Трикови со карти

E

emission

Гостин
Хаха. Лесно беше ова.(од втора) Јас да го правам веднаш би ме откриле најверојатно.
 

ChaLL3nGeR

Кајгана's APEX PredaTor
Член од
15 април 2009
Мислења
721
Поени од реакции
66
Еве едно видео од летото 2007, кога трикови си правев само сам по дома, знаев само 2-3 и не бев ич вешт. Без смеење молам. :)

ја знам финтава :pos2: мн е едноставна ама не е за кажување :aplauz:
и јас знам еден куп финти со карти. мал милион
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Еве едно видео од летото 2007, кога трикови си правев само сам по дома, знаев само 2-3 и не бев ич вешт. Без смеење молам. :)

Побрзо да ги мешаш,ваљда нема да се познава толку.
Добар трик иначе.=)
 

Mario Naumoski

Мајмун до смрт
Член од
5 октомври 2009
Мислења
76
Поени од реакции
3
Здраво јас сум Марио.Сакам да бидам илузионист(магионичар) со карти знам неколку трикчинја околу 4-5 ама вредни.:toe:Имам ROYAL 100% ALL PASTIC PLAYING CARDS како овие


И имам ROYAL DOLLAR PLAYING CARDS и уште едни брат ми кој ми ги купи за роденден со сликички обично:pos2:сега со кои е поубаво да се прават трикови кажете ми...
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Здраво јас сум Марио.Сакам да бидам илузионист(магионичар) со карти знам неколку трикчинја околу 4-5 ама вредни.:toe:Имам ROYAL 100% ALL PASTIC PLAYING CARDS како овие


И имам ROYAL DOLLAR PLAYING CARDS и уште едни брат ми кој ми ги купи за роденден со сликички обично:pos2:сега со кои е поубаво да се прават трикови кажете ми...
Со ниедни од наведените. Набави си Bicycle шпил, па после ако сакаш барај ме за да ти покажам некои трикови, да ти дам по некој совет и слично.
 

Mario Naumoski

Мајмун до смрт
Член од
5 октомври 2009
Мислења
76
Поени од реакции
3
Со ниедни од наведените. Набави си Bicycle шпил, па после ако сакаш барај ме за да ти покажам некои трикови, да ти дам по некој совет и слично.
ама од каде да си набавам?
 

Mario Naumoski

Мајмун до смрт
Член од
5 октомври 2009
Мислења
76
Поени од реакции
3
Иначе јас сум Easy за трикови и еве едно мое аматерско трикче ама нз зошто толку е брзо не е кај мене толку брзо...бтв не ми замерувајте дека сум по пижами и дека видеото нема звук

Ако си од Скопје, во книжара Матица, 370 денари беше шпил мислам. Земи Rider Back, а не Bridge size, Рајдерот се стандардната големина.
Да ама од прилеп сум
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
Иначе јас сум Easy за трикови и еве едно мое аматерско трикче ама нз зошто толку е брзо не е кај мене толку брзо...бтв не ми замерувајте дека сум по пижами и дека видеото нема звук

Да ама од прилеп сум
шо си го убрзал бе, за да не се приметува? :)
 

Mario Naumoski

Мајмун до смрт
Член од
5 октомври 2009
Мислења
76
Поени од реакции
3
шо си го убрзал бе, за да не се приметува? :)
abe ne mi e ubrzano...kaj mene na video e 29 sek a sea nz zsh vaka site sho go vidoja na youtube vika deka e zabrzano a jas ne go ubrzav samoto taka ko go pustiv na youtube se ubrza eve sea go gledam obicnoto video so go imam doma i 29 sek e....nz zsh toa e ubrzano
 

ZOKiPOKi

Човек од збор!
Член од
25 мај 2006
Мислења
81
Поени од реакции
6
Еј топ незнаев дека волку сте се заразиле со карти на кајгана :) Ќе снимам клип некој асален деновиве ако можам па ќе ви го постирам тука да се види нешто ново :) ае поз до сите што се зависници од карти или поточно од трикови со карти :)

Еј да дечки би сакал да ве замолам нешто ако некој може да го најде Genesis v.1 од Andrei Jikh
http://www.theory11.com/tricks/genesis-by-andrei-jikh.php тука има трајлер... пробував низ торенти и страници ама немав среќа :) ако некој може мислам дека сите би биле благодарни :)
 

CroMkd

Someone
Член од
24 декември 2008
Мислења
114
Поени од реакции
35
знае некој bottom deal од тука? Ми треба совет како да го убрзам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom