Фан клуб: Лос Анџелес Лејкерс!

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Седам до 100 сатот, трошам нет, за кого, за екипа која не знае да погоди ни пола слободни фрлања на дерби натпревар, како покакани сме, како сум напизден, може да го фрлам компјутеров низ прозор, се да му ебам!
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.640
Поени од реакции
3.261
И јас уште се чудам зошто ги гледам....кај од 7 и 15 сум на школо, па и толку слабо играат...ама ај, има надеж сеа во продолжението(да се надеваме)
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Се извадивме некако засега, им го нема Гарнет, преднос ни е тоа но ќе видиме, и доколку победиме нема да ми го променат расположението, разочаран сум од денешната игра, Бостон и тие беа боси ама ние.......Среќа Коби погоди 3 тројки и се вративме:toe:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.767
Поени од реакции
44.129
Ако не победат во продолжениево во ситуација кога Гарнет е исфрлен поради лични грешки ги донирам лигаментиве за Бајнам, фали детево ненормално во овој тим, нема достојна замена .

едит : Ajдеееее, гитла, без БАЈНАМ !!!
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.640
Поени од реакции
3.261
Тоооооооооооооооо....едвај ама мнооогу вредна победа за нас :)
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
ТОООООООООООООООООООООООООООООООООООО
ПОБЕДАААААААААААААААААААААААААААААААААААА
АЈДЕ ЃУПЦИТЕ ОД БОСТОН ДОМАААААААААААААААА
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.889
Поени од реакции
23.265
готово,

честито победа

иако да играше Гарнет до крај тешко дека ќе тепавте
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.767
Поени од реакции
44.129
готово,

честито победа

иако да играше Гарнет до крај тешко дека ќе тепавте
Беден муабет, а да играше Бајнам ? Џабе, победа си е победа, ваква или онаква, башка што судиите на крајот од 4/4 имаа лоши одлуки на штета на Лејкерс, плус врз Брајант се играше доста квалитетна одбрана од Пирс, да го додадеме отсуството на Бајнам . . . . и те како заслужена победа, да се надеваме дека и Бајнам ке се врати до плејофот и да се гази, овој тим на Лејкерс е дораснат за титулата, за разлика од лани .
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Коментаторот кажа дека Бајнам се осеќал одлично, за 2 недели ќе почнел со терапија и ќе направел се да се врати кон крајот на сезоната и почетокот на плеј-оф натпреварите. Силно дете е, му верувам на зборот:helou:
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Коментаторот кажа дека Бајнам се осеќал одлично, за 2 недели ќе почнел со терапија и ќе направел се да се врати кон крајот на сезоната и почетокот на плеј-оф натпреварите. Силно дете е, му верувам на зборот:helou:
Па да за разлика од лани и јас верувам дека ќе се врати. Ако паметите пред 3 недели Одом имаше иста повреда на коленото се врати само за 22 дена.

Ова сепак е малку посериозно, но сепак ова е типична спортска повреда на која не му треба операција за разлика од лани, туку многу мраз,одмарање,терапија, и лигаментот сам ќе си заздрави. Плус Бајнам е само 21 година, крвта му врие, во младоста е лекот :) Според реални проценки треба да се врати за најмногу 6 недели. Тоа значи ќе го имаме назад на паркет! Само верба!



BUCK FOSTON !!!

 

Kajgana Shop

На врв Bottom