Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
sliki ? neeeeeeeee :) jas uste nemozam da se naviknam so stomacnite.
izgleda bev premnogu ulezan... ama se gura nekako vezbam sekoj den.
negoooo ima li nekoj zainteresiran za odenje na vodno ?
od drzavna do vrv i nazad peski... bez taksi do sredno i takvi rab... :)
ima zainteresirani ?
ako ima pisete pa ke se dogovorime za koj den da ideme..
do sega sme dvajca... jas i fearless :)
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Дечки, кога ќе видиме слики со (без) резултати?:)
Резултати СЕГА....да се допунат батериите па ќе стаам слики од Мојата рака/грб/стомачни и задница:vozbud:
Може не се големи а искрено ги мразам големите, чисто дефинирани мускули 100%пјур масл....

Хемија не признавам. Тоа е чит.
Хемија? Што е тоа хемија? Стероиди(анаболици) и слични глупости? И јас сум против тие работи:)
Легални се сите протеини креатини глутамини аминокиселини:) и ги има во нашите тела, само кај некој повеќе кај некој помалце јебига кај кој како лачи организмот. Кај мене се лачи помалце па така ги внесувам во мојот организам во форма на прашак

Ова доаѓа исто како кога си болен и не пиеш апчиња затоа што се хемија. Епа ела излечи се само со лимони:pos::pos:
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Па нормално точкест ќе крева на маса а тие што,сакаат да дефинираат треба да трчаат одсабајле кардио и плус вежбање после со тегови.Јас овој месец одмарам почињам од 11 февруари од тогаш ќе се видат резултати не дека не можам сега имам 2 испита јбг мора малце одмор.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Јас се пријавувам за трчање,ролање,возење точак на кеј саат време.Термини одсабајле,10 саат некаде или во 3 саат.
 

draganask

те сакам СОНЦЕ
Член од
4 декември 2007
Мислења
401
Поени од реакции
24
А за девојките.. Дали има заинтересирани за аеробик? можам да ви дадам линкови од две видео снимки на Клаудија Шифер , една за долен и една за горен дел од телото. За мене навистина функционираат и не се воопшто премногу тешки. Ги препорачувам а ако има заинтересирани нека пишат. :smir:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Ќе ви се придружам и јас за некој ден во теретана. Никад не сум бил подебел у живот, ова зимава фатална беше, улежување до бесвест, фотографиите од роденденот ме извадија од памет и морав да почнам со акција пошто отидов у неповрат :)

Од минатата недела почнав секојдневно по 10 километри точак да возам, дома склекови, стомачни. Во последниве 3 дена 3 кила симнав. Не е реално, пошто на почеток телото дехидрира, ама делува охрабрувачки :) Баталувам и пива и месишта, кркам посни манџи и овошје, вечерам супа.

Си поставив цел во наредниве две недели да симнам 8 кила и мора да успеам. Сум симињал и претходно и знам дека ќе успеам.

Ако има некој кандидат за возење точак по кеј нека се пријави.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Acid што правиме за теретана? Продужуваме ваму или мењаме локација ради педерското поскапување????
Јас задњиве денови не бев способен за да мрднам со прст од преумореност али од утре продолжуваме со стара песна:)
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
шо се десило? какво поскапување? кај ќе се селите? дајте инphо одма! сместа, да не речам -)
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Абе фејЧер си ти :) ќе дојдам 11ти 11ти сум таму. Ко бате Бане на 15ти Септември :pos::pos:
Па да бе поскапено е за 100че а гужва има ненормално многу, видоа народ па ајде удри на цената. Ненормални:( е за префрлање незнам ко што зборевме со Ацид беше муабетот АРМ да цепаме али ќе видиме
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
охооо... за гужвите знам како е, иам трењирано таму. дали е уште таму испотениот дечко што лупа во вреќата 2 саати без престан, а притоа мириса на расипано сирење полиено со оцет?
решете што ќе правите, па информирајте ме. иначе за датумот... не сум јас крив. финансиите се -)
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
охооо... за гужвите знам како е, иам трењирано таму. дали е уште таму испотениот дечко што лупа во вреќата 2 саати без престан, а притоа мириса на расипано сирење полиено со оцет?
решете што ќе правите, па информирајте ме. иначе за датумот... не сум јас крив. финансиите се -)
Не бе не бе го нема....али има прилично многу влакна кои што смрдат дигајќи бенџ и рамо:uvo:
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
negoooo ima li nekoj zainteresiran za odenje na vodno ?
od drzavna do vrv i nazad peski... bez taksi do sredno i takvi rab... :)
ima zainteresirani ?
Ако ти се пешачи сеуште, може сабота ?
И секако други заинтересирани евентуално ?
Не сум бил одамна до горе на чај :)
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
мислиш во Атанасовски...не Јас сум Во ПРОФИ... теретанава ја Pеновираа пред еден месец и е доста топ средена...прва лига има и """""""Hови Cправи.""""""
значи оваа е боље,
само...
профи е кај слепите или од другата страна доле у подрумот?
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Ima dobra teretana kaj studentskiot dom sto e karsi kaficite Beneton i AMG, se simnuvas vo po skali nadole, Body Gym mislam deka se vika. Fino e vnatre, ok lugje, pagjaat i zaebancii i za bilo sto moze da gi prasas za vezbi ako sakas, ima dosta spravi i cenata e 750 denari mesecno i mozes da doagjas koga sakas i kolku sakas.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom