Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
ne znam zs???
ne nemame dvete max 10 jas imam 25 on 10
imam dLink adsl 2+ modem taka pisuva na modemot.
Ако и двајцата сте на max пакетите (значи не на оние call & surf) нема врска дали имаш од 10 или од 25 гб. Модемот е тој, брзината е таа а зошто не работи незнам :toe:
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
911
Поени од реакции
173
иам проблем со конекцијата на адсл, кога отварам некој поголем вебсајт добивам дисконекти се додека не се uploadira страната малце по малце, истото ми се случува и кога пробувам да пратам file преку мсн и кога праам конференција на скајп, иначе downloadot иде нормално, ама имам големи проблеми кога ке дојде на ред uploadot цело време добивам дисконект. Ги имам скенирано преку 10 пати регистрите ама ништо не бива, да не има некој идеа што може да биде проблемот ?
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
185
Поени од реакции
1
forudzii daj pomognetemi.Ova netov kaj mene sto ne go biva ne go biva ama i dogovorot veke mi e prikraj pa sto da zemam dali da baram drug net ili da se sluzam nekako so ova T-gomno a mi zemaat 1800 den sekoj mesec.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
395
Поени од реакции
6
Hmm. A sto bi zemal druze? . . . Jas taka se lazev de ova de ona. Kako i da svrtes T-Home ti najdobro resenie:toe:
Probaj nekoj drug ako sakas ama spored mene samo poveke ke se nerviras.
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Имам Пирели рутер и сакам да го форматирам компијутерот е сеа прашањето е дали одкога ке го фоматирам ке треба да инсталирам нешто за да имам интернет или не?
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Имам Пирели рутер и сакам да го форматирам компијутерот е сеа прашањето е дали одкога ке го фоматирам ке треба да инсталирам нешто за да имам интернет или не?
Само драјверите за мрежната, ништо друго.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804


7 саатчичи. Дај буда...
Прво помислив дека ова е скриншот од LAN ...
Добро ќе биде ако го направат реконектирањето на повеќе часови :)

едит: Еве и кај мене поминале 6те часа
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.793
Поени од реакции
5.635
forudzii daj pomognetemi.Ova netov kaj mene sto ne go biva ne go biva ama i dogovorot veke mi e prikraj pa sto da zemam dali da baram drug net ili da se sluzam nekako so ova T-gomno a mi zemaat 1800 den sekoj mesec.
Da ti kazam pravo i kaj mene ima problemi.Posledniov mesec imam premnogu prekini isto kako sto imav so WADSL od OnNet.Ke podnesam prigovor za da mi ja revidiraat smetkata dokolku e probiena granicata od 96%.Mene dogovorot mi istekuva vo Juni pa izgleda ke se prefrlam vo NEOTEL.Za 1000 den vo Neotel imam 20GB namesto 10GB vo MtNet,brzinata posle se namaluva na 64kb/s i plus 200 minuti razgovor so ostanatite mrezi.A sega plakam 1000 denari za 10GB,minimalna pretplata od 220 denari i 30,40 minuti razgovor.Od nekolku luge doznav deka mrezata na NEOTEL im e mnogu stabilna duri postabilna i od T mobile plus ne zavisat od niv kako sto zavisat OnNet,lugeto se profesionalci za razlika od amaterite na OnNet,se na se mnogu pofalbi za niv i do sega nikoj ne se pozalil na internetot.
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
108
Поени од реакции
1
Mene za Januar mesec mi stigna smetka 2205 denara:vozbud::pos2:.Imam Max Comfort + znaci 2900 denara e toj paket plus imam LCd Philip 37 na rati :))Znaci treba da bide kompletna 4100 denara :)))Mi stavile Max confort plus 1000 denara.Posto znaeme deka dosta slab bese netot vo toj mesec :))i 3 dena televizija nemase .Eeno golemo bravo do t-home:smir:
 

Ljupco Meljata

AJFON ILI ANDROID you choose
Член од
11 ноември 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
475
Jas ne bi staval MaxTV sto znam pocesto sum pred komjuter i ako sakam da gledam nesto ke idam na ona zulu.mk e sega si jade megabajti ama bar ke gledam po potreba,ako treba.

Skapi se paketite a i tehnologijata uste ne e spremna za vakvi raboti si bara optika toa shit.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Jas ne bi staval MaxTV sto znam pocesto sum pred komjuter i ako sakam da gledam nesto ke idam na ona zulu.mk e sega si jade megabajti ama bar ke gledam po potreba,ako treba.

Skapi se paketite a i tehnologijata uste ne e spremna za vakvi raboti si bara optika toa shit.
Абе ајде каков зулу, тоа само во случај ептен да неможам ништо да гледам на телевизорот. Вчера го гледав Ocean's 12 и 700 мб отидоа:uvo:.
А за оптиката, ќе почекаме уште година-две :)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
403
Поени од реакции
7
Абе ајде каков зулу, тоа само во случај ептен да неможам ништо да гледам на телевизорот. Вчера го гледав Ocean's 12 и 700 мб отидоа:uvo:.
А за оптиката, ќе почекаме уште година-две :)
e dobro de ko da si go simnal
vaka barem so makedonski rpevod go izgleda
i se e tuka izbrzano
nespremni oni nudat novi uslugi
 

Kajgana Shop

На врв Bottom