Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување
P

Princ

Гостин
Кај мене по старо - 6 саати, се реконектира. Изгледа не важи за секаде оваа измена.
 
P

Princ

Гостин
И јас имам Call&Surf Comfort+ ама кај мене уште е 6Мбпс. Некој среќник само добива ваква работа? :)
 
Член од
12 март 2007
Мислења
650
Поени од реакции
73
Абе ајде каков зулу, тоа само во случај ептен да неможам ништо да гледам на телевизорот. Вчера го гледав Ocean's 12 и 700 мб отидоа:uvo:.
А за оптиката, ќе почекаме уште година-две :)
тоа сакав да прашам , колку зема мб пр. да изгледам една фудбалска утакмица на нет
 
Член од
22 јули 2006
Мислења
1.265
Поени од реакции
36
Доста се 6 мегабита... само нека го одвртат вентилот и конечно нека дадат флет пакет. Ама како што тргнале работиве, ова на 1 Април ќе го објават. :)
 
Член од
18 август 2006
Мислења
325
Поени од реакции
4
Сакав да кажам 15 саати без менување на IP од страна на телеком.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Сакав да кажам 15 саати без менување на IP од страна на телеком.
Сакам да ти кажам дека ова ти што го покажуваш е конекцијата помеѓу модемот и компјутерот (Local Area Connection). Може да стои така и со денови :toe:
 
Член од
18 август 2006
Мислења
325
Поени од реакции
4
Не бе друже, грешка си, ова е конекција рутер/гејтвеј на телеком, еве сега се ресетира. Веќе 10 минути имам нова IP адреса.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Не бе друже, грешка си, ова е конекција рутер/гејтвеј на телеком, еве сега се ресетира. Веќе 10 минути имам нова IP адреса.
Не, ти си грешка. Ова ти е лан конекцијата. Ако си конектиран преку рутер, стави скриншот од него, ако си преку модем, долу десно во таскбарот кликни 2пати на иконата и ќе ти покаже колку време си конектиран.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom