Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување
Член од
22 јули 2006
Мислења
1.265
Поени од реакции
36
И за тие пакети ја користат финтата ДО. Мамата хохштаплерска, не можат ни 8 Mbps да ГАРАНТИРААТ а бараат уште само 200 денари за ДО 20 Mbps.
The Man, 10Mbps скоро никаде не држи. 20 е сон што нема да се оствари наскоро. Барем не за само 200 денари. Очаен обид им е само да присоберат уште некој денар од народов напатен, услуга таква не можат да дадат. Ако можат нека бришат тоа до. Барем од пакетите со 8-10 Mbps.
Јас 4 дена бев со 10/1 конфиг, а 6-7 месеци со 8/1 и супер беше. На 300м растојание од локалната пошта сум. Не ме прашувај зошто имав такви брзини, нејќев да им се јавам и да се бунам заради тоа што немав 6, туку имав повеќе. :)
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.800
Поени од реакции
5.637
Spored mene ne e problemot sto zgolemija brzini a ne se tolkavi brzinite tuku po nadminuvanjeto na limitite od 10GB i 25GB namaluvaat na 64kb/s.Sto se odnesuva do mene podobro e da mi dade brzina do 2mb a da ne mi namaluva brzina voopsto bez razlika kolku sum spustil ili neka mi namali do 256kb/s kako kaj kabelskite operatori otkolku da mi dade 6mb/s a posle 10gb da mi spusti na 64kb/s.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
395
Поени од реакции
6
Da prasam nekoj od 3max korisnicite, dali do sega mu namalile brzina po nadminuvanjeto na limitot?

Mislam deka na nikoj ne mu namalile i samo ni pravat finti deka meracite im kasnat.

Zosto?

Fakt e deka so isklucen receiver imas pogolema brzina.

E sega ne mi e jasno kako ke namalat na 64/64, posto odma bi imale problemi so televizijata.
Ne vikam deka ne e mozno da namalat brzini na 64 i televizijata da funkcionira besprekorno, no mislam deka tie toa ne go mozat i zatoa na nikoj ne mu namalile od brzinata.

Bi sakal da slusnam vase mislenje za ova.
 
P

Princ

Гостин
И сам велиш дека можно е тоа.
Телевизијата и VoIP-от не одат преку интернет туку одат преку локална мрежа со телеком.
Инаку јас имам Comfort+ со неограничен интернет со звездичка ама никако да го надминам лимитот да видам дали стварно ќе ме стават на 64/64. Минатиот месец бев многу блиску (околу 130 гига) ама ништо од тој бизнис. Ќе видиме месецов.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
395
Поени од реакции
6
И за тие пакети ја користат финтата ДО. Мамата хохштаплерска, не можат ни 8 Mbps да ГАРАНТИРААТ а бараат уште само 200 денари за ДО 20 Mbps.
The Man, 10Mbps скоро никаде не држи. 20 е сон што нема да се оствари наскоро. Барем не за само 200 денари. Очаен обид им е само да присоберат уште некој денар од народов напатен, услуга таква не можат да дадат. Ако можат нека бришат тоа до. Барем од пакетите со 8-10 Mbps.

Uste na pocetokot mi imaat kazano deka linija kaj mene drzi 12.
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
Има некој со макс тв и да го има надминато лимитот па да каже што се случува потоа?
Ако стварно не го намалуваат јас ке се префрлам на макств
 

Снајпериста

несреќник
Член од
20 ноември 2008
Мислења
293
Поени од реакции
4
a kaj mene samo preku den imam brz internet a navecer posle 17 30 paga duri i nemozam da se konektiram. ovie od t - home mi vikaat deka bilo do naponot. i jas za da proveram dali e do toa ili mu paga brzinata povnav da spustam edna igra do kaj 17 30 bese so 200 kb\s a posle 17 30 pagase netot i koa ke se konektirav igrata se spustase so 20 kb\s i odma pagase na 0,1 i sea pak po:uvo:cna da se spusta so 10 do 12 kb\s.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
a kaj mene samo preku den imam brz internet a navecer posle 17 30 paga duri i nemozam da se konektiram. ovie od t - home mi vikaat deka bilo do naponot. i jas za da proveram dali e do toa ili mu paga brzinata povnav da spustam edna igra do kaj 17 30 bese so 200 kb\s a posle 17 30 pagase netot i koa ke se konektirav igrata se spustase so 20 kb\s i odma pagase na 0,1 i sea pak po:uvo:cna da se spusta so 10 do 12 kb\s.
Јави се на 171 и поднеси приговор.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.775
а ова брзиниве нови од кога се важечки?од 1-ви Март 15-ти Март за Априлилили....

:toe::toe::toe:
 
Член од
20 јануари 2008
Мислења
387
Поени од реакции
27
Од денес се важечки.
До 16ти ќе ги зголемеле кај сите што им поддржувала линијата. Тоа ми кажа...
 
Член од
11 март 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
A moze li nekoj da mi pomogne okolu toa kako da najdam portovi za router dsl-360r preku adsl ?
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Пфффф, макс. трансфер на мојот рутер е 8мбита. :nenene::nenene:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom