Фан клуб: Лос Анџелес Лејкерс!

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
отидов у минус 5 години сабајлево од ова утакмицава у Пм,малку фалеше да се пореметам лол
битно се заврши ко што ние сакаме и идемее уштее 2 !!!!:tv:
 

ADVISOR

barca & inter
Член од
4 јуни 2009
Мислења
799
Поени од реакции
16
Лос Анџелес Лејкерс во моето срце :pipi:
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.594
Поени од реакции
22.386
Победа по продолженијата....за малку ќе добиев срцев удар...
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Ајде честито победа, уште малку па титула :)
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Сабаљево ќе се памети!

Вакви натпревари не се за луѓе со слабо срце... :)

Меѓутоа што е најважно победивме и сме на чекор до нова титула...

За мечот:

Одлично почнавме и игравме во првото полувреме во кое Коби покажа добар аспект на својот талент ,за игра тимски, да асистира, да краде топки и да биде главен во одбрана...не форсираше премногу ,тоа што шутна погоди...сосем доволно!

ОД одландо тој пеерот ариза мамата ни ја еба...20тина поени..али затоа другите (со исклучок на хауард) не ги ни видовме!

Второ полуврме:

СУДИИТЕ ПРОТИВ НАС!
незнам зошто ама цел натпревар имав впечаток дека судиите несакаат да победиме и дека се против нас...

Коби се разигра...погодуваше од невозможни ситуации, со една рака, скок шут...во вистинско светло..мајсторот си е мајстор!

МНОГУ битен момент е -кога се разигра Одом , дечково е чудо ,многу го сакам и поштовав, го имше насекаде ,поентираше и единствен се тепаше со хауард (копилето недозреано, само мускулите му вредат....десетпати од раце топката му ја избивме)

Лош момент - се разигра туркоглу...турчинов почна многу да ме нервират ,от ко играше во сакраменто неможев да го смислам..не па сеа кога ме полуде со тројките...

последни 11 сек -ја имавме победата со последниот напад..ама коби многу се задржа во скокот ,неупате правоврмеен шут и јаде блокада од туркоглу...
последни 0,6 сек - Орландо ја имаше победата во свои раце ,сепак дечкото што скокаше на цепелинот слаб во реализација!

ДОПОЛНИТЕЛНИ 5 мин. - ГИ РАСТУРИВМЕ , ПОКАЖАВМЕ ЗОШТО СМЕ НАЈДОБАР ТИМ ВО НБА !!!

Браво и за Гасол и Фишер и Ариза и Банјам...сите тие го прават овој чудесен тим...кој верувам за некој ден ќе ни донесе радости со нов шампионски трофеј!
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
Uuuu vakva utakmica ne sam gledal od damna,bravo za celiot tim pokazavme zosto sme najdobri,sega na gosti da dobieme barem 1 natprevar
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
лелллл...колку јака е сликава...се скапав смеење...хахахахахахаххаха

ОВА СЛИКА ЈА ОДРАЗУВА СОСТОЈБАТА НА ТЕРЕНОТ И ВО ОВАА СЕРИЈА.

ЕДНОСТАВНО - ЌЕ ГИ Е*ИМЕ !
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
496
Поени од реакции
27
лелллл...колку јака е сликава...се скапав смеење...хахахахахахаххаха

ОВА СЛИКА ЈА ОДРАЗУВА СОСТОЈБАТА НА ТЕРЕНОТ И ВО ОВАА СЕРИЈА.

ЕДНОСТАВНО - ЌЕ ГИ Е*ИМЕ !
Почекај малку не летај во облаци има уште 3 натпревари во орландо .:vozbud::smir:.
и судиите вчера не беа против вас туку како и секогаш наклонети кон коби,сети се само каква лична досудија во финишот,ок имаа и неколку одлуки против вас меѓутоа сосема добро си судеа судиите односно реално.:helou:
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Почекај малку не летај во облаци има уште 3 натпревари во орландо .:vozbud::smir:.
и судиите вчера не беа против вас туку како и секогаш наклонети кон коби,сети се само каква лична досудија во финишот,ок имаа и неколку одлуки против вас меѓутоа сосема добро си судеа судиите односно реално.:helou:
Во една реченица, се контраш самиот. Одлучи се, за Коби беа судиите или за Орландо. Вака матно е...
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Нема што да брзаме...мислам дека серијава ќе заврши...со чистка!

Тврдеење засновано на реалниот однос на силите...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom