Фан клуб: Лос Анџелес Лејкерс!

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Во тоа време немаше утакмица на Лејкерс да не ја гледам ... Бев зајадан со цела маала оти бев за Лејкерс а другите за Сакраменто за Сан Антонио итн ... Најдобри времиња дефинитивно....
И јас бев сам, дури во цел клас само јас бев за Лејкерс, ама после победите над Сакраменто, кога ќе влезев во училница сите глава доле :pos:
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.594
Поени од реакции
22.386
И јас бев сам, дури во цел клас само јас бев за Лејкерс, ама после победите над Сакраменто, кога ќе влезев во училница сите глава доле :pos:

Не доле туку ги немаше да се појават бегаа како од гавол од мене:pos2::pos2:
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Да тогаш имавме страшен тим. Сепак за мене 87 тимот со Меџик,Џабар,Купер,Бајрон Скот и ЕјСи Грин беше најдобар тим не само во NBA туку општо спортски гледано.
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
Да тогаш имавме страшен тим. Сепак за мене 87 тимот со Меџик,Џабар,Купер,Бајрон Скот и ЕјСи Грин беше најдобар тим не само во NBA туку општо спортски гледано.
Топ беа и тогаш...али ја немаше онаа креативност,актрактивност и префинетост што Коби,Шек итн ја понудија...
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Топ беа и тогаш...али ја немаше онаа креативност,актрактивност и префинетост што Коби,Шек итн ја понудија...
:eek:

Може се работи за вкус, ама тој тим ми е нешто незаменливо, свето стварно. Иако немам гледано многу натпревари, даунлодирам колку што можам , и тоа што го гледам е еднакво на оргазам :)
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.594
Поени од реакции
22.386
:eek:

Може се работи за вкус, ама тој тим ми е нешто незаменливо, свето стварно. Иако немам гледано многу натпревари, даунлодирам колку што можам , и тоа што го гледам е еднакво на оргазам :)

Како и сега и во тоа време го имавме најдобриот тренер во НБА Пет Рајли:vozbud:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Среќно, да победиме:helou:


едит. почетокот катастрофа, за 1 минута 5 лични грешки, како да не знаат каде тераат!

Чекам и Гасол да се разиграт (4 имаше прва четвртина) ...оти треба да го растеретат Коби (досега `4)..еве на Фишер засега убо му ојт (очекувам Вујачич да го заменит во втората четвртина) и само така да продолжит...оти морат да се најт друг играч шутер на кој одбрамбениве на торонто ке му посветат внимние да не го дуплираат нон-стоп коби! Ако не..... ќе чекаме нова симултанка... :)

добро е Одом почна да играт нешто...ќе ги стигниме и престигниме до крајот на полувремето...

Ајде за убо да е..


ЕДИТ :ЗАБИВАЊЕ НА ФАРМАР И ВОДИМЕ !!!!!!!!
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Почнаа подобро да играат, да се надеваме на победа:helou:
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
276
Поени од реакции
14
ovoj LeBron ama ljubomoren tip e znaci :vozbud:, evo go trca i on da dade 60 poeni. prva cetvrtina 20, ama za negova zal nema da moze. aj kazuvajte so se desava, jas ne gleam stedam za so boston i cavs.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
ovoj LeBron ama ljubomoren tip e znaci :vozbud:, evo go trca i on da dade 60 poeni. prva cetvrtina 20, ama za negova zal nema da moze. aj kazuvajte so se desava, jas ne gleam stedam za so boston i cavs.
Слабо почнавме но се вративме некако, 63-58 е полувреме, води Торонто но очекувам да ја преземеме иницијативата во вториот дел и да победиме:helou:
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
276
Поени од реакции
14
Слабо почнавме но се вративме некако, 63-58 е полувреме, води Торонто но очекувам да ја преземеме иницијативата во вториот дел и да победиме:helou:
Hehe abe pratam jas mislev da kazete ako ima nekoja povreda ili nekoja tepacka. sepak fala i pozz
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Hehe abe pratam jas mislev da kazete ako ima nekoja povreda ili nekoja tepacka. sepak fala i pozz
Засега се под контрола:helou:

И победа на езерџиите 107-115:wink:
Коби Брајант ѕвер со 34 коша, 7 скока и 5 асистенции и 2-3 украдени топки:)
Доста солиден и Гасол со 29 поени, 14 скока и 4 асистенции:)
Се на се добра увертира за утрешното дерби против Бостон. Тешко ќе е но ние веруваме во победа:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom