Фан клуб: Лос Анџелес Лејкерс!

Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Одамна се за никаде за слободни....Коа ќе ми текне финалето со Бостон што се испромашија..али затоа од игра се добри...
Одом и Шенон Браун го подобрија ГИНИСОВИОТ рекорд за слободни фрлања од тандем за време од 1 минута..... предходниот рекорд беше 10.... сега е 26 !
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
У пм, загубивме 108 - 100 од Њу Орлеанс. Брајант 31 поен. :smir:

Мора сега да направиме некоја добра серија, како онаа пред неколку недели кога врзавме 7 победи по ред. :toe:
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Повторно загубивме, од Атланта со 109 - 92. Петок т.е сабота наутро не очекува тежок натпревар со Јута на домашен терен. Не треба да ги потценуваме, имаат добра серија.

Очекувам победа. :smir:
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.760
Поени од реакции
9.883
Оваа сезона мн слабо пратам НБА и мојот омилен тим Лејкерси, па некој постручен фан да ми каже какви се шансите да се одбрани прстенот, кој е најголемиот ривал од истокот ...Кливленд или Бостон ?? :vozbud: :wink:
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Оваа сезона мн слабо пратам НБА и мојот омилен тим Лејкерси, па некој постручен фан да ми каже какви се шансите да се одбрани прстенот, кој е најголемиот ривал од истокот ...Кливленд или Бостон ?? :vozbud: :wink:
Реално гледано тешко ќе биде да се одбрани титулата. Играме како да речам ... "незаинтересирано". Играта не ни е истата како лани. А и без повредениот Коби ќе биде многу тешко, Кливленд се доста добри.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Оваа сезона мн слабо пратам НБА и мојот омилен тим Лејкерси, па некој постручен фан да ми каже какви се шансите да се одбрани прстенот, кој е најголемиот ривал од истокот ...Кливленд или Бостон ?? :vozbud: :wink:
Искрено ќе биде научна фатанстика да го одбраниме прстенот. Кливленд играат одлично сезонава и според мене они се први фаворити за освојување, па после нив Орландо, па некаде после сме ние. Ама без Коби, а и другиве не се којзнае колку здрави прашање е дали ќе успееме да стасаме до финалето на Западот:)
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Моментално на полувреме водиме против Оклахома со 47 - 39. Добра вест е тоа што Коби се опорави и игра. Тој има постигнато најмногу поени, 14. Исто и Гасол е многу добар. Доколку продолжиме со иста игра и во вториот дел, не ни бега првата победа.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Не тресете глупости за судењето. Заради фудбалот и у НБА ке искочи дека местат :tapp: Иначе рутинска победа, Очекував Дјурент да распали али за моја среќа тоа не се случи.
Лејкерси би требало да ги добијат во 5 дуели.... 4:1.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Со многу од вас сме во противнички табор кога се работи за фудбалот ама гледам дека овде можеме убаво да се дружиме :)

Не сум често оклучен на форумов и ретко кога посетувам друг под-форум освен фудбал, али сеа за плеј-офот почесто ќе пишувам и овде.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Рутинска победа, очекувам дека 4:1 ќе ги добиеме. :toe:

Брајант имаше 21 поен, Гасол 19. Нареден натпревар ни е во среда, 4:30. :smir:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
очекувана победа.Артест изигра лошо во нападот имаше 2,3 шута за тројка сам промаши.А во одбрана доста солидно.Одом разочара малце а другите изиграа солидно доволно
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.551
Поени од реакции
2.511
Иначе рутинска победа,
Рутинска победа,
Па не би рекол дека беше рутинска победа :), на +6 на крајот судиите ни подарија фаул и 2 слободни кога му лепнаа чиста банана на Гасол, да не беше тоа, можеа да ни намалат на 3-4. Многу офанзивни скокови им дозволивме. Добро што се изнапромаши Дурант. Коби слабо изигра у последна четвртина промашуваше и слободни. Очекувам многу подобра игра на вториот натпревар.
Go Lakers!
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.498
Поени од реакции
22.208
Ајде прво па машко за Лејкерс...Очекувам да биде 4-1 за Лејкерс и мислам дека вчера многу слабо изиграа..Водевме со 16 разлика на крајот победивме со 6..Наредната утакмица очекувам подобрување..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom