Фан клуб: Лос Анџелес Лејкерс!

Член од
11 јули 2008
Мислења
4.686
Поени од реакции
3.644
Ви текнува на изјава на Артест , кратко откако дојде ?
„Ако Лејкерс не ја одбрани титулата можете слободно да ме обвините мене !“
Каков гад:)

Честитки за титулата, па догодина пак да си освоиме.
Момците заедно со Фил - заслужуваат .

Секоја чест. . .
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Епа нека е честито.
Одличен натпревар, одлична сезона за Лејкерси, покажаа кој е најдобар тим во светот. Коби покажа дека е феноменален играч и дека е еден од најдобрите кошаркари во историјата. Од голема помош му беа Гасол, Одом, Фишер (од кој многу и не очекуваа нешто посебно, ама во плејофот едноставно растураше, и беше еден од клучните фактори за титулата според мене), и на последниот натпревар Артест, кој можеби не играше добро цела финална серија, ама кога најмногу требаше одигра најдобро.
И на крајот, Фил...таков тренер се раѓа еднаш во 100 години, човек што знае да ја постави тактиката совршено и кој знае да ја мотивира екипата тогаш кога е најпотребно, не за џабе е Зен :)
Сосема заслужена титула и уште еднаш честитки за Зенот, за Коби, за сите играчи и навивачи на Лејкерси, голем ќејф ни направија на сите.
:pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar:


GO LAKERS GO !!!!!
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Баш ја гледав утакмицава ЛАЛ иако имаат изиграно и подобри утакмици сепак тепаа (што ми направи ептен мерак).Коби иако многу промаши пак најдобар стрелец.Иначе Гасол и посебно Артест изиграа феноменално.Едино од Одом малце се разочарав ама не е битно.
Сепак ЛАЛ Шампиони
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Честито титула иако според мене не ја заслуживте..бидејќи бостон во цел натпревар беше подобар противник а и судиите си дадода свој придонес со неколку несвирнати фаули со ред за бостон...заблагодаретему се на ален тој ви ја даде титулата а вие самите не си ја зедовте!

--- надополнето ---

Ако го слушавте Коби, тој го пофали лично Гасол за оваа утакмица. Паул е дефинитивно еден од најдобрите, ако не и најдобар крилен центар во NBA. Тој и Артест денес ја решиа утакмицата. Коби и сам кажа дека ова му е најслатката победа во кариерата и играл под голем притисок, па затоа промашил многу. Инаку дефинитивно во целост го заслужи МВП-то. Најкомплетниот и најдобриот играч на сите времиња. Уште еднаш ЧЕСТИТКИ ЗА ТИТУЛАТА, И ДА НИ СЕ МНОЖАТ... LAKERS AND KOBE THE BEST!!!!!!!!!!!!!!!1
:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:те молам не се бламирај со вакви глупости и внимавај пред да постираш уште еден ваков пост ..значи поголема глупост немам прочитано!...
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
[/COLOR]

:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:те молам не се бламирај со вакви глупости и внимавај пред да постираш уште еден ваков пост ..значи поголема глупост немам прочитано!...
Можеби имаше слаба вечер но Коби ако не е најдобриот, заедно со Џордан се на врвот во историјата на светската кошарка така да немој да се смееш многу зошто може ти да испаднеш глуп!
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Поздрав до сите наши навивачи, да ни се множат титулите...

Оваа шампионска серија беше неверојатна , секако се очекуваше вакво нешто (да се решава натпреварот во последниот натпревар) и токму затоа оваа титула некако е многу слатка...
И бостон беа многу добри , одлично се покажаа, но едноставно Лејкерси мораа да бидат шампиони, мораа за да докажат на душегрижниците дека оваа декада,оваа играчка генерација, сепак му припаѓа и му потклекнува на Коби Брајант!
Синоќа мајсторот не изигра којзнаеколку добро , но во прав час се активира Артест и докажа дека колективот е тоа што Лејкерси ги прави шампионски тим
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
ШАМПИОНИ!!!!!!!!!
БРАВО ГАСОЛ,БРАВО АРТЕСТ,БРАВО ФИШ,БРАВО ВУЈО!!!!
Едно нешто не направи шампиони,одбраната:))
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Можеби имаше слаба вечер но Коби ако не е најдобриот, заедно со Џордан се на врвот во историјата на светската кошарка така да немој да се смееш многу зошто може ти да испаднеш глуп!
другар тоа што е меѓу најдобрите е во ред..неговиот квалитет е неспорлив но дечкото постираше демек бил најдобриот кошаркар во цела историја..мене што ми имаат кажувано постари личности што се разбираат во кошарка имало такви кошарка што ние не сме ги можеле да ги замислиме..пр:Дражен Петрович,Лери Бирд(чешма најпрецизен кошаркар во цела историја)...а за Џордан ми е смешно да се споредуваат бидејќи џордан нема изгубено финале со 6 прстени и сите натпревари ги реши..плус не си ги обвинува соиграчите во случај на пораз како што прави коби..јас неможам ни под разно да испаднам глуп со тоа што го напишав..само тоа што коби е најдобар во оваа декада каде што гледаме ние кошарка не го прави најдобар во цела историја..размислете малце а не само навивачки и необјективно да гледате на работите!

--- надополнето ---

ШАМПИОНИ!!!!!!!!!
БРАВО ГАСОЛ,БРАВО АРТЕСТ,БРАВО ФИШ,БРАВО ВУЈО!!!!
Едно нешто не направи шампиони,одбраната:))
Ален ве направи шампиони бидејќи изигра најслаб натрпевар во цела кариера со 349857349857349 продадени топки..каква одбрана,каков коби,каков артест...па во третата четвртина 13 разлика губевте и бостон беа многу подобри..но ете се случи што се случи честито нека вие титулата догодина ќе се видиме!
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Ален ве направи шампиони бидејќи изигра најслаб натрпевар во цела кариера со 349857349857349 продадени топки..каква одбрана,каков коби,каков артест...па во третата четвртина 13 разлика губевте и бостон беа многу подобри..но ете се случи што се случи честито нека вие титулата догодина ќе се видиме!
Друже,ко од другата страна Коби не му се реваншира?
Наместо да изнудуваат лични Бостон,они одеа на шут од далечина,иако беше исполнет бонусот,а имаат ѕверски изедувачи на слободни.Епа нека се сликат сега.Како можеш да кажеш дека одбраната не беше клучна/како и офанзивните скокови,со таков очаен шут,на што друго се должи победата?:))
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Леле ти бе другар, Лејкерс го добија натпреварот со одбрана и скокови.
Тим како Бостон мора да го победиш, не се победува самиот. Само што да ти кажувам, кога ете си кажуваш колку знаеш/гледаш.
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
Леле ти бе другар, Лејкерс го добија натпреварот со одбрана и скокови.
Тим како Бостон мора да го победиш, не се победува самиот. Само што да ти кажувам, кога ете си кажуваш колку знаеш/гледаш.
Брат нели гледаш дека е заслепен од омразата кон ЛА што ја имаат сите навивачи на други клубови!
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.760
Поени од реакции
9.883
Не ми се верува ова што ќе речам- ама Артест и Гасол ја донесоа титулата :) Kоби потфрли во клучниот меч и никад до тогаш го немам видено така стегнат и напнат,баскетот му паѓаше од раце.. Али кога е најпотребно тука беа Гасол и посебно Артест, за кого кажав многу грди зборови во претходните дуели,али сега се извади за се :)

--- надополнето ---

Искрено ќе биде научна фатанстика да го одбраниме прстенот. Кливленд играат одлично сезонава и според мене они се први фаворити за освојување, па после нив Орландо, па некаде после сме ние. Ама без Коби, а и другиве не се којзнае колку здрави прашање е дали ќе успееме да стасаме до финалето на Западот:)
Ми текна на постот од пред 2 месеци :) прашав какви се шансите за титулата :) аууу кој лош прогнозер си :pos2: :smir:
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.498
Поени од реакции
22.208
И тоа бидна Лејкерс шампион и сосема заслужено им покажаа на бостон кој е кој .. Артест МВП на натпреварот за Гасол немора да се трошаат зборови Коби легенда иако се мачеше ел натпревар барем во скоковит беше успешен Фиш ненормално големо искуство едноставно човекот е машина..

Нека ни е честито титулата и нека ни се множаат..


Дали некој го гледаше артест на пресконференцијата???Каков лудак е ...

 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Леле ти бе другар, Лејкерс го добија натпреварот со одбрана и скокови.
Тим како Бостон мора да го победиш, не се победува самиот. Само што да ти кажувам, кога ете си кажуваш колку знаеш/гледаш.
работата е тоа што ме разбирате буквално а јас субјективно ви одговорив кој е ''најзаслужен'' за вашата титула..како прво нормално е тоа што победивте со помош на одличната одбрана во последната четвртина и со тројките на фишер и артест..инаку поентата ми беше тоа што ален изигра како аматер од улица во наклучната утакмица и ви продаде 5-6 топки кога се кршеше утакмицата и тоа беше клучот..најмногу ми е криво што гасил и брајант ви беа најслаби и апсолутно ништо не изиграа и повторно на крајот победивте(педерски и со судиска помош како секогаш)..нека ви е честито титулата според мене незаслужена али тоа е.....(додуша и бостон не ја заслужија )
 

Kajgana Shop

На врв Bottom