни мотив ни ништо.
Абе прво врати се у форма, околу месец дена па после земи си.:toe:
 
Член од
29 април 2008
Мислења
164
Поени од реакции
1
Дечки едно прашање (можда и малце глупо),кажете ми разлика помеѓу коса клупа и хоризонтална,за гради,која е поефективна?????
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.563
Поени од реакции
6.684
Дечки едно прашање (можда и малце глупо),кажете ми разлика помеѓу коса клупа и хоризонтална,за гради,која е поефективна?????
ХИХИХИ Двете имаат различна функција,али хоизонталната фака поголем опфат на градите ,косата за страничиот и горед дел од градите а контракосата за годниот дел,
 
Член од
29 април 2008
Мислења
164
Поени од реакции
1
ХИХИХИ Двете имаат различна функција,али хоизонталната фака поголем опфат на градите ,косата за страничиот и горед дел од градите а контракосата за годниот дел,
Значи косата е подобро да се применува.....секако јас таа ја применувам...
Фала ти,не знаев која е разликата пошто сум во Италија,а тазе сум сеуште и не го знам јазикот па не можам да комуницирам и работам само како што ќе ми кажат,а појма немам кои се ефектите,хаха,но полека ги научив тие работи само ова не ми беше уште јасно...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom