Фан клуб: Лос Анџелес Лејкерс!

Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Нека ви е честито победа,искрено не ја очекува но,тоа е.:wink:
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.594
Поени од реакции
22.386
Најдобрата победа до сега ... Не оти не сме имале многу победи ама против Бостон е друго...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.767
Поени од реакции
44.129
Само ја цитирав публиката, интересни ми беа

Pistons fan here not Celtic :wink:
Не бе уживај, малце шала никому нема да наштети .
Иначе што се однесува до вчерашниот меч и победа, би требало да се искористи истото за подигање на самодовербата, и те како е потребно тоа во една ваква ситуација кога Бајнам е повреден. Не ја забораваме и минатата сезона кога без него во плејофот стигнаа до финалето, али освен Коби и Фишер, останативе со слабо искуство во такви натпревари затоа и неколку пати потенцирав дека тимот за разлика од лани оваа година е дораснат за самиот врв .
Бостон и не ме плашат многу сезонава, Кливленд се тие кои ги гледам како најсериозен кандидат за финалето од Истокот .
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Заслужена ми беше победава зашто Лејкерс одбраната ја играше перфектно,а Бостон во одбрана играше многу на среќа т.е Лејкерс немаше среќа.
Ме изнервира Коби на моменти,да можеше баскетот дома да си го однесе ке го однесеше.Ептен себичи,на крај многу шутна безвезе,јес да ги даде тројките на крај,али имаше и неколку шута од неизградена позиција а плус и не му беше денот за шутирање.Мислам дека треба малце да размисли и да го игра во такви моменти Фишер кој е спремен во секој момент да акне тројка ако е оставен сам.А секогаш е тоа така бидејќи на крај коби секогаш е чуван од двајца играчи.
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Да и јас се сложувам дека Коби имаше некои избрзани и непрегледни шутеви. Но еј Коби си е Коби :)
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.594
Поени од реакции
22.386
Како што рече Перфекто Коби си е Коби...Но Фил Џексон не ја сака многу таа игра односно да игра само еден играч тој сака целиот тим да игра ... И така се постигнуваат резултати..
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152


П.С Капчек во повторно во ефект!
Adam Morrison и Shannon Brown од Шарлот за Радманович.

Е сеа овај Морисон играше прва петорка во Шарлот мислам лани ама врска немаше, ни одбрана ни напад, и изгуби место во тимот па потоа се повреди...не знам зошто овај ни требаше.

Овај другиот Браун е атлетски тип, игра просечна кошарка...хмм треба да влези добро во шемите на Џексон.

Останува да видиме како ќе се снајдат тука...ако не ги пуштат во Де лигата :)

Стварно ми е жал за Владе добар тип е, плус феноменален шутер за три. Лани беше витален дел за нашето патување во финалето. Тоа е тоа со среќа понатаму. :(

 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
276
Поени од реакции
14
1. Trejdot bese napraven prvenstveno od finansiski pricini. So ova zasteduvaat okolu 18 mil. po sezona slednite 3 godini. so toa se pravi prostor za re-sign na Ariza, za odom ne se znae. Vlade bese cetvrt najplaten igrac vo lakers a 9 po PPG.
2. Radmanovic i ne igrase mnogu poslednite 20ina utakmici, kasnese na trening a i javno se zalese deka ne igra dovolno. Za igrata ne mislam deka Lakers izgubi mnogu iako toj e dobar suter za 3.
3. Ne se ocekuva mnogu od Morrison i Brown, ama sepak mislam deka Morrison moze da se vklopi dosta solidno ama ne vednas. Ne veruvam deka ima zaboraveno da igra kosraka, poso bese eden od najdobrite suteri vo koledg denovite. Mene mi bese omilen igrac taa draft godina ama imase strasna povreda i mu otide cela godina.
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
.
3. Ne se ocekuva mnogu od Morrison i Brown, ama sepak mislam deka Morrison moze da se vklopi dosta solidno ama ne vednas. Ne veruvam deka ima zaboraveno da igra kosraka, poso bese eden od najdobrite suteri vo koledg denovite. Mene mi bese omilen igrac taa draft godina ama imase strasna povreda i mu otide cela godina.
Колку шо разбрав бил 3. пик на драфтот, Џордан инсистирал на него пред Руди Геј и Брендон Рој, сигурно има нешто во дечкото, може само да се надеваме дека ќе се вклопи во шемите на Биг Фил и ќе се ја пронајде формата, па којзнае, може и ќе добиеме добар играч во него.

вечер со кливленд во колку?
21:30
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Не е по сезона туку, во наредните 3 години ќе заштедат 18 милиони.

Морисон се повреди во Стејплс центар :) Kоја иронија...

Инаку по се изгледа дека дечките ќе ја топлат клупата на Лејкерс оваа година. Инаку баш сакам да го видам Браун како забива над противничките играчи, инзворедно атлетски тип.


 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
ке ја дават ли на некоја програма...?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom