Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Z

ZeroStyle

Гостин
109 цм груда? омг мојава четвртина :kesa:
Ај сликите да видиме што звер си :)
 
С

Спенсер

Гостин
109 цм груда? омг мојава четвртина :kesa:
Ај сликите да видиме што звер си :)
109 цм???:pos2: ја неам ни 20цм:pos2::pos2::vozbud::vozbud:, ја дај слики, и да прашам нешо, ми рекоа за стомачни, во серии ако прајш по 30тина ти се отцртувале мускулите,а ако прајш повекје но одеднаш
не се отцртувале, вистина или лага???
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
109 цм???:pos2: ја неам ни 20цм:pos2::pos2::vozbud::vozbud:, ја дај слики, и да прашам нешо, ми рекоа за стомачни, во серии ако прајш по 30тина ти се отцртувале мускулите,а ако прајш повекје но одеднаш
не се отцртувале, вистина или лага???
глупости. само изговор да не се вежба. ти земи прај стомачни, напумпај ги, па после обликување со многу серии и малце повторувања =)
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Teretana e za luge bez talenet za sport
Да да у право си и после ќе почнат да се шибат стериоди и ПРОТЕИНИ па ќе се напумпат со мускули и ќе се прават некојси без никаков труд!!!:tapp::tapp::tapp:
[eдитирано од модератор : Без лични навреди, нека биде последно - Џену Грл]
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
не обрнувајте внимание, нека си се теши. затоа 70% од тие што вежбаат кај мене се атлети и спортисти.
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
89
не обрнувајте внимание, нека си се теши. затоа 70% од тие што вежбаат кај мене се атлети и спортисти.
И :icon_bigg
Убаво си напиша. Спортистите оправдано одат во теретана да стават маса, ослабнат... за да бидат појаки или побрзи т.е подобри во спортот што го тренираат. А не некој малоумен што не тренира ништо и оди во теретана за со стомачни да фаќа женски, или да набаци некој мускул за да му се плашат во град :smeshko:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
И :icon_bigg
Убаво си напиша. Спортистите оправдано одат во теретана да стават маса, ослабнат... за да бидат појаки или побрзи т.е подобри во спортот што го тренираат. А не некој малоумен што не тренира ништо и оди во теретана за со стомачни да фаќа женски, или да набаци некој мускул за да му се плашат во град :smeshko:
Не ме вреѓај , ја сум малоумен !! :pos:

Се шалам, ама такви кој идат за да фаќаат женски и да се чаталат низ град ми се незнам... Јас идам у теретана за да се развијам као чоек пошо се згрбавев од компјутерот и се направив стока :kesa:
 
С

Спенсер

Гостин
хах,такви шо само се пумпаат без врска има многу,али мора малце да се развиеш бе, не претеризам али малце мора,и никако за чатал, ај ке почнам ја сеа,проектна активност одбрав спорт(теретана), па ќе видиме како ке иде,
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
хах,такви шо само се пумпаат без врска има многу,али мора малце да се развиеш бе, не претеризам али малце мора,и никако за чатал, ај ке почнам ја сеа,проектна активност одбрав спорт(теретана), па ќе видиме како ке иде,
седи бе ти мал си :) прави само склекови и стомачни дома
ја мислам некој шо има под 17-18 год не треба да иде во теретана треба уште да се развива ова она....па незнам вие си знаете
 
С

Спенсер

Гостин
седи бе ти мал си :) прави само склекови и стомачни дома
ја мислам некој шо има под 17-18 год не треба да иде во теретана треба уште да се развива ова она....па незнам вие си знаете
сега сум 1ва,14год, и така ми рекоа,без големи тежини,после 18 тогаш потешко,сега само стомачни и склекови,али ке пробам колку можам,
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
сега сум 1ва,14год, и така ми рекоа,без големи тежини,после 18 тогаш потешко,сега само стомачни и склекови,али ке пробам колку можам,
Сепак, имаш 14 години и фазата на растење и развиток не е се` уште завршена. Работи си дома како што ти кажаа, склекови и стомачни, рано ти е за теретана. Еден другар се откажа од пливање кога бевме на твоја возраст и продолжи со теретана. Сега е висок колку Вели Мумин, додека неговите колеги се џоа ШваЈценегер:).
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Само дома правам склекови. У теретана не идем зш ме мрзи и глупо ми е и досадно ми е и то :pipi:
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Сепак, имаш 14 години и фазата на растење и развиток не е се` уште завршена. Работи си дома како што ти кажаа, склекови и стомачни, рано ти е за теретана. Еден другар се откажа од пливање кога бевме на твоја возраст и продолжи со теретана. Сега е висок колку Вели Мумин, додека неговите колеги се џоа ШваЈценегер:).
Се расте се до 20-ката. Јас сум 16 и како што гледам растот сеуште не е намален, си растам како што растев до пред 2 години. За во теретана да одиш треба да имаш најмалку 18 години (не е правило, ама е препорачливо). Го жалам другар ти што се откажал од пливањето. Еден од најдобрите спортови е, но бара многу голема физичка кондиција.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom